Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza się omijaj z daleka takie kwiatki :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj, wygląda na podróbę i do tego w opłakanym stanie.

 

To nie tak. On nie wygląda na paskudną podróbę. On jest paskudną podróbą ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, gratuluję zakupu :). Przepraszam za pytanie laika ale na czym polega ten cały chronoscope? Czym się rożni od zwykłego chronografu?

 

Nazwy chronograf i chronoskop często używane są jako synonimy, choć nie do końca jest to słuszne, przynajmniej z historycznego punktu widzenia.

Ten model wyróżnia się obsługą stopera za pomocą jednego przycisku

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Omega_865


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna korekta, Chronoscope to dokładniejszy chronograph. W przypadku tej Omegi pozwala na promiar czasu z dokładnościa 1/8 s. mechanizm 3603 pracuje z częstotliwościa 28 000 A/h czyli 4 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dział tylko do pokazywania, ale mam pytanie odnośnie serwisu.

 

Oddałem Omegę do serwisu na przegląd po 6 latach i tak czytając ulotkę w SGP doczytałem, że w cenie przeglądu jest większość części nawet szkiełko. I tak się zastanawiam czy szkiełko wymieniają obligatoryjnie czy może jak jest porysowane - ale jak szafir może być porysowany... Pytanie zatem za co dopłacam. Pani w recepcji niestety nie posiada wiedzy co do zakresu przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, byc może nie zamieszczam mojej kwestii w odpowiednim temacie, ale w ogromie tematów i postów nie mogę odszukac własciwego,dlatego prosze o wyrozumiałość.Mój problem to mój zegarek:)Omega seamaster co-axial professional chronometer,nazwa zbyt długa ale przytoczyłem całą pełną.Chodził ze 3 lata i padł, objawy..gubił rezerwe chodu , skracał ją w sposób widoczny,az w końcu padl całkowicie.I mam dylemat gdzie go wysłac do naprawy, dzwoniłem dzisiaj do Poznania, gośc ma nazwisko adekwatne do ceny jaka mi zaproponował, zawył az miło, chyba chcial mi portki przez glowe ściagnąć:), Pózniej zadzwoniłem do Bielska Białej rozmowa sympatyczna, rzeczowa i w zasadzie tylko tyle moge powiedzieć.Mój zaprzyjazniony zegarmistrz, powiedział mi ,ze nie podejmie sie naprawy , wstepnie zdiagnozował, wg niego padło łozysko wachnika.Juz sie dowiedziałem ze naprawy i regulacje robi sie w tym zegarku przy pomocy mikroskopu:)cos mi sie wydaje ,ze do pic na wode po to tylko by oddac do servisu a tam juz wiedza jak wyregulowac portfel klienta.W moim miesci, Szczecinie nie mamy servisu autoryzowanego, i stad moje rozterki, gdzie wyslac i gdzie naprawiać,licze na pomoc Panow.Pozdrawiam serdecznie:)

Edytowane przez Mariusz 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czy można dołączyć do klubu? :)

 

DSC02351.jpg

 

DSC02352.jpg

 

DSC02371.jpg

 

To mój pierwszy nabytek tego producenta - limitowany Seamaster na 50-lecie Bonda (cal. 2507, 11007szt. w tej edycji). Jednak mam kilka pytań co do użytkowników podobnych modeli z tej linii:

1) czy ta stal szlachetna tak cholernie się rysuje? (przejechałem kilka razy po anodyzowanym aluminium w laptopie i już mam parę ładnych rysek na klamerce)

2) "znacznik" symbolizujący godzinę 3. ma się świecić ciemniej, niż inne ze względu na jego rozmiar? :) Jak z tym jest u Was? :)

 

Ogólnie szczerze mówiąc zegarki Omegi bardzo, ale to bardzo mi się podobają odkąd je tylko zobaczyłem. Gdy będą możliwości powiększenia mojej rodzinki oczywiście nie będę się zbytnio wahał :)

 

