Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Bodypak, jeśli tylko zmieści się na łapie, wybierz większy. Ja już kiedyś zamieniałem.

 

pudlarz, jeśli podoba Ci się Omega, nie ma sensu kupować czegoś w zamian, choć LD jest świetnym zegarkiem i nie wygląda na "zamiennik" :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam mechanizmu 1337(oczywiście na chodzie). Gdyby ktoś miał na sprzedaż proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodypak, jeśli tylko zmieści się na łapie, wybierz większy. Ja już kiedyś zamieniałem.

 

Dzis utwierdziłem się w przekonaniu, iż 45,5m na pasku to jest to. Wymagało to wykonania sporej ilości testów nadgarstkowych (przymierzyłem mimimum 10 sztuk PO w 4 rożnych miejscach) i było warto.

Generalnie da się mieć PO XL, warunek na pasku, przy nadgarstku 17mm, ale płaskim. Uszy maja margines końców nadgarstka. Wygląda to naprawdę dobrze i na kauczuku i na nowym pasku gumowym z przeszyciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża PO + nadgarstek 17cm = odważnie :)

 

Ja przy takim nadgarstku brałbym mniejszą wersje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem około 16,5 w nadgarstku i Big Size leżał idealnie :)

lx467_tn_DSC08124.JPG

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem to samo ze Speedmasterem przy nadgarstku 16,5. Koniec końców zdecydowałem się na najmniejszego - czyli reduced i jakoś nie ciągnie mnie ani trochę do większego. Choć robiłem ostatnio przymiarki do Bonda i też nie było jakiegoś specjalnego dyskomfortu, zapewne to za sprawą "płaskości" i "obłości" bondzika, bo mimo że mój Speed'y jest mniejszy to i grubszy.

Co do PO, to nie jest ona aż tak zgrabna i "patelniowata" (w pozytywnym sensie :) ) jak Bond, i pewnie też bym się nie odważył na tak dużą wersję. Ale najważniejsze to chyba wygoda, a to kwestia indywidualna :)

 

U mnie takich dylematów na szczęście nie ma na co dzień, bo jestem zdecydowanie zakochany w Omegowskich vintage, a te są "malutkie" i idealne na moją łapkę :)

 

Krystek - zawsze mi się zdawało, że masz grubsze łapsko niż ja ;P

Edytowane przez c3z

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża PO + nadgarstek 17cm = odważnie :)

 

Ja przy takim nadgarstku brałbym mniejszą wersje.

 

Problem w tym, iz mam szerszy nadgarstek, ale płaski co daje niewielki obwód 17mm.

Mała PO jeszcze na bransolecie jakie skupia na sobie uwagę, wedle mojej opinie jest za mała. 45,5 podkreślam na pasku gumowym leży idealanie, na bransolecie sie nie odważę :)

Ponadto na bransolecie na co dzień może być kłopotliwa z uwagi na ciężar.

Rabat uzyskałem finalnie zadowalający więc decyzja do poniedziałku i zamawiam. Jeszce musze sobie ten wydatek zracjonalizować przed moim dość pragmatycznym podejściem biznesowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z dużymi zegarkami w stylu sportowym (garniturowców nie dotyczy) to jest tak:

 

Pkt 1) To właścicielowi ma się podobać zegarek. Jeżeli właściciel uważa, że rozmiar jest ok, to jest ok.

Pkt 2) Jeżeli ktoś inny uważa, że rozmiar jest za duży, wówczas zastosowanie ma pkt 1.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z dużymi zegarkami w stylu sportowym (garniturowców nie dotyczy) to jest tak:

 

Pkt 1) To właścicielowi ma się podobać zegarek. Jeżeli właściciel uważa, że rozmiar jest ok, to jest ok.

Pkt 2) Jeżeli ktoś inny uważa, że rozmiar jest za duży, wówczas zastosowanie ma pkt 1.

 

Dokładnie też tak sądzę. Jeżeli ma być to zegarek casualowy, rozmiar nie ma znaczenie :). Jeżeli jednak chciałoby się nosić divera do garnituru ( nie jestem za takim zestawieniem), wówczas zawsze winno się wybierać mniejszy rozmiar.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę "starymi nowościami" :P Fotki marne bo przy żarówkach :/ Przy chwili natchnienia i wolnym czasie przy słoneczku pstryknę lepsze.

