Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Panowie a gdzie w Polsce najlepiej rozmawia się o rabacie na omegę? Znajomy ma w planach zakup chrono stal plus złoto i zastanawia się czy brać krajową czy z chrono 24. 

Konkretnie chodzi o ten model

https://jubitom.com/zegarki/omega/seamaster/diver/zegarek-omega/o-21022445101001

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 🙂

The Ringing of The Division Bell Had Begun

41 minutes ago, PiotrekL said:

Panowie a gdzie w Polsce najlepiej rozmawia się o rabacie na omegę? Znajomy ma w planach zakup chrono stal plus złoto i zastanawia się czy brać krajową czy z chrono 24. 

Konkretnie chodzi o ten model

https://jubitom.com/zegarki/omega/seamaster/diver/zegarek-omega/o-21022445101001

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 🙂

w Jubitom od ręki dają 10-15% bez większego targowania. Na mniej chodliwe modele to pewnie 20% i więcej da się wyrwać. 

Posted (edited)

A jak to obecnie wygląda w przypadku nowych Moonów? Hesalit ma na metce 27.8k, leżą niemal u każdego AD, a na chrono w EU nie wiedzieć czemu po 27-30k. 🤨

Edited by memento mori

Posted (edited)

Dzięki Logann za podpowiedź. Uderzę w takim razie do Jubitomu 

Edited by PiotrekL

Posted (edited)

Dubel

Edited by PiotrekL

Posted (edited)

Dubel

Edited by PiotrekL

12 godzin temu, Butik napisał(-a):

... Doszło do sytuacji psychicznej wręcz, kiedy w excelu notowałem sobie który zegarek był noszony, tak aby procentowo mniej więcej się rozłożyło i żaden nie było poszkodowany. Przypadek nadający się do instytutu psychiatrii na Sobieskiego. Kiedy wg excela wypadało założyć coś innego niż podpowiadał rozum to czułem, że spełniam obowiązek, ale bez przyjemności ;) ...

O qwa. Grubo. Dojść do takiego stanu to jakaś masakra.  :(

Sprzedaj szybko wszystko oprócz 

12 godzin temu, Butik napisał(-a):

...  WT, Białasa i X33. Jak przyjdzie nowy Speedy zastanowię się co zrobić z '57, który jest śliczny, noszę go z przyjemnością, ale obawiam się, że ustąpi miejsca nowej sztuce. ...

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

O qwa. Grubo. Dojść do takiego stanu to jakaś masakra.  :(

Sprzedaj szybko wszystko oprócz 

No grubo, ale myślę że w odpowiednim momencie się opanowałem, bo doszło do paranoi.

5 sztuk poszło na rynek, na PO GMT mam chętnego znajomego, tylko czekam na możliwość lotu do Szkocji, Globe poszedł na CH24 w 2 godzinki, AT zielona, Devilka i Speedy są już na bazarku i chrono - zobaczymy. Jakby ktoś był chętny zapraszam na priw ;)

OMEGA rządzi

Skoro jeszcze masz PO to zostaw sobie. 

PO którą miałem to jeden z najładniejszych zegarków jaki miałem. Zakładam, że Twoja wersja jest conajmniej niebrzydsza. 

Posted (edited)
W dniu 9.06.2021 o 07:55, Butik napisał(-a):

[...] Doszło do sytuacji psychicznej wręcz, kiedy w excelu notowałem sobie który zegarek był noszony, tak aby procentowo mniej więcej się rozłożyło i żaden nie było poszkodowany. Przypadek nadający się do instytutu psychiatrii na Sobieskiego. Kiedy wg excela wypadało założyć coś innego niż podpowiadał rozum to czułem, że spełniam obowiązek, ale bez przyjemności ;)

Przyznam, że nie postrzegam chęci w miarę równego noszenia wszystkich zegarków jako coś przypadek "psychiatryczny". Może jedynie ta kwestia "spełniania obowiązku" jest trochę "dziwna".

Sam mam dość podobnie. Mianowicie mam apkę, na której mierzę dokładność chodu zegarków. Nie po to aby obsesyjnie sprawdzać jak chodzą, tylko po to aby wiedzieć jaką odchyłkę ma zegarek, który akurat założyłem (wzięty z rotomatu więc chodzący). Apka ma taka cechę, że zegarek z ostatnim zapisem ląduje na górze listy. Biorąc zegarek z rana, staram się brać taki z dolnych rejonów listy. Nie pilnuję tego obsesyjnie, nie musi to być zegarek z samego dołu, zegarek może też przez parę dni na dole listy pozostawać.