Serdecznie pozdrawiam innych fanów i posiadaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, byc może nie zamieszczam mojej kwestii w odpowiednim temacie, ale w ogromie tematów i postów nie mogę odszukac własciwego,dlatego prosze o wyrozumiałość.Mój problem to mój zegarek:)Omega seamaster co-axial professional chronometer,nazwa zbyt długa ale przytoczyłem całą pełną.Chodził ze 3 lata i padł, objawy..gubił rezerwe chodu , skracał ją w sposób widoczny,az w końcu padl całkowicie.I mam dylemat gdzie go wysłac do naprawy, dzwoniłem dzisiaj do Poznania, gośc ma nazwisko adekwatne do ceny jaka mi zaproponował, zawył az miło, chyba chcial mi portki przez glowe ściagnąć:), Pózniej zadzwoniłem do Bielska Białej rozmowa sympatyczna, rzeczowa i w zasadzie tylko tyle moge powiedzieć.Mój zaprzyjazniony zegarmistrz, powiedział mi ,ze nie podejmie sie naprawy , wstepnie zdiagnozował, wg niego padło łozysko wachnika.Juz sie dowiedziałem ze naprawy i regulacje robi sie w tym zegarku przy pomocy mikroskopu:)cos mi sie wydaje ,ze do pic na wode po to tylko by oddac do servisu a tam juz wiedza jak wyregulowac portfel klienta.W moim miesci, Szczecinie nie mamy servisu autoryzowanego, i stad moje rozterki, gdzie wyslac i gdzie naprawiać,licze na pomoc Panow.Pozdrawiam serdecznie:)

 

Polecam braci Dolińskich z Wrocławia, serwisowałem jak i kupowałem od nich kilka zegarków. Obsługa na najwyższym poziomie.

 

www.dolinski.pl

 

 

 

 

 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię o Dolińskich, z czystym sumieniem można ich polecać.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czy można dołączyć do klubu? :)

 

DSC02351.jpg

 

DSC02352.jpg

 

DSC02371.jpg

 

To mój pierwszy nabytek tego producenta - limitowany Seamaster na 50-lecie Bonda (cal. 2507, 11007szt. w tej edycji). Jednak mam kilka pytań co do użytkowników podobnych modeli z tej linii:

1) czy ta stal szlachetna tak cholernie się rysuje? (przejechałem kilka razy po anodyzowanym aluminium w laptopie i już mam parę ładnych rysek na klamerce)

2) "znacznik" symbolizujący godzinę 3. ma się świecić ciemniej, niż inne ze względu na jego rozmiar? :) Jak z tym jest u Was? :)

 

Ogólnie szczerze mówiąc zegarki Omegi bardzo, ale to bardzo mi się podobają odkąd je tylko zobaczyłem. Gdy będą możliwości powiększenia mojej rodzinki oczywiście nie będę się zbytnio wahał :)

 

Serdecznie pozdrawiam innych fanów i posiadaczy :)

 

Grube wejscie, piekna jest. Nie odpowiem na pytania bo mam PO na gumowym pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1) czy ta stal szlachetna tak cholernie się rysuje? (przejechałem kilka razy po anodyzowanym aluminium w laptopie i już mam parę ładnych rysek na klamerce)

 

 

 

Witam

 

Miałem na tej bransolecie 300M Chrono i potwierdzam, że zapinka bardzo szybko i łatwo się rysuje, trzeba uważać.

 

A zegarek przepiękny, gratulacje :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez hacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Bond,szczególnie dekiel.Oglądałem go w sklepie i jedynie tarcza z nadrukami " 007" nie spodobała mi się.No i mogliby wrzucić werk 8500 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Vetti, czy można wiedzieć co Cię skłoniło do zakupu akurat tego modelu? Jesteś fanem Bonda?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Bond,szczególnie dekiel.Oglądałem go w sklepie i jedynie tarcza z nadrukami " 007" nie spodobała mi się.No i mogliby wrzucić werk 8500 :rolleyes:

 

Dekiel jest świetny w tym Bondzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest świetny w tym Bondzie.

