Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Choć pojawiam się na tym forum nie zbyt często(zależne od wolnego czasu/pracy. itp)sledze nowinki ze świata zegarków od wielu lat. Również od wielu lat jestem miłośnikiem marki Omega i dlatego tez chciałbym dołączyć do klubu:-).

Obecnie posiadam Seamastera 300(Bonda), Speediego Pro(moon) i Starszego Seamastera z przełomu lat 70/80 tych. Fotki załączę jak tylko będę miał czas.

 

Pozdrawiam wszystkich! :rolleyes:

Edytowane przez hal9001

Vintage Seamaster 1020

Seamaster Professional 300 (Bond)

Speedmaster Professional (Moon Watch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dobrze utrzymane, ale też wymagały prac upiększających i czyszczenia brzuszków. Cosmic kupiłem w stanie agonalnym, tarcza zerwana, mechanizm nie pracował, szkło matowe, koperta zielona od nalotu, itd. Na szczęście z kaczątka udało się zrobić łabędzia. Złotko też lekko czyszczone, ostatnia tylko w kwestii wyczyszczenia nalotu na kopercie i polerowanie szkła.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku przepraszam za swój post, bo nie jest do końca w temacie.

Gdyby któryś z kolegów chciał sprzedać Omege PO - to proszę o priva.

pozdrawiam.

ps. Także jestem Omegomaniakiem :)


 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu prosiłem Kolegów o pomoc w wyborze między zakupem PO i AT. W końcu stałem się pełnoprawnym członkiem tutejszego klubu wybierając rozwiązanie kombinowane :) - AT na bransolecie dedykowanej do PO (to na czas greckich wakacji, na co dzień pasek). Na zdjęciu przedstawiam powyższe (pewnie kontrowersyjne dla niektórych) zestawienie na tle fragmentów antycznego cuda zegarmistrzostwa- ANTIKYTHERY (wspomnianego też w wątku http://zegarkiclub.p...__1#entry681700)

 

Przepraszam za jakość zdjęcia zrobionego telefonem (ostrość też nastawiona na starszy model bo nowy raczej wszyscy znają :))

 

 

 

 

antikythera.jpg

 

 

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT na meszku to jest to co mnie zastanawia od jakiegoś czasu (w sensie zakupu), głównym konkurentem oprócz innych mocnych pretendentów na łapę, jest Railmaster i gdyby nie datownik a raczej jego brak, to pewnie on własnie by zwyciężył. Proszę o parę dobrych zdjęć do Galerii w miarę w wolnego czasu i umiejętności ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sąsiada - mogę polecić to zestawienie AT + mesh w użytkowaniu i wyglądzie. Przymierzałem się też do Railmastera, ale do niego to chyba trzeba mieć łapę jak Kliczko :) i dla mnie też zegarek musi mieć datę. Poza tym Aqua Terra ma lepszy kaliber - czym też przebiła starą PO.

Szukałem zegarka uniwersalnego na co dzień, w którym ew. można by także wejść do wody (a więc na bransolecie) a oryginalna bransoleta do AT jast IMO stylistycznie bardzo słaba. Stąd pomysł - AT na pasku i zamiennie oryginalny mesh od PO (przymierzałem się do też kilku innych meszowych zamienników, ale zdecydowanie to nie było to).

Postaram się zrobić jakieś w miarę znośne fotki moim telefonem (mój pociąg do fotografii jest odwrotnie proporcjonalny do zainteresowania zegarkami :)) - jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu kiedyś przed pierwszą w nocy...

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz, która nie podoba mi się w AT to wskazówka godzinowa bez grota, poza tym detalem to świetny zegar i na meshu fajnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podchodziłem z rezerwą do tej wskazówki godzinowej, ale na żywo wygląda to naprawdę nieźle i teraz nie zamieniłbym jej nawet gdyby to było możliwe. Oczywiście nie można powiedzieć, że jestem całkowicie obiektywny :)

Cieszę się bardzo, że nie tylko mnie podoba się AT na meshu...

