Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

14 minut temu, artme napisał(-a):

Ci, co pokupowali za 90-100k juz potracili 😉

Nie odbieram tego w ten sposób. Wraca normalność - zegarki znowu będą traciły na wartości, podobnie jak używane samochody. Znajdą się oczywiście wyjątki takie jak Snoopy, Daytona czy Nautilus, ale pozostałe będą tracić jak kiedyś. Jedynym ratunkiem może być wysoka inflacja, lub znacząca utrata wartości złotówki. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie odbieram tego w ten sposób. Wraca normalność - zegarki znowu będą traciły na wartości, podobnie jak używane samochody. Znajdą się oczywiście wyjątki takie jak Snoopy, Daytona czy Nautilus, ale pozostałe będą tracić jak kiedyś. Jedynym ratunkiem może być wysoka inflacja, lub znacząca utrata wartości złotówki. 

Jeżeli złotówka będzie tracić, to zegarki będą w Polsce drożeć, bo dystrybutorzy kursy przeliczają z eur (lub dolarów). 

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Jeżeli złotówka będzie tracić, to zegarki będą w Polsce drożeć, bo dystrybutorzy kursy przeliczają z eur (lub dolarów). 

Tak właśnie napisałem. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Była do niej bransoleta

W moim przypadku nie. Kupowałem na gumie.

Natomiast była chyba wersje w pełnym tytanie.

5 godzin temu, artme napisał(-a):

No i spadek cen dopadl tez i Omege - jedyny tak ograniczany i "hołubiony" model jakim jest snoopy lezy od tygodnia na pewnym portalu za 66 i jakos nie znika... 🤨 Moon w szafirze juz z bransoleta z mikroregulacja za 32k od prawie miesiaca nie moze sie sprzedac... Mam nadzieje, ze Omega pojdzie po rozum do glowy i skonczy na rok-dwa z podwyzkami 😎

Masz rację.

Ja EdWhite'a (z nieużywaną praktycznie bransoletą) wraz z dwoma dodatkowymi, oryginalnymi paskami Omegi nie mogę za 68k sprzedać.  Czyli 10k poniżej retail już.

Dla odmiany w USA strasznie fani Omegi płaczą, że czekają na niego po 2 lata. Wydaje mi się, że w Polsce marka się nagle zdewaluowała mocno...

3 godziny temu, pdb napisał(-a):

Wydaje mi się, że w Polsce marka się nagle zdewaluowała mocno...

Bo my nie jestesmy ani tak zamozni ani tak "ufni" temu, co nam chca wciskac. Lata PRLu nauczyly wielu praktycznosci i nieufnosci w to co ktos chce nam sprzedac/wcisnac. Zanim kupimu zbieramy informacje, czytamy fora, opinie a w dodatku na tym forum to juz w ogole nawet z lupka po zegarek jedziemy. Z jednej strony Omega wreszcie przestala nam wciskac modyfikowane ety i wymienila takie rodzyneczki na inhausy, z drugiej wypuszcza nowego moona z podwojna cena i zabiera duze pudelka, produkuje kaleczace bransolety jak z jakiegos chinola i dopiero po 2 latach zaczyna sluchac uzytkownikow i dodaje mikroregulacje 😐 Ale tym co kupili bez, proponuje zamiast ja dokupic za 500 zl, zeby wywalili stara do kosza i "zainwestowali" 4k w nowa 😂 Poza tym Te wszystkie limitki z takim samym wahnikiem, rozniace sie nadrukiem na deklu czy dodaniem 007 na szkielku czy sekundniku zwyczajnie nie robia tej marce dobrze... A z cenami poszybowali juz dawno myslac, ze to ich zblizy do jakosci i popularnosci konkurencji...

Dlatego obecnie jesli Omega, to najlepiej z wtornego, bo przynajmniej ceny "normalne"

Edited by artme

3 hours ago, Dorian06 said:

Czy złotówka będzie tracić czy nie my i tak będziemy kupować zegarki. :D Taka nasza choroba. :(

Jeszcze nie na ręce, bo bransoletę muszę dopasować.  

To ta, o którą pytałeś?

Graty! Oby została dłużej. 

P.S. odnośnie do niebieskiej w tytanie. Tak, była do niej bransoleta. Pojawiła się na bazarku. 

Dzięki. 

Niestety dziś się nie napiję.  :(

20231202-200440.jpg

1 minutę temu, tts napisał(-a):

To ta, o którą pytałeś?

Tak. 

Graty! Oby została dłużej. 

Dzięki. 

Jest to wątpliwie znając mnie. 

P.S. odnośnie do niebieskiej w tytanie. Tak, była do niej bransoleta. Pojawiła się na bazarku. 

Właśnie widziałem. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

2 minutes ago, Dorian06 said:

Jest to wątpliwie znając mnie. 

