Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Ja zdjąłem zewnętrzny AR, strasznie mnie denerwowały te mikro ryski. Niby nie były duże, ale za to prawie na całej tarczy i w słońcu jednak bardzo mi przeszkadzały. Jak dla mnie jest teraz dużo lepiej, ale oczywiście kwestia gustu :)

Edited by AdamZie

6 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Takie przebieranki jakiś czas temu uskuteczniłem ;)

Globemaster collage.jpg

Świetny edc na średni i większy nadgarstek. Nosiłbym. 

Mam w łapce tylko ok. 17cm i chyba też wygląda dobrze. To 39mm i l2l 46mm.

Dla mnie jeden z najładniejszych zegarków jakie istnieją dlatego znalazł się w moich zbiorach.

5 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Mam w łapce tylko ok. 17cm i chyba też wygląda dobrze. To 39mm i l2l 46mm.

Dla mnie jeden z najładniejszych zegarków jakie istnieją dlatego znalazł się w moich zbiorach.

Dla mnie wygrywa z AT - gdybym musiał mieć tylko 1 zegarek, to właśnie GM, albo DJ oyster smooth. "Niestety" nie muszę 😄

W dniu 22.09.2023 o 18:42, mylof napisał(-a):

czarny pasek. W takim jest jej jednak najlepiej. Przez ostatnie kilka miesięcy nosiłem na brązowym.

Paski, temat-rzeka... Mnie też się w końcu udało dobrać taki, z którego jestem zadowolony.

Ten oryginalny, z zatrzaskową klamrą, jest bardzo dobrej jakości ale wg mnie za jasny.

Wychwalany przez wielu NATO to wcale nie to, a już do tej wersji zupełnie nie pasuje.

Trochę się naszukałem tej Omegi, a kiedy już ją odebrałem i zacząłem nosić, to okazało się, że 

żaden pasek mi nie leży. Bransoleta tym bardziej nie, bo oryginalna to bicolor, dla mnie nie do zaakceptowania.

Już się zabierałem za rozpaczliwy wpis w stylu "Jak żyć?" kiedy przypomniałem sobie, że gdzieś w szufladzie mam taki oto perlon.

Seamaster300_DSF0259.thumb.JPG.c6eb954d8b5921e2eb05deb8bac391f0.JPG

- ireo

3 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

Tokyo nie tokyo niebisku jest ble, sorry😝

Nie masz za co sorować. Jeden lubi rybki kto inny akwaria ;)

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Godzinę temu, Butik napisał(-a):
4 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

niebisku jest ble, sorry😝

Nie masz za co

Może to było za pomyłkę, bo powinno być "niebieski jest blue".

Mnie się bardzo podoba, również w zestawieniu z tym białym paskiem. Fajny pomysł, podkreślający "niebieskość" tarczy.

Prawdę mówiąc nie pamiętałem nawet, że taki model istnieje, ale kto by tam za Omegą nadążył w wersjach i odmianach. Kiedyś mignęły mi modele Tokyo w odcieniach zielonozłotych i srebrnoszarych, też bardzo efektowne zegarki.

- ireo

Ciekawe to prównanie side-by-side z '57 ale Tokyo jest lepsze. Wg mnie oczywiście, bo to wszytko subiektywne.

Znaczy, '57 jest ciekawą propozycją, zwłaszcza jeśli ktoś wołi nieco mniejszy chronograf Omegi i z datą na tarczy, ale wzorniczo brakuje mu harmonii i ponadczasowości Moonwatcha. Jeśli już '57, to wolałbym surowszy z wyglądu 332.10.41.51.01.001. 

Edited by ireo

- ireo

20 godzin temu, ireo napisał(-a):

Prawdę mówiąc nie pamiętałem nawet, że taki model istnieje, ale kto by tam za Omegą nadążył w wersjach i odmianach. Kiedyś mignęły mi modele Tokyo w odcieniach zielonozłotych i srebrnoszarych, też bardzo efektowne zegarki.

Niebieskie Tokyo jest prawie identyczne z wersję "Gemini 4" sprzed... prawie 20 lat.

Oczywiście są pewne różnice (m.in. szkło hesalit / szafir, inne indeksy i parę innych detali), ale na pierwszy rzut oka bardzo podobne.

gemini.jpg

Omega.png

16 godzin temu, ireo napisał(-a):

wolałbym surowszy z wyglądu 332.10.41.51.01.001. 

Rzeczywiście jest surowszy, nie dość że ma matową tarczę (zamiast błyszczącej i ze szlifem słonecznym) to jeszcze proste wklęsłe indeksy (tzw sandwich dial), w porównaniu do nakładanych i błyszczących. Kwestia gustu, tego co jeszcze masz w kolekcji, czego Ci brakuje i czego oczekujesz.

Edited by Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Full gold - pełen wypas.

aeedadbc89ab4fc24922fe116b930203.jpg0e9d422d2ddf36bbcc504389b78624a8.jpg

Jestem na NIE ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Czy ktoś miał problem z klamrą w sławetnej bransolecie Divera 300? Mam na myśli szeroko opisywany na zagranicznych forach temat z wypadającą śrubką i zegarkiem zakleszczonym na nadgarstku.  

Edited by Dajve4

Pewnie zależy od światła. Dobrze wyglada na pasku. Oba chyba lepiej na pasku się prezentują. Do tego z bransoletą są dość ciężkie. 

2 godziny temu, lukaszkr napisał(-a):

Piękny ale lepiej wyglada na skórze. 
zielony tez się świetnie prezentuje 

F06721B4-132B-4FFE-A847-843698DDE05F.jpeg

9272DBFF-B59D-4B25-8D73-946DF0F43446.jpeg

Zieleń zdecydowanie ladniejsza niz w 300

O i T