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zastanawiałem nad AT (Piotrek, mam gdzieś folder na kompie ze zdjęciami AT wyszukanymi w sieci), jednak przy bliższym kontakcie czyt. na żywo, ten zegarek wiele traci, moim zdaniem oczywiście. Jest bez wyrazu, nie ma w sobie tego czegoś, ot poprawny zegarek jakich wiele. A wskazówka rzeczywiście wygląda jak kikut u capitana Hooka. Zaznaczam, że są to tylko i wyłącznie moje odczucia, rozumiem też, że innym może się podobać.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. Wprawdzie "złamana" wskazówka godzinowa nie przeszkadza mi, jednak po obejrzeniu bardzo zachęcających zdjęć katalogowych, gdy zakładasz ten zegarek na rękę czujesz się lekko zawiedziony. Szczególnie bransoleta jest nijaka. Na pasku daje radę. Z drugiej strony tak sobie myślę, że dizajn AT jest ponadczasowy, a rozmiar umiarkowany, więc pomimo że nie powala, to jednak za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat ten zegarek wciąż powinien wyglądać dobrze.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten kolor tarczy, wygląda jakby wyblakł od słońca.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z dwóch wolę białą AT (na czarnym pasku). Już w jakimś innym wątku pisałem, że cyferblat tylko jasny albo czarny (nie dotyczy zegarków "wakacyjnych"). Wszelkie odcienie szarości wyglądają tak jak to określiłeś.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi Sąsiada jeszcze na szybko parę "urlopowych" fotek kąpiącej się i opalającej AT w stroju wakacyjnym czyli meshu :) (niestety, jak mówiłem zdjęcia zrobione telefonem - raczej nie nadają się do galerii ):

 

imag0009pr.jpg

 

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

imag0010ulw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

imag0014ho.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

 

Carlito 1 - nie wypada naśmiewać się z niepełnosprawnego zegarka z kikutem smile.gif

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara devilka poszła do autoryzowanego serwisu, czyszczenie, porządna regulacja. Zobaczymy kiedy wróci - i w jakim stanie -chlip-

 

photo-4.JPG

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy zatem na wieści po powrocie Omesi, napisz coś więcej na temat serwisu. Co zrobili, jakie koszta, czy ogólnie polecasz, no i gdzie :)


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już piszę jako, że otrzymałem invoice z serwisu w New Jersey (ceny w USD):

 

omega-repair.JPG

 

Nie powiem, szczęka trochę mi opadła. Pasek mam, klamerkę nową też mam, szkiełka na pewno bym nie wymieniał jako, że jest w świetnym stanie i oryginalne sygnowane, to samo tarcza, bez sensu ją dotykać. No, ale oni tam oczywiście zaraz chcą wszystko wymieniać.

Koszty regulacji mechanizmu jednak trochę mnie zaskoczyły. Raczej nie zdecyduję się na "taką" naprawę. Zegarek chodzi tyle, że nierówno.

Pytanie zatem jest następujące. Czy w polskim serwisie Omegi można to zrobić taniej? Bo, że u dobrego zegarmistrza można to wiem.

 

Co robić? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Polsce wyjdzie dużo taniej.

Wiem, że dużo Kolegów korzysta z usług Dolińskich z Wrocławia i do tej pory słyszałem tylko pozytywne opinie na temat ich usług.

Podeślij im dokładne zdjęcia zegarka i napisz co chciałbyś zrobić na ten adres: [email protected]

Możesz też zapytać u Skąpskiego z Poznania: [email protected] (Tu już raczej będzie drożej, ale zapytać można :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto i moja "świeżutka" De Ville z 68;)

Wydałem na nią chyba nie wiele ~2 300 PLN, nie jestem w 100% pewny czy jest w całości oryginalna (pasek nie jest), ale wygląda wspaniale.

 

@stfraw - ale Cię złoili w tych stanach. Wiedziałem, że ich autoryzowany serwis jest drogi, ale że aż tak... :P

 

88688843.jpg

88202710.jpg

13783183.jpg

67033278.jpg

23462336.jpg

26445111.jpg

88312055.jpg

Edytowane przez Piotr MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - pogratulować Omesi - urocza.

