Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

32 minuty temu, Mateusz. napisał(-a):

Dzień dobry, 

również dopisuję siędo grona. Pierwszy Bond na CO-AXIAL. Dziś wylądował na Okęciu i od razu na moim nadgarstku. Rocznik 2008, stan praktycznie NOS. 🙂

thumbnail_IMG_3167.thumb.jpg.8c61e00aacb64c6b3a33f9a84e93687d.jpg

W międzyczasie, przeglądając forum, zdążyłem zachorować jeszcze na PO Skyfall. ;) 

Ooo widzę, że się udało, moje gratulacje.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

2 hours ago, Mateusz. said:

Dzień dobry, 

również dopisuję siędo grona. Pierwszy Bond na CO-AXIAL. Dziś wylądował na Okęciu i od razu na moim nadgarstku. Rocznik 2008, stan praktycznie NOS. 🙂

W międzyczasie, przeglądając forum, zdążyłem zachorować jeszcze na PO Skyfall. ;) 

Niech się nosi!

Skyfall to dobry kierunek. 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Nie za bardzo lubie bransę w tym zegarku, ale na gumie nosi się świetnie. I chyba nawet lepiej wygląda.

IMG_5090.jpeg

A to ciekawe, dla mnie bransoleta w tym modelu jest bardzo wygodna i nawet nowszą wersję noszę na niej.

Co to za guma i jakie ma zapięcie?

58 minut temu, Bugs napisał(-a):

A to ciekawe, dla mnie bransoleta w tym modelu jest bardzo wygodna i nawet nowszą wersję noszę na niej.

Bransoleta jest wygodna, ale optycznie ciężka. Miałem ją też w starym Speedmasterze, przez te endlinki wydłuża mocno optycznie cały zegarek. Guma zealande, zwykła klamra. Bardzo wygodna swoją drogą, miękka i dobrze się układa. 

Posted (edited)
3 godziny temu, meinard napisał(-a):

Niby nie Bond, ale na bondowej kolorystyce chyba siedzi bardzo dobrze. 

IMG_4482.jpeg

W dniu 14.06.2024 o 12:33, Bugs napisał(-a):

Wygląda na Zealande. Do tego modelu była bardzo fajna oryginalna guma Omegi (ciekawe czy można ją jeszcze zamówić). Na rynku wtórnym trzeba uważać na gumy od PO 2500 42 mm ponieważ też mają 20 mm przy uszach ale w innym miejscu wypadają teleskopy i nie będzie pasowała do 2254. Różnią się też szerokością otworów w pasku i języka w klamrze.

Edited by memento mori

Nowe AT z ramką (glossy black dial) w rozmiarach 34, 38 i 41 wjechały:

1542329511_Screenshot2024-06-21at13_54_18.thumb.png.bf74c13aa3c2b8339c20d6f961369f14.png

Posted (edited)

Nowa AT z lakierowaną tarczą. Dostępne różne rozmiary tak jak widać u @logann

Na uwagę zasługuje bransoleta z mikroregulają wereszie (i drobniejszymi ogniwami, wię powinna być wygodniejsza).

Czekam na nowe kolory :)

https://www.omegawatches.com/de-de/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-41-mm-22010412101002

IMG_1631.jpeg

Edited by Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Tymczasem letnio-wakacyjnie

IMG_1622.jpeg

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Nowa AT z lakierowaną tarczą. Dostępne różne rozmiary tak jak widać u @logann

Na uwagę zasługuje bransoleta z mikroregulają wereszie (i drobniejszymi ogniwami, wię powinna być wygodniejsza).

Czekam na nowe kolory :)

https://www.omegawatches.com/de-de/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-41-mm-22010412101002

IMG_1631.jpeg

Mam mieszane uczucia - z jednej strony to bardzo ładny uniwersalny zegarek a z bransoletą wreszcie krok w dobrym kierunku, z drugiej wprowadzenie boazerii nadało AT wyjątkowego charakteru który po wprowadzeniu modeli z datą na "6" został rozmyty i zgubiony mnogością wersji.

Pozostanę przy klasycznym Skyfallu ale gdybym nie miał to nowa 38 byłaby bardzo kusząca.

1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

wprowadzenie boazerii nadało AT wyjątkowego charakteru

Podzielam Twoje zdanie.
Bez boazerii tarcze staly się takie "płaskie" i nijakie 🤖

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."