 

Zgadza się dekielek jest świetny


ORIS 645 7629 4064 LS BIG CROWN SMALL SECOND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dziękuję wszystkim :) Cieszę się, że zegarek został tak ciepło przez Was przyjęty, powiem szczerze, że zupełnie się tego nie spodziewałem sądząc po zdjęciach "prototypu" wcześniej w tym wątku :)

 

Gratuluję Vetti, czy można wiedzieć co Cię skłoniło do zakupu akurat tego modelu? Jesteś fanem Bonda?

 

Dziękuję serdecznie :) Przeglądałem sobie różne modele Omegi, gdyż sytuacja akurat pozwoliła na zakup jednej, więc stosunkowo długo to rozważałem. Fanem Bonda jakoś specjalnie nie byłem (choć obiecałem sobie nadrobić straty w najbliższym czasie jeśli chodzi o filmy :)), choć jak już wspominałem - bardzo mi się wcześniejsze "Bondy" podobały. Ogólnie chodziło o design. Myślałem początkowo o nielimitowanym Planet Oceanie, ale jak zobaczyłem ten model z dekielkiem ze spłonką to już dokładnie wiedziałem czego chcę :) Na pewno jednak to nie koniec "zabawy" z zegarkami tej marki, mam nadzieję, że wkrótce będą dołączać do rodziny również inne ciekawe modele :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Vetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel rzeczywiście świetny, ale nie drażnią Cię te napisy 007 na tarczy?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie :) Tarcza nadal pozostaje czytelna :)

 

Co do tego dekielka to takie uzupełnienie i ciekawostka: spłonka z napisem 'James Bond 50 Years' nie jest integralną częścią dekla. Sam on składa się z metalu i szkła szafirowego - jednakże spłonka znajduje się pod spodem będąc częścią rotoru i kręci się tak, by napis 'James Bond' był zawsze u góry niezależnie od położenia zegarka. Efekt jest fenomenalny, mała rzecz a cieszy :)

Edytowane przez Vetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie raz jeszcze gratuluję, niech się dobrze nosi i długo cieszy :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vetti Bond jest świetny, gratuluję nabytku, ale dekiel - fantastyczny!

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, cieszę się, że Wam się podoba, lecz inne klubowe zegareczki również prześwietne :) Właśnie przejrzałem cały wątek i jestem pod wielkim wrażeniem tego, co tutaj można zobaczyć :) Gratuluję właścicielom tych cudeniek. Mam również nadzieję, że i niedługo będą kolejne powody do wpisów w tym wątku! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vetti,

 

Winszuję Bonda! Dekiel w tym modelu to najfajniejszy bondowski dekiel ever!

 

 

Fajny Bond,szczególnie dekiel.Oglądałem go w sklepie i jedynie tarcza z nadrukami " 007" nie spodobała mi się.No i mogliby wrzucić werk 8500 :rolleyes:

 

Miałem takie samo odczucie. 8500 w Bondzie to kwestia niedługiego czasu - tak sądzę.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winszuję Bonda! Dekiel w tym modelu to najfajniejszy bondowski dekiel ever!

100% prawda :)

 

Tu w temacie jeszcze nie chwaliłem się nowym nabytkiem, więc nadrabiam zaległość ;)

O ile kwestia urody twarzy(w sensie który ładniejszy) obu może być dyskusyjna, bo gusta są różne...

 

snc03165h.jpg

 

... o tyle dupka raczej nie pozostawia wątpliwości ;)

 

snc03169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy to superwygodny zegarek,ale brak automatu i daty sprawiało że nie spełniał moich oczekiwań(miałem ten sam model).Myślę że z czasem zastanowisz się którego z nich sprzedać bo tak naprawdę to oba zegarki maja wiele wspólnego(oba to casuale)

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... o tyle dupka raczej nie pozostawia wątpliwości ;)

 

snc03169.jpg

Fakt, dupka Railmastera zdecydowanie lepsza :P

Gratuluję Speediego.

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.