Takie podejście wręcz mi pomaga. Wcześniej często stałem z rana przez parę minut przed zegarkami, nie mogąc się zdecydować, który pójdzie na rękę.  Teraz mam łatwiej :)

Dzisiaj padło na takiego:

IMG_3341.jpeg

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

3 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Przyznam, że nie postrzegam chęci w miarę równego noszenia wszystkich zegarków jako coś przypadek "psychiatryczny". Może jedynie ta kwestia "spełniania obowiązku" jest trochę "dziwna".

Sam mam dość podobnie. Mianowicie mam apkę, na której mierzę dokładność chodu zegarków. Nie po to aby obsesyjnie sprawdzać jak chodzą, tylko po to aby wiedzieć jaką odchyłkę ma zegarek, który akurat założyłem (wzięty z rotomatu więc chodzący). Apka ma taka cechę, że zegarek z ostatnim zapisem ląduje na górze listy. Biorąc zegarek z rana, staram się brać taki z dolnych rejonów listy. Nie pilnuję tego obsesyjnie, nie musi to być zegarek z samego dołu, zegarek może też przez parę dni na dole listy pozostawać.

Takie podejście wręcz mi pomaga. Wcześniej często stałem z rana przez parę minut przed zegarkami, nie mogąc się zdecydować, który pójdzie na rękę.  Teraz mam łatwiej :)

Myślę, że Twój przypadek również da się sklasyfikować 🤔

A gdzie tu jest radość z wyboru i pełen spontan ⁉️

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Posted (edited)
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Na pewno się da, szczególnie w Polsce. Tutaj pełno chętnych do oceniania i szybkiego ferowania wyroków, niestety.

Radość z wyboru jest  - bo ciągle wybór jest dokonywany. Tyle, że nie z spośród sześciu zegarków, a powiedzmy dwóch. Dzięki czemu wybór jest dokonywany w skończonym czasie :)

Co jest absolutnie nie do przecenienia.

Bowiem, stojąc przed zegarkami i nie mogąc się zdecydować, czułem się, podobnie jak kolega @Butik, choć z trochę innego powodu, jak osobnik kwalifikujacy się do psychiatryka.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Kto z nas jest zdrowy, niech pierwszy rzuci kamieniem (łożyskujacym)....

Ale widzę, że kolega fanfar19 ma jednak słabość do niebieskiego - moje pełne zrozumienie😆

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Zegarek jak i kazde inne mechaniczne urzadzenie powinien "chodzic" i nic w tym dziwnego. Oczywiscie, ze nic sie nie stanie jak polezy troche w pudelku, jednak jesli mechanizm "pracuje", to tylko dla niego lepiej, wiec nie widze w tym nic dziwnego, ze jesli ktos dba o zegarki i chce dla nich jak najlepiej, to mysli o tym, aby kazdy z kolekcji byl uzytkowany w miare podobnie. Jednak domyslam sie, ze jak sie posiada kilka sztuk, to nie jest ot az tak trudne w przeciwienstwie, gdzie ma sie ich kilkanascie/kilkadzieciat - ale tu juz trzeba dokonac samemu wyboru i Kolega @Butik wlasnie sobie odpowiedzial na czym mu zalezy i zrewidowal swoje potrzeby - gratki 😊

Przeklejam tutaj, bo może komuś się znudziła czarna guma do 300m i chce sprzedać

A ja tam lubię takie wariactwa jak tabelka w Excelu z wyliczeniami jaki zegar ile czasu na nadgarstku.

Takie szaleństwo jest piękne i to też jest jakaś forma obcowania z kolekcją. Oczywiście póki sprawia przyjemność.

It's not a hobby, it's a sickness.

"Za chwilę" okaże się, że Ci z excelem są normalni. :lol: :lol:

49 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

"Za chwilę" okaże się, że Ci z excelem są normalni. :lol: :lol:

Wcale bym się nie zdziwił w obecnych czasach...

ps. jak przeczytałem o tym excelu w poście Butika to mało z krzesła nie spadłem 😉

Posted (edited)
45 minut temu, rmickey napisał(-a):

[...]ps. jak przeczytałem o tym excelu w poście Butika to mało z krzesła nie spadłem 😉

To teraz siedź mocno i patrz do czego doprowadza paranoje level MASTER ;) (to tylko mały wycinek całości)

Nigdy więcej!!!

Zrzut ekranu 2021-06-11 o 09.41.15.png

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Będę się uczył od najlepszych 😉 

Ale z drugiej strony chyba fajnie czasem tak się zakręcić i zorientować się w porę... 

Jakbym miał tyle fajnych zegarków to pewnie nosiłbym na obu nadgarstkach :D

Godzinę temu, Butik napisał(-a):

To teraz siedź mocno i patrz do czego doprowadza paranoje level MASTER ;) (to tylko mały wycinek całości) ...

:lol:

Godzinę temu, Butik napisał(-a):

...   Nigdy więcej!!!

Tego Ci szczerze życzę.