Szkoda bo to świetny zegarek jest!

Czy złotówka będzie tracić czy nie my i tak będziemy kupować zegarki. Taka nasza choroba.

Jeszcze nie na ręce, bo bransoletę muszę dopasować. 
20231129-115612.jpg&key=1743ae679e386a2390def92a0bed50810a6836d534c60339834110afc7aa5824 

Gratulacje również we właściwym wątku świetny!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

2 godziny temu, tts napisał(-a):

Szkoda bo to świetny zegarek jest!

Wiem o tym doskonale. 

Zobaczymy co przyniesie czas. 

5 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Gratulacje również we właściwym wątku emoji6.png świetny!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu również dzięki. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

12 godzin temu, artme napisał(-a):

Tylko, ze tak jak zawsze porownywalo sie wyzsze ceny Rolexa w stosunku do Omegi broniac tej drugiej, ze niczego jej nie brakuje a R jest drozszy, tak samo tyczy sie to Tudora - zarowno pod wzgledem mechanizmu jak i wykonczenia niczym nie ustepuje Omedze a nie zwariowal i swoich podstawowych modeli nie podniosl to pulapu 30-40k.

Omedze niczego nie brakuje, Rolek trzyma cenę najlepiej ze względu na siłę swojej marki. Chociaż już część stalowych profesjonali jest poniżej metki. Tudor też mocno swoje ceny podniósł, a zwykłego BB kupisz -40% na wtórnym. Omega może poszalała najbardziej z towarzystwa, ale ogólnie tak dzisiaj wygląda rynek. 

Omega faktycznie mocno wystrzeliła z cenami, ale raczej dobrze wiedzą co robią. Po prawdzie to nie znam ich sprawozdań finansowych, ale coś tak czuję, że mimo narzekania ludzi to hajsy im się zgadzają, a to w sumie najważniejsze z ich perspektywy:) Mam też (oczywiście to może być subiektywne zdanie) wrażenie, że jednak jako marka to Omega zyskała bardzo dużo w ostatnich latach - rozsnąca rozpoznawalność i pozycja na rynku pozwalają im podnosić ceny. Chociaż z perspektywy klienta to zdecydowanie boli jak w ciągu 4 lat ceny wzrosły o prawię polowę! No ale jak popatrzę chociażby na dyskusję na temat Longines'a to opinie są dokladnie takie same - "poj...ło ich z cenami!".

No i w sumie z tym "rynkiem" to jest tak, że dziś jest taki, za 2 lata może być kompletnie odmienny. Mamy dołek na rynku używek, ale za rok dwa ceny znów mogą wystrzelić. To wszystko to jednak tylko przewidywania i wróżenie. 

Btw, pamiętacie czasy, gdy za Moona z dużym boxem płaciło się takie pieniądze??:)

20231024_210103.jpg

2 godziny temu, pgajlewicz napisał(-a):

Btw, pamiętacie czasy, gdy za Moona z dużym boxem płaciło się takie pieniądze??:)

20231024_210103.jpg

Ja pamietam jak po 14k chodzil, bo szwagier synowi wtedy kupil 😊

2 godziny temu, artme napisał(-a):

Ja pamietam jak po 14k chodzil, bo szwagier synowi wtedy kupil 😊

Ja pierwszego kupilem za 15,5k:)

Ale akurat to zdjęcie jest sprzed 2 miesięcy😍

6 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

Ja w 2012 roku zapłaciłem za nowego Moona 12 tysięcy zł. Ale to chyba prehistoria tu na forum. 

Edited by beniowski

21 godzin temu, SPS napisał(-a):

gratki 😁🤩 Zdrówko  za nowy nabytek 😆

IMG_5695.thumb.jpeg.2c39a7a8347359ccfed10d457891df75.jpeg

Dobre winko, z moich stron ;). Polecam spróbować trunku "Roero" - z drugiej strony rzeki, mniej znane, moim zdaniem nie gorsze, na pewno dużo tańsze, z tych samych winogron rosnących na podobnych podłożach.

(przepraszam za offtop)

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Dobre winko, z moich stron ;). Polecam spróbować trunku "Roero" - z drugiej strony rzeki, mniej znane, moim zdaniem nie gorsze, na pewno dużo tańsze, z tych samych winogron rosnących na podobnych podłożach.

(przepraszam za offtop)

Mają też czerwone? Bo widzę głównie białe.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Forum jest nasze i dalsze jego funkcjonowanie zależy przede wszystkim od nas samych.

Nasze wpłaty w grudniu 2023r. 

100,00 zł - tradycyjnie jako pierwsza - moja wpłata 

Od początku miesiąca uzbieraliśmy    138,00 zł   i co dalej ... 😜 

(stan na  03 - 12 - 2023r.)

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na rzecz KMZiZ  lub  na klub