Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Poprzedni bond bardzo fajny ale na tytanie. Liczyłem ze pójdą w ta stronę i zrobią stal. Ale to co zrobili i jeszcze amelinowy bezel słabo . Leśny wg mnie najlepszy w obecnej ofercie. Ten dodatkowo będą limitować jak snoopka

42 minuty temu, marr napisał(-a):

Poprzedni bond bardzo fajny ale na tytanie. Liczyłem ze pójdą w ta stronę i zrobią stal. Ale to co zrobili i jeszcze amelinowy bezel słabo . Leśny wg mnie najlepszy w obecnej ofercie. Ten dodatkowo będą limitować jak snoopka

No właśnie podobno ten model będzie bez limitacji. Co najwyżej w pewnym momencie zaprzestaną produkcji.

58 minut temu, sanik napisał(-a):

Kotlet głównego konkurenta ma ponad 60 lat i nadal schodzi jak świeże bułeczki 😜

Też prawda 😂👍🏼

Jedyna rzecz która mi się nie podoba w tym zegarku po zdjęciach to 42mm koperta. :) Szkło wygląda na mocno wypukłe, ciekawe jak z profilu to będzie wyglądało, bo bazowy model do najcieńszych nie należy.

21 minut temu, tbn napisał(-a):

Jedyna rzecz która mi się nie podoba w tym zegarku po zdjęciach to 42mm koperta. :) Szkło wygląda na mocno wypukłe, ciekawe jak z profilu to będzie wyglądało, bo bazowy model do najcieńszych nie należy.

14,3mm vs 13,6mm zwykły

złoty Bond 60 - 15,3mm

Edited by Bugs

Teraz, Bugs napisał(-a):

14,3mm vs 13,6mm zwykły

Widziałem, ta różnica to pewnie właśnie szkło. W sumie w Moonie nie pogrubia jakoś profilu zbytnio. Muszę się wybrać zobaczyć na żywo.

Zwykły i NTTD mają niemal identyczną grubość ale w ręce 007 sprawia wrażenie cieńszego i wygodniejszego; szkoda że nie ma daty i jest mniej czytelny.

1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

Zwykły i NTTD mają niemal identyczną grubość ale w ręce 007 sprawia wrażenie cieńszego i wygodniejszego; szkoda że nie ma daty i jest mniej czytelny.

Ja akurat wolę bez daty, więc ta pięknie symetryczna tarcza bardzo mi się podoba. A co do czytelności to muszę zobaczyć na żywo, ale wydaje się na filmikach równie czytelna jak zwykły model. Zastanawiam się czy ten animowany dekiel nie dodaje grubości trochę.

Jak dla mnie całkiem fajny Bondzik, zwłaszcza tarcza, ale z małym ,,ale" ... wskazówka sekundowa. Staram się zrozumieć i polubić, ale nie daję rady.

Brak podwójnego AR czy ceramiki to spora wpadka dla mnie.
Luma na bezelu super, swoją drogą Omega łączy ceramikę z lumą?
A co do bransolety, no cóż, tak jak ze snoopy.

Trzeba go zapakować z bransoletę od moona by nie wyglądał komicznie po tym zyskuje mocno.

18 minut temu, dzikipl napisał(-a):

Luma na bezelu super, swoją drogą Omega łączy ceramikę z lumą?

tak, wielokrotnie, PO biała z pomarqńczową lunetą, DSOTM, GSOTM, poprzednia (niebieska) CK2998 - to pare przykładów na szybko z głowy

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

4 godziny temu, Bugs napisał(-a):

A tym nic nie mówicie?

316660524_10160124803032211_4019348745090870338_n.jpg

Hekhm 

no niby fajna 

ale chyba jednak wolę tak :P 

dobrej nocy 

c03af3ca-8d42-4c08-924e-4dfd02ce729b.thumb.jpg.920decee0f3d124bf739ca3127cab8ae.jpg

18 minut temu, Butik napisał(-a):

tak, wielokrotnie, PO biała z pomarqńczową lunetą, DSOTM, GSOTM, poprzednia (niebieska) CK2998 - to pare przykładów na szybko z głowy

To mam takiego farta, że wszystko co mi się podoba nie ma lumy na bezelu :(

Edited by dzikipl

Brak daty na +.  To samo aluminium bezel.  Te oczojebne ceramiki stają się zbyt podobne do siebie.  Czasem prawnie, fajnie jak błyska, ale tutaj mamy nawiązanie do przeszłości. Więc aluminium pasuje. Mesh też wygląda lepiej niż standard w 300M

Taaa, a wypukłe szkło w połączeniu z nową kopertą 42 mm to nawiązanie pewnie do soczewek okularów do czytania, które musi już dziś nosić Bond z lat 90-tych. 😜 

Piękna, choć "stara" już bestia do focenia:

image.thumb.png.5499dc1848bf1533a4ecce909adeecd4.png

Podobno zaraz bedzie wycofana. Wiec spieszmy sie kochac…

28 minut temu, memento mori napisał(-a):

Taaa, a wypukłe szkło w połączeniu z nową kopertą 42 mm to nawiązanie pewnie do soczewek okularów do czytania, które musi już dziś nosić Bond z lat 90-tych. 😜 

A nie, bo nosi ten Bond, który zginął 😜

FB_IMG_1669280285620.jpg

5 minut temu, sanik napisał(-a):

Jest to równie spójne jak mesh z tą kopertą  :D

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

10 minut temu, sanik napisał(-a):

To że wybuchła cała wyspa na której był, jeszcze nie oznacza że nie żyje ;)

50 minut temu, memento mori napisał(-a):

Wypukłe szkła są super jako nawiązanie do vintydż ( tu spójnie z alu bezelem ) ale jako całość wypada dziwnie. Gdzieś między Doxą SUB a Panerai 372  😎 Może jednak 300 tka nie powinna być tak duża.

42 minuty temu, desmo napisał(-a):

Wypukłe szkła są super jako nawiązanie do vintydż ( tu spójnie z alu bezelem ) ale jako całość wypada dziwnie. Gdzieś między Doxą SUB a Panerai 372  😎 Może jednak 300 tka nie powinna być tak duża.

Tak samo odbieram to połączenie. 42 mm to mało vintage'owa średnica koperty jak na divera, podobnie jej grubość. Samo szkło jest fajne, bezel alu również, ale połączenie wszystkich składowych przypomina frankena. No i do czego to szkło ma nawiązywać, skoro to w Bondzie 1995 miało inny profil.