Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poprosze o wpisanie do klubu Omega :)

 

Jestem w swej zegarkowej milosci pomiedzy Orisem a Omega... No i przychodzi czas na zakup Omegi :rolleyes:

 

Czy moglby ktos prosze wypowiedziec sie odnosnie Aqua Terra Annual Calendar (cal 8601)?

 

Czy ten zegarek zawsze pokazuje date i miesiac, czy istnieje mozliwosc zmiany na date i dzien tygodnia?

 

Wyczytalem gdzies w necie cos o mozliwosci zmiany / wyboru, ale trudno mi w to uwierzyc...

 

Nie ma w tej chwili Aqua Terra w wersji Day Date. Być może się w przyszłości pojawi. Omega ma już odpowiedni werk z tą komplikacją.

A Annual Calendar jest przecudna, szkoda tylko że cena sporo wyższa od podstawowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

 

Dzien tygodnia jest dla mnie konieczna komplikacja, wiec pozostaje poszukac czegos (tylko co bedzie rownie piekne jak AT :unsure: ) innego lub poczekac na wspomniany przez Ciebie werk juz w 'oprawie'...

Edytowane przez Grzechu_V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

 

Dzien tygodnia jest dla mnie konieczna komplikacja, wiec pozostaje poszukac czegos (tylko co bedzie rownie piekne jak AT :unsure: ) innego lub poczekac na wspomniany przez Ciebie werk juz w 'oprawie'...

 

Day Date tylko w Constellation.

 

Omega Constellation Day-Date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swój akces do klubu miłośników omegi,miałem omegę constellation i jeszcze kiedyś będę miał :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day Date tylko w Constellation.

 

Omega Constellation Day-Date

 

niezupełnie, są jeszcze speedmastery "Day-Date" http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/day-date/32205000, i to w dużych ilościach.

mam taki jak na zdjęciu, czyli starszą wersję (cal. 1151, czyli modyfikowany Valjoux 7751)

post-4405-0-58689400-1349461612_thumb.jpg


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tej chwili Aqua Terra w wersji Day Date. Być może się w przyszłości pojawi.

 

a tak poza tym, to już się pojawiła. i to w pięciu wersjach, z czego dwie limitowane: 231.13.43.22.06.001, 231.13.43.22.02.001, 231.53.43.22.06.001, 231.53.43.22.01.001 (161 szt.), 231.50.43.22.01.001 (61 szt.)

 

w drugiej edycji ostatniego katalogu 2011/2 jest też kilka modeli De Ville z datą i dniem tygodnia (w tym Hour Vision, oczywiście).

 

ale speedmastera day-date już nie ma. szkoda, że z tamtej wersji zostało tylko "date", bo 8 wskazówek na jednej tarczy, a przy tym jeszcze dzień tygodnia i miesiąc w górnej tarczce chronografu, to było naprawdę coś.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie, są jeszcze speedmastery "Day-Date" http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/day-date/32205000, i to w dużych ilościach. mam taki jak na zdjęciu, czyli starszą wersję (cal. 1151, czyli modyfikowany Valjoux 7751)

 

Chodziło mi o egzemplarze z własnym mechanizmem ;).

 

a tak poza tym, to już się pojawiła. i to w pięciu wersjach, z czego dwie limitowane: 231.13.43.22.06.001, 231.13.43.22.02.001, 231.53.43.22.06.001, 231.53.43.22.01.001 (161 szt.), 231.50.43.22.01.001 (61 szt.)w drugiej edycji ostatniego katalogu 2011/2 jest też kilka modeli De Ville z datą i dniem tygodnia (w tym Hour Vision, oczywiście).ale speedmastera day-date już nie ma. szkoda, że z tamtej wersji zostało tylko "date", bo 8 wskazówek na jednej tarczy, a przy tym jeszcze dzień tygodnia i miesiąc w górnej tarczce chronografu, to było naprawdę coś.

 

Te przykłady Aqua Terra, które pokazujesz są annual calendar a nie day-date. Koledze chodziło o to aby zegarek pokazywał dzień tygodnia a nie miesiąc jaki mamy. Bardzo uważnie przeglądam ofertę Omegi i Hour Vision również nie ma z dniem tygodnia tylko również z miesiącem. Jeśli się mylę to bardzo proszę podaj referencję tych zegarków. Z tego co się orientuję to w tym roku ma wyjść jedynie Constellation z dniem tygodnia na własnym werku i w rozmiarze 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną ale porządną? ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Day-date na własnym kalibrze Omegi to tylko 8602 w Constellation - to najnowsza (tegoroczna premiera) odmiana komplikacji na bazie 8500. Pozostał jeszcze do wprowadzenia Big date, wg informacji Omegi.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba postępuje ... momentami mnie to przeraża jak szybko :lol:

rodzina rośnie

 

IMG_9442_DxO.jpg

 

IMG_9443_DxO.jpg

 

IMG_9444_DxO.jpg

 

IMG_9445_DxO.jpg

rzutem na taśmę paproch w Dynamicznej wdarł się na szkło :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba postępuje ... momentami mnie to przeraża jak szybko :lol:

rodzina rośnie

 

IMG_9442_DxO.jpg

 

IMG_9443_DxO.jpg

 

IMG_9444_DxO.jpg

 

IMG_9445_DxO.jpg

rzutem na taśmę paproch w Dynamicznej wdarł się na szkło :angry:

Marcin widzę, że na przed ostatnim zdjęciu masz moja stara stalową Omegę z lat 50-tych proszę Cię pamiętaj zanim zdecydujesz się ją sprzedać daj znać najpierw mi. Do dziś żałuję tego kroku :) ewentualnie coś podmienimy :D

bo u mnie Omego-mania też się rozwinęła :lol: i Dynamic tez u mnie gości

dsc0010ajs.jpg

omega3v.jpg

34791761.jpg

omegajumbo.jpg

81158963.jpg

dsc0012ox.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszcie mnie do klubu Choć jedną omegę wypada mieć:)

25794876.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Gratulacje akism, świetny zegarek. Ciekaw jestem, za ile wyrwałeś, bo znając Ciebie, to pewnie z ładnym rabatem ;)

Marcin, Stary, świetne macie te kolekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku wiesz ... jedyne na co mógłbym wymienić staruszkę to ... na razie jeszcze nie dojrzałem do wymiany chociaż Twój chronostop wart jest grzechu ale czuję, że finansowo to by bolało ;)

Dynamiczna świeci jak psu ... :lol:

Ale Twoja trzecia od góry to mnie powaliła. Albo przeoczyłem albo się nie chwaliłeś. Wielka ona jest?

 

Patrzę na Twoje zdjęcia Maciek i normalnie z podziwu wyjść nie mogę. Warsztaty jakieś wakacyjne zaliczyłeś czy jakaś dobra książka o fotografii się u Ciebie pojawiła :lol:

Edytowane przez Marcin666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje akism, świetny zegarek. Ciekaw jestem, za ile wyrwałeś, bo znając Ciebie, to pewnie z ładnym rabatem ;)

Marcin, Stary, świetne macie te kolekcje.

 

 

Dzięki wszystkim,co do ceny to jak za nowy zegarek nie przepłacilem :) ..Ciężko określić ile dałem bo wymieniłem się z kolegą ,który kupił aquę i jej nie używał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku wiesz ... jedyne na co mógłbym wymienić staruszkę to ... na razie jeszcze nie dojrzałem do wymiany chociaż Twój chronostop wart jest grzechu ale czuję, że finansowo to by bolało ;)

Dynamiczna świeci jak psu ... :lol:

Ale Twoja trzecia od góry to mnie powaliła. Albo przeoczyłem albo się nie chwaliłeś. Wielka ona jest?

 

Patrzę na Twoje zdjęcia Maciek i normalnie z podziwu wyjść nie mogę. Warsztaty jakieś wakacyjne zaliczyłeś czy jakaś dobra książka o fotografii się u Ciebie pojawiła :lol:

 

Co do chronostopa to mogło by zaboleć :D bo warta jest tyle co speedmaster :( ,ze zdjęciami to bez przesady :rolleyes: lustrzanka sony daje radę, czasami tylko zmieniam kolor na sepie lub czarno-białe. A co do Omegi między speedmasterem a chronostopem to jest bardzo duża :rolleyes: to model Jumbo z okolic roku 1940, zachowana w oryginale i nieodnawiana ma 38mm bez koronki, większa niż Atlantic :D koperta stalowa nie polerowana, tarcza oryginalna z epoki bez skazy, trzeba by jej ładniejszy pasek zamontować bo obecny sporo uroku jej zabiera. Długo męczyłem mojego zegarmistrza aby ją odsprzedał i w końcu kasa go przekonała :lol:

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Twoje zdjęcia Maciek i normalnie z podziwu wyjść nie mogę. Warsztaty jakieś wakacyjne zaliczyłeś czy jakaś dobra książka o fotografii się u Ciebie pojawiła :lol:

 

ja już sie zapisałem na kurs :D w Gorzowie u Maćka - jeśli dobrze pamiętam to w kuchni przy oknie? :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie masakrujecie moje zmysły tymi zdjęciami. Wszystkie Omegi są cudne :D. Gratulacje i cieszę się, że ktoś kolekcjonuje i dba o te przepiękne klasyki. Róbcie zdjęcia! Więcej i więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o egzemplarze z własnym mechanizmem ;).

 

Te przykłady Aqua Terra, które pokazujesz są annual calendar a nie day-date.

 

hacik, TeJot, macie rację, za dużo pisałem a za mało czytałem :-)

modele z annual calendar wprawdzie ładne, ale ja też bym wolał day-date, bo który jest miesiąc to jeszcze na ogół udaje mi się pamiętać, nie zmienia się tak szybko :-)


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lubię tu zaglądać...

Stary, gratuluję Marka II ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jedną omegę wypada mieć:)

 

akism, ale AT w starszej wersji chyba już miałeś (może tę samą, która niedawno trafiła do mnie)?

nowa wersja to już wg mnie inny zegarek, także pod względem estetycznym. może pokuszę się o napisanie porównania wizualnego, bo ciekawi mnie jak projektanci trudzili się nad zaproponowaniem lepszej wersji czegoś, co już w poprzedniej było bardzo dobre, i co im z tego wyszło.

AT bardzo udana, przypuszczam że taka, jaką opisywał w recenzji Tomek (TeJot), tylko na zdjęciach Tomka tarcza była beżowa a tu wygląda na szarą, może to kwestia oświetlenia.

 

p.s.

zdjęcia Maćka faktycznie - bardzo OK


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ireo,

 

mam popielatą (teak grey) - od początku miałem, beżowej nie ma - jest biała.

 

2l1120297.jpg

 

 

 

Napisz koniecznie porównanie, jestem ciekaw odczuć mając obie bo poprzedniej wersji nie miałem.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.