Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Już mi się podoba pcham kieszonkowego IWC żeby kupić coś z Omegi może zapoluje na coś z tego okresu. Gratuluję fajny i klimatyczny ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jak dla mnie ta Omega pozamiatała zdecydowaną większość z tego wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się podoba pcham kieszonkowego IWC żeby kupić coś z Omegi może zapoluje na coś z tego okresu. Gratuluję fajny i klimatyczny :)

 

 

Rafał, jak dla mnie ta Omega pozamiatała zdecydowaną większość z tego wątku ;)

 

Dzięki ;)

Poszukiwań i polowań czas zacząć :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moja karta klubowa :)

 

at2tp.jpg

 

 

 

ps. dziś przed południem "uruchomiłem" zegarek, jak dotąd późni ok 1 sekundy

 

Japoński odpowiednik?Zawsze jakieś rozwiązanie dla tych ,którzy jeszcze niedozbierali :)

 

sejo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny, i ma dzień tygodnia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja Boska jaki ma nr ref., szanowny imienniku?

 

231.10.42.21.06.001


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dopisanie do klubu :)

 

dsc0144x.jpg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milem kiedyś Doxę Trofeo jako jeden z pierwszych moich zegarków. Wyglądała podobnie, sprzedałem z zamiarem kupna divera i po realizacji tego pomysłu mogę przyjąć tylko 2 chronografy z uśmiechem na twarzy, to: Speedmaster lub Zenith El Primero Striking 10th. Daj więcej fotek jak masz.

Gratulacje świetnego zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milem kiedyś Doxę Trofeo jako jeden z pierwszych moich zegarków. Wyglądała podobnie, sprzedałem z zamiarem kupna divera i po realizacji tego pomysłu mogę przyjąć tylko 2 chronografy z uśmiechem na twarzy, to: Speedmaster lub Zenith El Primero Striking 10th. Daj więcej fotek jak masz.

Gratulacje świetnego zakupu!

 

Dzięki, podzielam twoje upodobania :-)

 

 

dsc0133wj.jpg

 

dsc0136en.jpg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed'y jest genialny, a ten szklony dekiel to poezja. Gratulacje.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed'y jest genialny, a ten szklony dekiel to poezja. Gratulacje.

 

Dzięki, dla mnie priorytetem przy woborze było szafirowe szkło i brak plastiku w mechnizmie.

 

Ponadto Omega Clasp przy pasku jest poprostu genialne, tak wygodnego zapięcia jeszcze nie miałem.

 

Last but not least, Speedmaster jest poprostu ponadczasowy i jak to tylko możliwe uniwersalny.

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ładnie widać bo nie ma wahnika, przypomina mi przeszklony unitas / chodź dużym znawcom mechanizmów jeszcze nie jestem.

Ten zegarek pasuje do wszystkiego, to też fakt. Aż na moment zamącił mi w głowie, jestem na kupnie PO XL...

 

Mnie najbardziej podoba się osadzenie szkła i bezel widziany z boku zegarka, to jest dopiero poezja.

Przymierzałem go akurat tydzień temu przy testach nadgarstkowych PO, ale z hesalitem / jego bym nie wybrał, rysuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy jakoś mnie nigdy nie porywał, ale dziś po tych fotkach coś się zmieniło :) Niestety tego modelu nie kupię bo nowy go miażdży, a znowu nowego nie kupie ze względu na cenę, szkoda bo piękne zegarki. Poza tym Railmaster nie daje mi spokoju każdego dnia :) btw gratuluję.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobwoj,

 

Winszuję Speedyego! Piękna klasyka :)

 

 

Wgląd przez Twój dekiel jest chyba ładniejszy niż przez mój :)

 

dsc0133wj.jpg

 

at10.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to dodają pewnie pasy genewskie do automatów, bez tego nic nie byłoby widać :))

Ten 8500 ładnie udekorowany!

 

Mnie spowrotem wróciła PO-obsesja 42 czy 45,5mm i jutro będę musiał jechac na przymiarkę. Zrobię fotki i wkleję może pomożecie wybrać.