 

Connie "C" GC na cal. 751 obowiązkowo przy moim zboczeniu na mesh'u :) (to już chyba moja 4-ta connie, ale ze szwedzkim kalendrem jeszcze nie miałem :) , a żona retorycznie pyta - "po co Ci cztery takie same zegarki" - Kochanie one są różne - "no faktycznie jeden ma ma czarne wskazówki, drugi złote a trzeci jest wypolerowany papierem ściernym ..." - Ale i tak ją kocham ;) )

 

nvr2p5.jpg

 

A tutaj po lewej (Cosmic'a po prawej już tu pokazywałem) klasyka w czystej formie czyli Stalowy Seamaster na cal.613

 

2d0nc48.jpg

Edytowane przez c3z

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Ci one!!!! moje jak wrócą od lekarza to się pochwalę..... jednak u mnie przewaga vintage :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rozmiarów... Co kto lubi. Mnie osobiście podobają się masywne divery (Planet Ocean pasuje tu idealnie). Lubię gdy zegarek jest ciężki - im cięższy tym lepiej. Druga sprawa to taka, że mam dość spory nagarstek i mniejsze zegarki wyglądają na nim śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem około 16,5 w nadgarstku i Big Size leżał idealnie ;)

lx467_tn_DSC08124.JPG

Fakt, ładnie leży. Ja dopiero jak wszedłem w posiadanie 46mm Deep Blue (18mm grubości!) wiem, że PO brałbym tylko duże 45,5mm (mam 18cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marny ze mnie fotograf ale dwie ostatnio nabyte już goszczą na poduszkach po przeglądzie i smarowaniu śmigają aż miło.....

Pierwsza po renowacji cyferblatu i koperty obecnie stan idealny taką też nabyłem, druga stan całkowicie oryginalny po czyszczeniu i wypełnieniu wskazówek oraz leciutkim oczyszczeniu koperty. Obie podobają mi się bardzo choć ta druga to mały rozmiar !!!

Według numerów z mechanizmów obie to lata 30-te!!!

 

omega-vintage2.jpg

omega-vintage.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat, bo dawno nikt nic ... :)

 

2gv7bwi.jpg

 

sdgx0k.jpg

 

16kx206.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deville, godna podziwu. Gratuluję.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze Seamasterkę na Novochrom'ie pstryknąłem :)

 

s1ouh5.jpg

 

f0njw6.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodnie perfekcyjny stan jak na te lata. Niesamowite zegarki posiadasz. Z przyjemnością zobaczyłbym je na żywo :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "śmiecić" to na całego :)

 

nmc7lh.jpg

 

1zf5s7a.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobwoj - nie widzę problemu, to niecałe 100km, zapraszam w dogodnym terminie na kawę/browara i oględziny :)


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "śmiecić" to na całego :)

Dzięki za miłe zaproszenie. Jak będzie sposobność to napewno się wproszę po uprzednim umówieniu :-)

 

 

Żarujesz? Dawaj jeszcze :)

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Cieszę się, że nie tylko mi się podobają.

 

npnpeu.jpg

 

23ktd83.jpg

 

2pqq36d.jpg

 

No to bałaganu narobiłem :) ... czas już chyba spać :)

Edytowane przez c3z

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewalacja. Na dobranoc wstawię też swoją skromną ?

 

dsc0146x.jpg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam ludzi którzy będą w stanie odpowiedzieć mi na pare pytań dotyczących właśnie zegarków Omega.

Temat już założyłem w dziale Vintage. Kierowałem się zdaniem, że do tego tematu wrzucane są zegarki najlepiej produkowane przed 1975r :)

Temat założyłem więc nie będę zakładał drugiego. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał pretensji.

Tutaj link: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67058-pytanie-o-omegi-z-allegro/

 

Gdyby ktoś z Was mógł rzucić okiem i napisać co o tym myśli byłbym bardzo wdzięczny.

Dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.