Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie epokowe ale na pewno chyba ciekawsze niż nieustające dywagacje nad wyższością hesalitu nad szafirem bądź bransolety nad paskiem skórzanym.....

Tu zgoda, lepsze to niz wzdychanie do kolorow paskow i kombinawaniu u ktorego dilera kupi sie taniej zegarek :)

Nie trzeba byc jednak geniuszem z fizyki, zeby wiedziec, ze chronograf nie czerpie enrgii ze slonca, a ncisniecie przycsku stopera nie wydluza, lub nie utwardza fizycznie sprezyny, a to ona odpowiada za dlugosc chodu zegarka. :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega cal.865, wpis z przed 20 miesięcy.

attachicon.gifIMG_20160120_145750.jpg
Przy deklarowanej rezerwie przez producenta 40h, zegarek zatrzymał się po 45h i 46 m, co na 48 zegarek daje rewelacyjny wynik.
Kiedyś to robili zegarki!

Już tu dziś pisałem że był taki temat.....

Z włączonym stoperem rezerwa wyniosła 36 godzin.

Włączany i wyłączany stoper kilka razy na godzinę, czy dwie podczas całej rezerwy dał wynik 42 godziny...

 

Ja się zastanawiam czy części trudno mi przyznać rację z powodu że...to ja napisałem :P  ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

@nicon:

Zegarek z włączonym stoperem zużywa tyle samo energii co z wyłączonym stoperem.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak perpetuum mobile :)

A to, ze nie mozna wlaczyc chronografu przy prawie rozciagnietej sprezynie, to tylko jego kaprys, bo przeciez energii nie porzebuje :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Muzeum Lotnictwa W Paryżu jest zdjęcie takiego trzmiela jak poniżej.

 

Wedle teorii aerodynamicznej (tak, tak , naukowcy) jego rozmiar skrzydeł jest zbyt mały w stosunku do masy ciała by mógł latać.......

 

Poniżej trzmiel w locie:

trzmiele.jpg

 

Nawet Korsakow skomponował utwór....a nauka wciąż swoje :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Nie kolego Nicon. Nie zużywa szybciej energii. Zużywa tyle samo. Rację ma kol. Zasadas.

Inny jest rozkład strat energii w mechanizmie po włączeniu stopera, ale całkowita dostarczana energia nie zmienia się w chwili włączenia stopera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego Nicon. Nie zużywa szybciej energii. Zużywa tyle samo. Rację ma kol. Zasadas.

Inny jest rozkład strat energii w mechanizmie po włączeniu stopera, ale całkowita dostarczana energia nie zmienia się w chwili włączenia stopera

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-872?do=findComment&comment=2154432

 

Wyjaśnij mi proszę w takim razie skąd te wyniki z linku, podobne doświadczenia przeprowadziłem na kilkunastu egzemplarzach.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował  postów tylko dodam 

Sprawdzę najpier ile pochodzą oba zegarki aż staną 

Potem z włączonym stoperami

A na koniec dam im pochodzić 30 godzin i zatrzymam/zresetuje stoper 

Wyniki podam bez ściemniania nawet jak będą na niekorzyść moich wypowiedzi  :D

 

Oba zegarki są po serwisach chodzą idealnie 

 

 

 

Jeśli przyjąć że naciągnięta sprężyna w zegarku od maksimum do całkowitego rozwinięcia to np. 10 pełnych zwojów i każdy zwój to powiedzmy 100 000 wahnięć balansu to daje nam 1000 000 wahnięć na cały cykl (czyli tzw rezerwa chodu powiedzmy 36 godzin)  czy jeśli włączymy chronograf to ilość zwojów zmniejszy się czy zostanie taka sama? Jeśli więc zostanie taka sama to czy ilość wahnięć balansu zmniejszy się czy zwiększy? Jeśli więc ich ilość się nie zmniejszy ani zwiększy to na jakiej podstawie można powiedzieć że włączone chrono zmniejszyło  rezerwę chodu?  Taki sam naciąg sprężyny, jej długość, ilość zwojów, taka sama praca balansu dla czego ma więc chodzić krócej ? Jedyna opcja to taka że ostatni zwój jest za słaby aby pociągnąć ten wóz.

