Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero po poście akisa zauważyłem, że speedmaster nie ma daty, nie ma to jak odkrywanie ameryki... Zegarek jest świetny, brak automatu mi nie przeszkadza, to zdjęcie z tyłu buduje... ale bez daty? :) ... i tak mi się podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po poście akisa zauważyłem, że speedmaster nie ma daty, nie ma to jak odkrywanie ameryki... Zegarek jest świetny, brak automatu mi nie przeszkadza, to zdjęcie z tyłu buduje... ale bez daty? :) ... i tak mi się podoba...

 

wersja z ręcznym naciągiem jest fajniejsza (wizualnie), a i mechanizm ma ciekawszy wg. mnie

W zegarku codziennym data powinna być, ale jeśli komuś jej brak nie przeszkadza lub kupuje Speediego jako zegarek kolejny (np. ze względu na historię tego modelu, jako uzupełnienie kolekcji miłośnika czasomierzy), to brak daty nie stanowi problemu, a i tarcza symetryczna, bez dodatków wydaje się być kompletna. Chciałbym, aby "moonwatch" kiedyś i moją kolekcję zasilił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeRRy nie ma się co smucić jest Speedmaster stary i nowy z mechanizmem automatycznym, w dodatku Co-Axial i z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeRRy nie ma się co smucić jest Speedmaster stary i nowy z mechanizmem automatycznym, w dodatku Co-Axial i z datą.

Tak, to prawda - odkopałem sierpniowego Chronosa - przypomniało mi się, że jest w nim artykuł o Spedmasterze (porównanie starego i nowego), a nie czytałem jeszcze - ten nowy zebrał mnóstwo pochwał. Współcześnie wyprodukowany jest też sporo droższy ale sporo w nim nowości (datownik) i nowych technologii (np. krzemowy włos). Jednak jest prawie dwa razy droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Speedy pomimo wielu zalet to już nie Professional Moonwatch - to jego największa wada.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy jest b.gruby i nawet nie przypomina speediego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23110422102002-20.png

 

Jak się Kolegom podoba nowa odsłona AT? Jak dla mnie całkiem ciekawa. To już raczej nie jest zegarek uniwersalny, ale też z tą buźką trudno go nazwać nudnym (choć dla mnie AT nudna w ogóle nie jest).

Widział może ktoś już na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się Kolegom podoba nowa odsłona AT?

Była gdzieś już na forum dyskusja o tym zegarku, mnie się nie podoba takie zestawienie kolorystyczne.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny to on może nie jest, ale w mój gust to zestawienie kolorów również nie trafia. Powtarzając za którymś z kolegów - wskazówce godzinowej odpadła strzałka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem gdzieś przeoczyć dyskusję. Mnie to zestawienie kolorystyczne się nawet podoba, tylko jakoś średnio pasuje mi do raczej stonowanego charakteru AT.

A co do wskazówki godzinowej, ona taka jest niezależnie od wersji kolorystycznej. Mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem gdzieś przeoczyć dyskusję. Mnie to zestawienie kolorystyczne się nawet podoba, tylko jakoś średnio pasuje mi do raczej stonowanego charakteru AT.

A co do wskazówki godzinowej, ona taka jest niezależnie od wersji kolorystycznej. Mnie się podoba.

 

A moim faworytem jest ten :)

 

2311343220200120.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vetti,

 

Winszuję Bonda! Dekiel w tym modelu to najfajniejszy bondowski dekiel ever!

 

 

Dziękuję :) Dekielek jest mistrzowski - to fakt niezaprzeczalny :)

 

Ricardo - gratuluję! Zarówno Speedy jak i Railmaster genialne! Ciężko wybrać lepszego z tych dwóch, choć gdybym miał wybierać, to na mój gust jednak Speedmaster, ale w automacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale Spidi w automacie- wiem, to może być dla niektórych wygodniejsze/praktyczniejsze,

ale akurat manualny naciąg to ta wisienka na torcie ;) i must be w nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np i speedy w automacie mniejszy od modelu Ricardo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ten najnowszy na 9300- ten znowu jest większy. Ale to już nie jest ten stary dobry Speedy.

Choć muszę przyznać, że na żywo zrobił na mnie naprawdę spore wrażenie- super zegar(mechanizm, wykonanie itp),

fajny rozmiar(choć komfort na nadgarstku już nie ten), ale cena metkowa prawie 30k bardzo mocno studzi te zachwyty :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma średnicę 42mm a automat 40mm o ile dobrze pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy ma 44,25 mm średnicy i 15,8 mm wysokości. Kawał zegara.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nash jak to mówią - mocne wejście :)

moje gratulacje

 

Ps.

Czy twój nick ma związek z koszykówką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Nick z koszykowka? Nie... Raczej z rownowaga Nash'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Nick z koszykowka? Nie... Raczej z rownowaga Nash'a :)

 

Tak mi się skojarzyło z pewnym zawodnikiem i jego numerem na koszulce :)

O matematyce nie pomyślałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle że jest super i może na początku roku przyszłego jak bozia pomoże też dołączę do kliki.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony jestem tym zegarkiem, naprawde polecam milosnikom Omeg i nie tylko:) nie jest maly, ja mam 18cm nadgarstek i ja widac na nim jako calkiem spora

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.