 

stfraw:

Nooo, prawie z fotela spadłem. Za 1,3k baksów to kupisz Omesie w stanie NOS. Z tego co osobiście mogę powiedzieć to :

1.Szkło oryginał - koszt ok 50zł

2.Pasek z klamerką - ok 150-200 zł

3.Konserwacja i regulacja mechanizmu u dobrego zegarmistrza - 100zł

4.Ew. czyszczenie i polerowanie koperty u złotnika 50-100 zł

 

Tak przynajmniej ja postępuje ze swoimi zegareczkami i myślę że specjalnej różnicy widać nie będzie, a różnice można przepić albo zainwestować w kolejny zegareczek ;P


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji ...

Ci którzy mnie znają wiedzą że preferuje bransolety typu mesh. Moja żona jednak ostatnio stwierdziła, że zakrawa to już na manię :/

Co myślicie jak to się "komponuje" ?

 

2s9oa4l.jpg

 

5pp4y.jpg

 

1zf4ghk.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mi się również podobają w tej wersji.. wyglądają szykownie. szczególnie te z białą tarczą


 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3z czy te bransolety są złote?Nie ukrywam że też mi się takie zestawy podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :/ bransolety są jedynie pozłacane. Dostać takiego mesha ze złota graniczy z cudem. Mam tylko jednego 14k ustrzelonego na "zatoce" ale delikatnie inny wzór, przy czasie pstryknę.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum dlatego jeżeli było już gdzieś na podobny temat to z góry przepraszam. Jestem miłośnikiem zegarków OMEGA w tym modelu SEAMASTER. Od kilku lat przymierzałem się do tego zegarka, jednak ciągle były inne priorytety. W końcu nastał dzień 17 sierpnia, poszedłem do Kruka po nowiuteńką Omegę Seamaster. Byłem w siódmym niebie (mimo że lżejszy o prawie 11 kawałków - nie chciałem używki w której ktoś już dłubał). Cieszyłem się, że mam solidną rzecz, którą pewnego dnia przekażę swojemu synowi. Dzisiaj jestem zdruzgotany i szalenie rozczarowany i w życiu w moich najśmielszych rozmyślaniach nie wpadł bym na to, że wspaniała nowiutka Omega po miesiącu PADNIE! Zaczęło się od tego, że po całym dniu odłożyłem zegarek na szafkę a rano zastałem zatrzymany na godzinie 6:23. Pracuję dużo na koputerze, do tego zdejmuję zegarek - pomyślałem, że przez większość dnia leżał i może się poprostu wykręcił. Następnego dnia nosiłem zegarek cały dzień, odłożony na noc zastałem zatrzymany przed północą! Następnego dnia nakręciłem go i odłożyłem na biurko - chodził przez niecałe 2 godziny. W tej chwili nakręcony sam nie chce ruzyć, dopiero gwałtowny ruch powoduje, że wskazówka sekundowa rusza, niestety za chwilę się zatrzymuje, dzwięk wychwytu nie jest tak czysty i regularny. Nie wiem co o tym myśleć - mam różne zegarki z różnych półek, w tym 10 letnie mechaniczne Seiko, które teraz nosi mój syn i które nigdy nie było otwierane, mechanicznego Orienta w stylu Rolexa, który przypadł do gustu mojej żonie i który nigdy nie widział zegarmistrza. Mam też jakieś Invicty mechaniczne, etc - mówimy tu o tanich zegarkach i nigdy nic się z nimi nie działo a tu proszę OMEGA i taka skucha! Drodzy ludzie! Co o tym sądzicie? Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Taki zawód ze strony upragnionej rzeczy - najchętniej bym go zwrócił, bo choć wiem, że to przypadek (dlaczego akurat padło na mnie?) i naprawią go z pocałowaniem w d..ę to jednak zadra w duszy zostanie.

 

Pozdrawiam

Jakub Kownacki

 

a oto rzeczona Omega:post-43019-0-61617000-1318683394_thumb.jpgpost-43019-0-94223500-1318683408_thumb.jpg

Edytowane przez Cubes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.