Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc, zawsze się może coś takiego zdarzyć. Daj go do serwisu, bo może to tylko jakaś błahostka i tyle ;)

I nie obrażaj się na zegarek!

A jak już masz się obrażać, to mi go daj, z chęcią przyjmę :)

Swoją drogą rozumiem Cię. Sam teraz zbieram na Planet Ocean i jestem na nią nakręcony od pewnego czasu, więc sądzę, że jakbym od razu miał go oddać do serwisu, też bym się załamał :D

C3z jak dla mnie 1 i 3 wyglądają tak, jakby dla tego Mesha były projektowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Co myślicie jak to się "komponuje" ?

 

 

Świetnie się komponuje. Grube oczka mesha ujęły by elegancji. Szkoda że tylko pozłacana ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie jak to się "komponuje" ?

 

Jak nie lubie całych złotych zegarków, tak ten zestaw wygląda super.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki wszystkim. Czyli wychodzi na to że moja "baba" się nie zna ;)

A już myślałem, że u mnie kompletne bezguście :D


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiem tak, raz przymierzałem Omegę, i ani nie zachwyciła mnie ale też nie mogę powiedzieć,że mi się nie spodobała. Teraz patrząc na foty Wasze coraz bardziej się przekonuję do tej marki...

Powiedzcie mi czy w każdej Omedze jest taka fajna "gra światłem" czy tylko w serii 300 ( nie wiem czy jest to seria tylko kwarcowa?)

Ogólnie ciekawy "stonka tematyczna" o Omedze ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię omegi,posiadam AT XL model,który dość ciężko znaleźć na portalach aukcyjnych..Zakupiłem ją z zamiarem zbycia,ale gdy ją ujrzałem stała się moją wybranką;)

91943908.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronkę Chronos24 zauważyłem ciekawą Omegę Omega Planet Ocean 45.5mm titanium, czy ktoś może mi powiedzieć,czy jest to limitowana seria czy "stała" no i czy mniej więcej jest znana jej cena?

 

Dzięki.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Polsce wyjdzie dużo taniej.

Wiem, że dużo Kolegów korzysta z usług Dolińskich z Wrocławia i do tej pory słyszałem tylko pozytywne opinie na temat ich usług.

Podeślij im dokładne zdjęcia zegarka i napisz co chciałbyś zrobić na ten adres: [email protected]

Możesz też zapytać u Skąpskiego z Poznania: [email protected] (Tu już raczej będzie drożej, ale zapytać można ;))

Dzięki za namiary. Już wysłałem maile, zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić, jakieś dobre sprawdzone sklepy z zegarkami Omega? Chętnie i te internetowe. Chodzi mi o dobrą i fachową obsługę i możliwość negocjowania cen?

dzięki


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić, jakieś dobre sprawdzone sklepy z zegarkami Omega? Chętnie i te internetowe. Chodzi mi o dobrą i fachową obsługę i możliwość negocjowania cen?

dzięki

 

W Wawie to Kruk i Zaleski.

 

Pozdrawiam

Jakub Kownacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie ten dział. Pytakna zadajemy tutaj :

> RYNEK

> ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM

> Aukcje Allegro i eBay


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomożecie rozszyfrować datę produkcji Omegi PO oto serial 85354383

Edytowane przez maddox

 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy PO :P

 

Pojawiło się światło w tunelu na zakup PO i byc może uda się zrealizować zakup.

Dziś u Valdiego w Kat przymierzałem PO 42mm i 45,5mm oba na bransolecie (co ma znaczenie w 2 pytaniu), zauważyłem że wersja mniejsza ma lepiej obracający się bezel tzn bardziej płynnie i odgłos jest bardziej basowy.

PO 45,5mm w momencie kręcenie wydaje nieprzyjemny metaliczny dźwięk jakby zapadki haczyły o bezel. Ponadto wersja 45,5mm ma zdecydowanie większy luz kręcąc bezelem lekko w prawo i w lewo.

PO 42mm ma mniejszy luz, i bezel obraca się płynniej wydając przyjemniejszy dla ucha dźwięk. Sprawdzałem na 2 modelach 45,5mm i 2 42mm, wrażenia potwierdziły się.

