Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

I jak odczucia? Wielka? Jaki masz nadgarstek? Na pasku lepiej niz na bransolecie i wyglada ok.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Mikołajkowo:

859234A1-6DBB-4828-88A2-5237B30D9830.jpeg

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Ooo Bardzo Dziękuję  :)

Czyli to jest ta z dupowatym mechanizmem? Znaczy tym trefnym nie serwisowalnym automatem - dobrze kojarzę?

Witam , pytanie do znawców : - czy w modelu 210.22.42.20.03.001 wskazówki , koronka i zawór helowy są ze złota czy pozłacane ?

- czy jest jakaś inna różnica między 210.20.42.20.03.001 a 210.22.42.20.03.001 poza bransoletką , pytam bo różnica jest ok. 16 tyś zł ! czy tyle kosztuje bransoletka two tone do Diver 300 ?

3 godziny temu, Osy123 napisał:

I jak odczucia? Wielka? Jaki masz nadgarstek? Na pasku lepiej niz na bransolecie i wyglada ok.

Nie taka wielka - to poprzedni model na modyfikacji 8500, więc z GMT jedyne 43,5mm (nadgarstek 17,5cm).

Gruby, bo 17mm, ale koperta i zapięcie z tytanu + guma powoduje, że go nie czuć na ręku.

3 godziny temu, omega seeker napisał:

Podobuje mnie się 👌

Z bliska wygląda na Big Size 😉

Jak wcześniej pisałem - nie tak big.

Wcześniej miałem już PO 43,5, ale w stali i na kajdanie. Byłem swojego czasu straszną marudą narzekającą na masę i grubość tego zegarka. Jednak śliczność zawsze mnie do niego ciągnęła.

Tutaj trafił się „new old stock”, wielkość ok, szukałem GMT, chciałem jakoś wrócić do PO i poszło.

A0A64AE7-50EB-43AD-82B3-36A9A54BC33F.jpeg

7CD6CF50-4B48-454A-9FA2-2C99CC4B2EA3.jpeg

EBA8B64C-A656-41D1-A20A-C046CCA3D36C.jpeg

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Nigdy wcześniej nie zwróciłem uwagi na ten model. A ma swój urok. Pomarańczowe gmt robi robotę... 

Pani i Panowie, poproszę Was jeszcze raz o opinię (tak dla wysłuchania, znów moja decyzja ;)). Mam jednak problem z lewym dolnym rogiem...

Jednak waham się nad tym Globe...

IMG_1316.jpg

IMG_1318.JPG

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Zacytuję sam siebie

Szczerze mówiąc, w tym zestawieniu też miałbym problem z Globemasterem i De Ville. Moim zdaniem są najmniej charakterne z wszystkich. Moja opinia - sprzedać oba, a zamówionego Globe Annual Calendar zwrócić

Daj sobie spokój z tymi nijakimi Globe, jedyna wersja jaka robi na mnie wrażenie, to biały, ma taką Michal_Gdy. Natomiast PO GMT na plus, pasuje do tego zestawu.

Pozdrawiam, Mirek

To już tamten poprzedni, niebieski Globe był ładniejszy, chociaż nie powalał.

Pozdrawiam, Mirek

Ten Globe jest świetny, nieoczywisty no i ma - jako jedyny - wskazówki w Twoim ulubionym kolorze u O, z tego co pamiętam ;) Jako jedyny ma też nieoczywisty kolor tarczy - to też zaleta.

Na tym zdjęciu akurat wypadł dosyć blado, ale przewiń do góry na foto z PO i zobacz, jak tarcza i wskazówki grają światłem.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Butik, pudełko nr 1. No i chyba powinieneś dostać od Omegi takie jak poniżej: 

F1628FAE-207E-44B0-B2C5-198DC22FDBC4.jpeg

3E8E4993-7E9D-4A5E-A831-A005DCD1EBAA.jpeg

* foto ze strony Omega 

Potwierdzają się informacje o braku możliwości zamówienia moona w wersji hesalit. Wygląda na to, że już tylko pozostało kilka nowych egzemplarzy w salonach.

Edited by Plumber

Pani i Panowie, poproszę Was jeszcze raz o opinię (tak dla wysłuchania, znów moja decyzja default_wink.png). Mam jednak problem z lewym dolnym rogiem...

Jednak waham się nad tym Globe...

IMG_1316.thumb.jpg.430760c04c0fd1b25b608c5ab2680994.jpg

IMG_1318.thumb.JPG.3522a3786529f586945aaebf0bc53636.JPG
A ja bym Globemastera zostawil chociaz ze wzgledu na mechanizm z ciekawa komplikacja, ktorej w kolekcji jeszcze nie masz. Poza tym DeVille Prestige jakos mi nie lezy i nigdy nie lezala. Uwazam ze jezeli chcesz ja zastapic to Tresor by byl lepszy.
I teraz jak juz masz PO to bym wymienil 300 na cos innego ( moze wlasnie na Tresor...)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie biały GM byłby najfajniejszy, potem niebieski, a najmniej podoba mi się Annual Calendar. 

Już się nie mogę doczekać powrotu Swordhands do domu po odświeżeniu i serwisie.ab22acc132b0f2f6863e8a168d957688.jpg

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Jako posiadacz białego Globemastera mogę być mało obiektywny, ale jakbym miał wybierać między Globem niebieskim, a tym „kalendarzowym” z szarą tarczą to wolę tego niebieskiego. Ten szaro-srebrny jest dla mnie zbyt mało kontrastowy. Te same odczucia miałem jak mierzyłem Globemastera z ciemnoszarą tarczą i złotym bezelem (on ma też złote wskazówki). Koperta i bezel super, ale czytelność tarczy słaba.

A tu mój Globe:

387c8e2a085bd4cebf87d4aa01ce9d1e.jpg&key=9ada653d99852774ae7c9d6ed5f3b3b9f983e20bfcf9a2af208eea66034e935f

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 minuty temu, Michal_Gdy napisał:

Jako posiadacz białego Globemastera mogę być mało obiektywny, ale jakbym miał wybierać między Globem niebieskim, a tym „kalendarzowym” z szarą tarczą to wolę tego niebieskiego. Ten szaro-srebrny jest dla mnie zbyt mało kontrastowy. Te same odczucia miałem jak mierzyłem Globemastera z ciemnoszarą tarczą i złotym bezelem (on ma też złote wskazówki). Koperta i bezel super, ale czytelność tarczy słaba.

A tu mój Globe:

Twój GM jest IMO najfajniejszy. 

Potwierdzają się informacje o braku możliwości zamówienia moona w wersji hesalit. Wygląda na to, że już tylko pozostało kilka nowych egzemplarzy w salonach.

Można zamówić ze strony Jubitomu i jeszcze rabat wskakuje