Porównanie do samochodu które gdzieś tam się przewinęło jest nietrafione ponieważ w samochodzie przy braku mocy dodajemy gazu stąd zwiększone zużycie paliwa - w zegarku to balans ma za zadanie rozłożyć te siły tak aby na początku gdy naciąg jest największy zegarek nie chodził dwa razy szybciej niż pod koniec swego biegu 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

@Yoda

Prawdopodobnie może to wynikać ze...stanu mechanizmu zegarka, który po wyłączeniu stopera nie wraca od razu do parametrów jakie miał przed włączeniem, czyli mimo że wyłączono stoper opory ruchu nie wróciły do poziomu jaki był przed włączeniem stopera.

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie denerwujcie się. Dotarłem do osób które bez wątpienia wiedzą jak to jest i w teorii i w praktyce i obiecali późnym wieczorem nam to wszystko wytłumaczyć. Nauki, wiedzy nie da się oszukać gdybaniem ;).  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego Nicon. Nie zużywa szybciej energii. Zużywa tyle samo. Rację ma kol. Zasadas.

Inny jest rozkład strat energii w mechanizmie po włączeniu stopera, ale całkowita dostarczana energia nie zmienia się w chwili włączenia stopera

A zwrociles kiedys uwage na to, ze np. po wlaczeniu stopera zmienia sie dokladnosc chodu zegarka ? Z ta energia dostarczana ze sprezyny to tez nie jest tak do konca jak chyba myslisz. W miare rozwijania sie sprezyny ona slabnie i jest to dosc powazny problem konstrukcyjny. Dlatego w zegarkach pojawiaja sie miedzy innymi 2 bebny, lancuchy ....

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-872?do=findComment&comment=2154432

 

Wyjaśnij mi proszę w takim razie skąd te wyniki z linku, podobne doświadczenia przeprowadziłem na kilkunastu egzemplarzach.....

Marek, da się wyczuć, że jesteś raczej tzw. humanistą a nie umysłem ścisłym :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać profesjonalne przygotowanie do testu  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

A zwrociles kiedys uwage na to, ze np. po wlaczeniu stopera zmienia sie dokladnosc chodu zegarka ? Z ta energia dostarczana ze sprezyny to tez nie jest tak do konca jak chyba myslisz. W miare rozwijania sie sprezyny ona slabnie i jest to dosc powazny problem konstrukcyjny. Dlatego w zegarkach pojawiaja sie miedzy innymi 2 bebny, lancuchy ....

1. Dokładność się zwykle zmienia bo zmieniają się warunki pracy regulatopra - maleje jego energia (być może wibrograf wychwyci zmianę kąta wychylenia balansu).

2.  W chwili włączenia stopera siła sprężyny praktycznie nie maleje. A więc pobierana energia się praktycznie nie zmienia. Gdyby pobierana energia wzrosła ...to zegarek by przyspieszył :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecenianie własnych możliwości jest grubym błędem niezależnie od czasów

No i co teraz powiesz Kolego @desmo na temat przeceniania moich możliwości w kontekście wpływania do ludzi.Zobacz jak lawina ruszyła, jak bez napinania i bufonady można zainteresować Kolegów jakimś ciekawym zagadnieniem.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać profesjonalne przygotowanie do testu -_-

Przede wszystkim widać świetną czytelność wskazówek "plastików".