Finalnie znowu nie wiem czy ma zwyciężyć rozsądek i wygoda czy pokusa ostentacyjności...niech szlag trafi to hobby spać nie daje!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem go akurat tydzień temu przy testach nadgarstkowych PO, ale z hesalitem / jego bym nie wybrał, rysuje się.

 

Dokładnie tak samo sądzę. Poza tym mam zamiar użytkować go na Ziemi, ale gdybym latał na Księżyc z pewnością wybrał bym hesalit :)

 

 

 

 

Speedy jakoś mnie nigdy nie porywał, ale dziś po tych fotkach coś się zmieniło :) Niestety tego modelu nie kupię bo nowy go miażdży, a znowu nowego nie kupie ze względu na cenę, szkoda bo piękne zegarki. Poza tym Railmaster nie daje mi spokoju każdego dnia :) btw gratuluję.

 

Dla mnie nowy model został zdyskwalifikowany przez jego rozmiar, który całkowicie zmienia charakter zegarka. Przestaję być uniwersalny, staję się tylko casulowy.

 

 

 

 

bobwoj,

 

Winszuję Speedyego! Piękna klasyka :)

 

 

Wgląd przez Twój dekiel jest chyba ładniejszy niż przez mój :)

 

 

 

at10.jpg

 

 

 

Twój mechanizm wygląda równie zacnie :)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Imponujące te Wasze zegareczki Panowie. GRATULACJE !!! Ja też stoję przed wyborem. Pierwotnie jak już pisałem wyżej myślałem o Longines LD (nawiasem mówiąc dalej o nim myślę), choć skłaniam się ku Omedze, mimo jak dla mnie kosmicznych kosztów. Powiedzcie jak sprawa wygląda z PO tą poprzednią z kal. 2500 i 8500. Różnica w cenie jest duża i ta druga jest poza moim zasięgiem, mechanicznie pewnie też jest przepaść. Ale przecież kaliber 2500 też jest doskonały. Jeśli w ogóle Omega to pierwsza z wymienionych czy nie zawracać sobie głowy, nie kombinować i nie zwodzić małżonki i brać Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawracaj sobie głowę, kombinuj i zwódź małżonkę :)


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Imponujące te Wasze zegareczki Panowie. GRATULACJE !!! Ja też stoję przed wyborem. Pierwotnie jak już pisałem wyżej myślałem o Longines LD (nawiasem mówiąc dalej o nim myślę), choć skłaniam się ku Omedze, mimo jak dla mnie kosmicznych kosztów. Powiedzcie jak sprawa wygląda z PO tą poprzednią z kal. 2500 i 8500. Różnica w cenie jest duża i ta druga jest poza moim zasięgiem, mechanicznie pewnie też jest przepaść. Ale przecież kaliber 2500 też jest doskonały. Jeśli w ogóle Omega to pierwsza z wymienionych czy nie zawracać sobie głowy, nie kombinować i nie zwodzić małżonki i brać Longines.

 

Już to przerobiłem. Nie idź na kompromis bo w dalszej perspektywie zapłacisz więcej. Poczekaj i kup ten który jest dla Ciebie lepszy. Jak kupisz z rozsądku, będziesz żałował.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie się śmiać, mi dziś śniła się Omega, ale jakaś nietypowa bo w kopercie kwadratowej...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle Omega to pierwsza z wymienionych czy nie zawracać sobie głowy, nie kombinować i nie zwodzić małżonki i brać Longines.

 

Jeśli możesz nie iść na kompromis przy zakupie to lepiej nie idź i wybierz zegarek docelowy. Stracisz na odsprzedaży, bo docelowy zegarek nie da Ci spokoju i w efekcie zdecydujesz się go kupić :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, teraz sprzedaję Tag'a Aquaracer przez podobną decyzję (chodź TAG jest bardzo w porządku, pozostało to coś co nie daje mi spokoju w Omedze PO...), dozbieraj, kłam i ciesz się zakupem na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie się śmiać, mi dziś śniła się Omega, ale jakaś nietypowa bo w kopercie kwadratowej...

 

 

doskonale to rozumiem :) mam podobnie. i nie tylko snie (czy mi sie czasem sni) ale wrecz marze na jawie :)

oczywiscie, nie o wszystkich modelach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.