Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, Omega to również moja ulubiona marka. Obecnie mam 4 sztuki(z tego jedna w remoncie) Załączam fotkę trzech, z których bardzo przywiązałem się do modelu Seamaster Cosmic.

Myślę, że model Geneve też jest dość ciekawy, bo raczej rzadki, z logo "Meister".

Pozdrawiam wszystkich Omegamaniaków;)

post-44237-0-82487900-1327250020_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,tez jestem fanem zegarków omega,ostatnio wpadła mi w rękę taka ,możecie coś o niej powiedzieć.To jest już moja trzecia omega ,mam pytanie gdzie ewentualnie można by ją odnowić.post-41897-0-15659000-1327771630_thumb.jpegpost-41897-0-27288100-1327771657_thumb.jpegPozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, serce Twojej Omegi to 1916-1920 rok, więc sporo przeżyła. Wydaje mi się że jest to tzw. pasówka, czyli mechanizm ten pochodzi z zegarka kieszonkowego. Jak się mylę to sprostujcie;)

Własnie zleciłem renowacje tarczy - będzie wysyłana do renomowanego zakładu chyba w Poznaniu i koszt zabiegu to około 250zł. Jak będziesz zainteresowany szczegółami to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli nie jest to zegarek po kimś bliskim i nie masz z nim związku emocjonalnego to nie warto w niego inwestować. Ale to tylko moje subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Temat był chyba gdzieś już pobieżnie podnoszony, ale bez szczegółów.

Pytanie brzmi mianowicie, jak radzicie sobie z paskami do swoich PO?

 

Swoją "wychuchaną" Omesie PO zakupiłem z bransoletą a ponieważ czarna tarcza, szybko zmieniłem na gumowy pasek (ten starszy model z klamerką).

Jakież było moje zdziwienie i złość, kiedy po niecałych 6 m-ca pasek za kilka ładnych stówek pękł.

Z jednej strony wizualnie czarny pasek najlepiej mi pasuje i nie chętnie założyłem na powrót bransoletę, ale z drugiej trwałość - porażka.

Paski dedykowane do PO są odpowiednio wyprofilowane przy uszach i kopercie (brak prześwitu między kopertą a paskiem) a znalezione przeze mnie zamienniki, niestety nie.

 

Stąd pytanie, jak sobie radzicie, macie może jakieś doświadczenia z użytkowania pasków silikonowych z przeszyciem (koszt klamry/zapięcia, trochę mnie przeraża).

A może udało się komuś skórzany pasek dopasować do koperty?


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek trzeba było wymienić na gwarancji. Ja mam swój od ponad 3,5 roku i jest w bardzo dobrym stanie. Zero pęknięć, nie łuszczy się, wygląda bardzo dobrze.

 

Tylko Ty masz, pasek gumowy z przeszyciem czy gumiaka, o tego?

 

4955250962_ed5b87bd76_z.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek trzeba było wymienić na gwarancji. Ja mam swój od ponad 3,5 roku i jest w bardzo dobrym stanie. Zero pęknięć, nie łuszczy się, wygląda bardzo dobrze.

 

Tylko Ty masz, pasek gumowy z przeszyciem czy gumiaka, o tego?

 

Pewnie, że na gwarancji, ale została odrzucona, jako uszkodzenie mechaniczne :) .

Ja mam właśnie tego gumiaka

post-23678-0-77000200-1328089841_thumb.jpg


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O f*ck , tak krutko ci wytrzymała , przymierzam się do PO na gumie. Piszcie swoje doświadczenia bo to może dla mnie być decydujące, żeby brać professional na bransolecie (jakoś lepiej mi pasi niż PO z bransoletą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale to nie jest gumiak dedykowany do PO.

Nie wiem gdzie go kupiłeś, ale ktoś Cie wprowadził w błąd.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również użytkowałem PO na gumie i potwierdzam bardzo wysoką jakość oraz wytrzymałość. Raczej nie do zdarcia...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisał że to starszy model gumy, nawet jeśli nie dedykowana do PO to nie tłumaczy że oryginalna omega za kilka stówek klękła tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie starszy.

Ta guma występowała w modelach z kopertami o nr m.in. 175.0518, 178.0515.

To są Seamastery chronografy z datą produkcji od 1993 roku. W zależności kiedy Mario ją kupił, to ta guma mogła leżeć nawet 10-15 lat, więcej raczej nie :) A niestety guma ma to do siebie że się starzeje nawet jak nie jest używana.

 

Może warto jednak poruszyć to i zareklamować ponownie.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz reklamację do importera, a jak nie to nawet do siedziby głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz reklamację do importera, a jak nie to nawet do siedziby głównej.

Dzięki za pomoc.

Sam pracuje w gumie to bym rozpoznał, że coś jest nie tak - przeleżała, sparciała, kruszy się, itp.

Pasek wyglądał ok.

Ale zdradźcie mi proszę, jak rozpoznaliście, że nie jest to model dedykowany do PO, abym drugi raz się nie naciął.


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to dziury, w Twoim są szersze, języczek klamerki, wyprofilowanie przy kopercie, od spodu napis Omega Seamaster Planet Ocean, pod sprzączkami dwa numery wybite.

 

str1v.jpg

 

str2b.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to dziury, w Twoim są szersze, języczek klamerki, wyprofilowanie przy kopercie, od spodu napis Omega Seamaster Planet Ocean, pod sprzączkami dwa numery wybite.

 

Wszystko się zgadza. Wielkie dzięki

A możecie mi jeszcze powiedzieć,co to za numery powinny być pod sprzączkami?


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chcialem tylko pochwalic sie swoim nowym nabytkiem - kolekcje czas zaczac odbudowywac:

 

dsc01034i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ładny .. prawdopodobnie, bo fotki mało ostre :rolleyes: Gdzie kupiłeś? co w środku?

Pozdrawiam,

B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem ze swoją omegą. jak myślicie, dlaczego w stosunkowo nowym zegarku (rocznym) wypada tarcza (ta na której jest grawer wiezy astronomicznej - constellation)? Wystarczy lekko podwazyc paznokciem i moge poogladac sobie caly mechanizm ;]. zegarek kupilam w salonie, wiec nie wiem co jest grane.

Edytowane przez redbull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też nie wiem co jest grane, bo nie mam pojęcia, czy piszesz o tarczy czy o deklu :rolleyes:

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. Ar w Omedze Seamaster 300.

 

Czy w tym modelu AR jest jednostronny pojedynczy, już bez tej niebieskiej poświaty ?

 

chodzi o ten model:

 

2123036610100120.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.