Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest tbn

Chyba jestem w mniejszości, ale najbardziej mi leży na bransolecie. 

post-89329-0-21151900-1581934533_thumb.jpg

Super :). Ja jestem tuż przed zakupem i co do bransolety też miałem największe obawy, ale jednak postanowiłem tą wersję wybrać. To jest nowy zakup czy już masz jakiś czas ten zegarek? Pytam bo widzę, że to hesalit i chciałem się podpytać jak się spisuje w praktyce.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Michal_Gdy

Guest fidelio

Hesalit w praktyce spisuje się świetnie. Oczywiście pod warunkiem, że zaakceptujesz rysy na nim, które prędzej czy później się pojawią, o ile tylko zegarek ma być do noszenia, a nie do oglądania go  :)

Guest tbn

@Michal_Gdy

Cztery lata już u mnie, ale ciągle młodzian. ;) Jeśli nie miałeś do czynienia z hesalitem, to jak kolega napisał wyżej łapie rysy, ale bez bezpośredniego źródła światła ich nie widać.

A poza tym, tylko dodają temu zegarkowi charakteru :D

A takie pytanie jak waszym zdaniem Speedie się układa na nadgarstku typu 17cm. Jaki tam jest L2L?

Dobrze się układa, a l2l to ok 47mm.

Dzieki. Czyli można spróbować

Ech... ;)

Maciek zostało Ci coś tam jeszcze w wannie prócz Pamów? :D:P

A takie pytanie jak waszym zdaniem Speedie się układa na nadgarstku typu 17cm. Jaki tam jest L2L?

Powinien leżeć idealnie, bo to nie jest duży zegarek rozmiarowo.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Guest

Maciek zostało Ci coś tam jeszcze w wannie prócz Pamów? :D:P

Niestety już prawie nie...

Ale za to jakie Pamy.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Próbuję się doszukać co znaczy

1. Chronometer

2. Master Chronometer

z tego co znalazłem wynika, że Chronometer to certyfikowany mechanizm COSC, standardowo wg COSC od -4 do +6 s/d,

z kolei Master Chronometer to wewnętrzny test Omegi, od 0 do +5 s/d.

Może ktoś to potwierdzić?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Widziałem to wcześniej ale się nie doszukałem. Dopiero teraz, ot, ślepota :(  Dzięki.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Hej, Chciałem podpytać o to jak oceniacie serię DeVille Prestige, konkretnie mechanizm co axial 2500? Czy faktycznie serwis takiego werku mozna przeprowadzać raz na 7-8 lat?

Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Chwila reraxu w pracy :D

20200218-155553neg.jpg

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Na lotnisku w Zurychu jest fajne duże stoisko Omegi dedykowane Bondowi. Pokazane tam są WSZYSTKIE Omegi, które były użyte w filmach (plus można kupić ich różne wariacje), jest też wystawiony nowy brązowy tytan, który też można nabyć drogą kupna (CHF 9.200).

Przymierzyłem - leciutki, dobrze leży, ale mnie osobiści tak sobie pasuje wizualnie, choć na pewno amatorów znajdzie.

Wiem, że to czego mnie brakuje innych wkurza i tutaj zawsze będą dwie przeciwne frakcje ;) ale brak mi daty i przeszklonego dekla (no i ceramicznego bezela). Bransoleta też jakaś dziwna, wolałbym dopasowaną do kształtu kopert

Krótki "wristroll" do obejrzenia tutaj:

post-98815-0-12667800-1582056449_thumb.jpeg

post-98815-0-25318900-1582056458_thumb.jpeg

OMEGA rządzi

Fajna sprawa:) widać że marketing na wysokim poziomie.

Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Na lotnisku w Zurychu jest fajne duże stoisko Omegi dedykowane Bondowi. Pokazane tam są WSZYSTKIE Omegi, które były użyte w filmach (plus można kupić ich różne wariacje), jest też wystawiony nowy brązowy tytan, który też można nabyć drogą kupna (CHF 9.200).

Przymierzyłem - leciutki, dobrze leży, ale mnie osobiści tak sobie pasuje wizualnie, choć na pewno amatorów znajdzie.

Wiem, że to czego mnie brakuje innych wkurza i tutaj zawsze będą dwie przeciwne frakcje ;) ale brak mi daty i przeszklonego dekla (no i ceramicznego bezela). Bransoleta też jakaś dziwna, wolałbym dopasowaną do kształtu kopert

Krótki "wristroll" do obejrzenia tutaj:

Biała jednak fajniejsza. 

Bransoleta też jakaś dziwna, wolałbym dopasowaną do kształtu kopert

No taki styl vintage ;)

Biała jednak fajniejsza.

Czy mesh będzie pasował do nowej 300 ?

Biała jednak fajniejsza.

Czy mesh będzie pasował do nowej 300 ?