Czy PO 45,5mm tak juz ma z uwagi na większy rozmiar bezela? czy to wada, pewnie ktoś z Was już to zauważył. Tak na marginesie mój Tag Aquaracer 2000 Calibre 5 ma lepiej kręcący sie bezel...

 

2 pytanie mój nadgarstek ma 17cm w obwodzie i zastanawiam się nad wyborem wersji 42 czy 45,5cm obie na bransolecie. Nie ukrywam 45-tka wygląda lepiej, 42-ka jest wygodniejsza i mniej rzuca się w oczy.

Pytanie jest luźne zadaję sobie sprawę, iż na taki wybór nie ma reguł, ale chętnie poznam opinie osób z podobnym rozmiarem nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem obie wersje nowej PO (obie na gumie) i przy podobnym nadgarstku 45,5 jest dla mnie zdecydowanie za duża. I choć to kwestia gustu to patrząc na proprcje wielkości nadgarstka do koperty 45,5 nie wyglądała dobrze. Wrażenie potęguje wysokość (grubość) zegarka.

Polecam zrobić test lustra - jak wygląda ręka z zegarkiem w odbiciu, jest wtedy trochę inna perspektywa.

W 42 bezel przeskakiwał pewnie, płynnie i miękko.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test lustra jednak zbyt luźne bransolety trochę uniemożliwiają obiektywny wgląd. Jestem za wersja 42 jak na razie, no i w wersji 45,5 odstrasza mnie bezel w zegarku powiedzmy za 12 kpln.

 

Jakie Wasze typy co do kolorystyki:

Rozważam czarna tracza i białe lub pomarańczowe indeksy ze wskazaniem na białe, są bardziej czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, przy gumie nie ma tego problemu z przymiarką.

Co do kolorystyki to bym brał "pomarańczowego". Dla mnie to jest zegarek weekendowo-wakacyjny i z takim przeznaczeniem "biały" wygląda smutnie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie POmarańczowe PO to PO. Planeta powinna być pomarańczowa. Ja wychodzę z założenia, że 1 PO będzie u mnie na 100% pomarańczowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy: mała czy duża PO, z pomarańczowymi czy białymi indeksami. Ostatecznie wybrałem białą i dużą (nadgarstek ok. 17,5) Mała mi się najzwyczajniej nie podobała, a z białymi bo bardziej uniwersalna. Dodam, że w mojej bezel pracuje idealnie.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 18 i PO 45,5 wydawała się przy przymiarce zdecydowanie za duża a 42 ciut za mała ;) - więc dla Ciebie chyba jednak 42...

 

Co do koloru to zależy od przeznaczenia - jeśli to ma być zegarek uniwersalny to indeksy białe, jeśli sportowo-wakacyjny to zdecydowanie pomarańczowy.

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałem sobie sprawę iz jest to jeden z trudniejszych wyborów życia...:D

 

45,5 na gumie wygląda dobrze na nadgarstku 17cm, rzuca się w oczy . Minusem są proporcje moim zdaniem za mało luminowvy w stosunku do czerni tarczy.

Minusem jest również to, iż musiałbym ją kupić tylko na pasku, z bransoletą nie przejdzie w codziennym użytku.

42mm leży jak ulał na bransolecie i ma tylko jeden minus wydaje się na pierwszy rzut oka za mała, ale...jak wersja 45,5 leży obok ;) Proporcje na tarczy są lepiej skrojone niż w wersji XL.

Pójdę raczej stroną 42mm z białymi indeksami, zatem najnudniejszą i pospolitą z możliwych, ale na pewno ponadczasową i uniwersalną!

 

P.S.

Dziś mierzyłem również Rolex'a Milgauss GV - 40mm, ale za ta jakość wykonania koperty i spasowania ogniw bransolety wybaczyłbym mu ten rozmiar. Ceny na dziś dzień nie jestem w stanie wybaczyć!

 

I Breitling Superocean 44 lekko zamieszał mi w głowie...

Chodź jakość szlifów koperty imho pozostawia do zyczenia, ale sądze iz jest to efekt zamierzony.

Widać to na uszach, szlif idzie jakby dookólnie, ale nie jest jednolity i wzmacnia się im bliżej spodu uszu.

Jego plusem jest rozmiar mimo 1mm mniej niż PO, ale na bransolecie leży idealnie (nie jest taka gruba, ogniwa nie są pękate)

20110521223523107.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.