Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź. Mój mechanizm również przez te lata nic nie stracił na precyzji. Miałem raz awarię systemu naciągu; oddałem do serwisu Swatcha w Warszawie, i zegarek został naprawiony. Innym razem rozszczelniła mi się w Hour Vision koperta i wewnątrz zegarka zaczęła się osadzać para wodna, lecz i to naprawili. Nadal lubię ten zegarek, i mimo tego. że noszę go prawie codziennie, o dziwo wygląda prawie jak nowy. 

ciekawe, czy obecność wody w kopercie obija piętno na mechanizmie, na całe jego życie. 

Pewnie zależy ile tej wody i jak długo, jak wyczyszczony i zakonserwowany był mechanizm, przy serwisie. 

Mario, super to chrono... a zdjęcie wiadomix ;)

Dzięki Bartek

To jeden z moich najstarszych zegarków w sensie stażu i przyznam, że wcale mi nie znudził i wciąż uważam, że to jedeno z fajniejszych chrono od Omegi.

Edited by mikolaj78

Mariusz

2500d potrafi być stabilny, noszony 24h/d

attachicon.gif20191024_132247.jpg

...mój bond cal.2500, po serwisie (dwa miesiące temu) jest stabilny; szkoda, że stabilnie robi +8,5s każdego dnia :)

Edited by Isle of Man

.

Michał bardzo ładna, no i pasuje idealnie do koszuli.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Bardzo dziękuję za podzielenie się doświadczeniami Dam 3-4 tygodnie taryfy ulgowej na "ułożenie" się i zobaczymy jakie "osiągi" będzie prezentować.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ciekawe, czy obecność wody w kopercie obija piętno na mechanizmie, na całe jego życie. 

Pewnie zależy ile tej wody i jak długo, jak wyczyszczony i zakonserwowany był mechanizm, przy serwisie. 

U mnie na szczęście wilgoć wewnątrz zegarka nie spowodowała żadnych negatywnych konsekwencji dla mechanizmu; pytałem o to po serwisie. Zareagowałem szybko, i jak tylko zauważyłem osadzanie się pary wodnej, oddałem zegarek do naprawy. Gdyby to trwało dłużej, skutki byłyby pewnie poważniejsze.

Co by nie mówić, rozszczelnienie nie świadczy jednak zbyt dobrze o konstrukcji koperty w Omedze Hour Vision.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

A ja mam pytanie o Speedmastera rocznik 2018. Czy to normalnie ze gdy sie zatrzyma z braku nakrecania to ponowny start troche mu zajmuje, trzeba poklikac puszerami i rusza. Dzis niby chodzil ale nie byl nakrecany dwa dni, dokrecilem na maxa i sie zatrzymal, wiec znowu puszery i ruszyl. Dodam ze u poprzedniego wlasciciela zegarek glownie lezal, trzymanie czasu na poziomie 1s/48h

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

A ja mam pytanie o Speedmastera rocznik 2018. Czy to normalnie ze gdy sie zatrzyma z braku nakrecania to ponowny start troche mu zajmuje, trzeba poklikac puszerami i rusza. Dzis niby chodzil ale nie byl nakrecany dwa dni, dokrecilem na maxa i sie zatrzymal, wiec znowu puszery i ruszyl. Dodam ze u poprzedniego wlasciciela zegarek glownie lezal, trzymanie czasu na poziomie 1s/48h

Nie jest to normalne, powinien ruszyć z koronki.

Czy czasem nie masz włączonego stopera na stałe?

Nie jest to normalne, powinien ruszyć z koronki.

Czy czasem nie masz włączonego stopera na stałe?

Raczej nie

PAM 005

Powinien ruszyć po kilku ruchach koronką, nawet jeśli u poprzedniego właściciela leżakował. jak długo go masz?

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Powinien ruszyć po kilku ruchach koronką, nawet jeśli u poprzedniego właściciela leżakował. jak długo go masz?

Tydzien, jest to moja pierwsza i dlugo wyczekiwana Omega zatem nie chce slyszec zlych wiesci

Edited by sabuniek

PAM 005

I po co było psuć tak dobry projekt...

Święte słowa.

500+ :P

500 zostaw sobie. + ślij do mnie. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Tydzien, jest to moja pierwsza i dlugo wyczekiwana Omega zatem nie chce slyszec zlych wiesci

Poczekaj, daj mu się rozchodzić i obserwuj. Tak jak pisałem powinien sam ruszyć po rozpoczęciu nakrecania.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Poczekaj, daj mu się rozchodzić i obserwuj. Tak jak pisałem powinien sam ruszyć po rozpoczęciu nakrecania.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Dziekuje ZA info pozdrawiam.

PAM 005

:wub:

Gratulacje! Globemaster to mój ulubiony spośród niedocenianych zegarków Omegi :)