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panowie co wy chcecie udowodnić? Przecież nikt tu nie kwestionuje, że przy włączonym przez cały czas stoperze zegarek zatrzyma się wcześniej. Chyba, że chcecie wiedzieć o ile w danym egzemplarzu wcześniej. ;)

Jeśli np mój zegarek z żółtą wskazówką bez włączonego chronografu będzie chodził 40 godzin - a potem z włączonym chronografem pochodzi dajmy na to 35 godzin i wtedy zresetuje mu chronograf i on przejdzie kolejne 5 godzin wtedy znaczyć będzie że chronograf nie zużył dodatkowej energii z naciągu lub rozłożyła się ona tak że nie miało wpływu na rezerwę chodu - w tym doświadczeniu proponuję przyjąć 30-40 minutową skalę błędu - sprężyna nie jest aż tak precyzyjna, w domu nie panują idealne warunki raz jest cieplej raz chłodniej itd...

 

Temu ma służyć te bardzo ciekawe, wciągające i pasjonujące doświadczenie  :lol:

Mówiąc w skrócie zabawa dla osób mających fajne zegarki, za dużo wolnego czasu i brak poważnych problemów  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim widać świetną czytelność wskazówek "plastików".

Również zwróciłem na to uwagę :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Paweł Bury napisał:"   wtedy znaczyć będzie że chronograf nie zużył dodatkowej energii z naciągu lub rozłożyła się ona tak że nie miało wpływu na rezerwę chodu..."

Jeżeli zmienić lub na I to otrzymane zdanie będzie prawdziwe :).

pozdr.


Paweł Bury napisał:"   wtedy znaczyć będzie że chronograf nie zużył dodatkowej energii z naciągu lub rozłożyła się ona tak że nie miało wpływu na rezerwę chodu..."

Jeżeli zmienić lub na I albo na bo to otrzymane zdanie będzie prawdziwe :).

pozdr.

Coś się spaprało...

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury napisał:"   wtedy znaczyć będzie że chronograf nie zużył dodatkowej energii z naciągu lub rozłożyła się ona tak że nie miało wpływu na rezerwę chodu..."

Jeżeli zmienić lub na I to otrzymane zdanie będzie prawdziwe :).

pozdr.

 

Napisałem "lub" bo nie jestem zegarmistrzem i w tej kwestii nie mogę wypowiadać się jako profesjonalista i stwierdzać że tak jest,mogę tylko napisać moim zdaniem.

Lubię za to drążyć ciekawe tematy, zgłębiać je i uczyć się czegoś nowego  ;)

 

Pozdrawiam Zegarmistrza 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co teraz powiesz Kolego @desmo na temat przeceniania moich możliwości w kontekście wpływania do ludzi.Zobacz jak lawina ruszyła, jak bez napinania i bufonady można zainteresować Kolegów jakimś ciekawym zagadnieniem.

Kolego @golumiasty. To, ze zadałem sobie trud, wyjąłem te dwie Omegi, nakręciłem je i zrobiłem zdjęcia to w żadnej mierze nie ze względu na Twoja skromna osobę. Póki co nie jesteśmy żadna sekta w której jakiś kapłan (czytaj Ty) ma wpływ na to co się dzieje na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fizyka jest niezmienna i uniwersalna. Dodatkowe wskazania, czytaj dodatkowe opory, muszą powodować wieksze/szybsze zuzycie energii. Suma energi zuzytkowanej musi rownac sie energii wprowadzonej do ukladu.

 

Jesli zalozymy, ze zegarek z wlaczonym chrono chodzi tyle samo co bez to musi znaczyc, ze nie mamy dodatkowych poborow energii lub pobor ten jest na tyle maly, ze w skali pomiaru pomijalny...

 

W pierwszym przypadku mielibysmy sytuacje na miare nagrody Nobla. Dla mnie sytuacja do wykluczenia.

 

W drugim jest to mozliwe i straty moga byc male w odniesieniu do calego ukladu.

 

Do przyjecia jest takze sytuacja (ktora by popierala twierdzenie) gdy w pewnym momencie dla sumy zegar+chrono sprezyna ma zbyt mala moc dla obu a dla jednego jest wystarczajaca. Tylko gdy zalozymy, ze chrono zuzywa bardzo malo, a zegarduzo to gdy oba staną to pierwszy nie ma prawa ruszyc sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.