Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Do wczoraj wyglądał tak:

Wystarczyło powiększyć średnicę i grubość koperty przy zachowaniu proporcji, dodać delikatne fale (cienką linią jak znaczek [ZrO2]), zapięcie z mikroregulacją, płaską bransoletę i nowy mechanizm. Tylko tyle i aż tyle.

post-1617-0-11806900-1521757091_thumb.jpg

Co-Axial

Z internetu i nie nie nie. Fatalnie to wyglada

Ta wersja średnio urodziwa ale trzeba oddać ze zdjęcie jest fatalne do tego w beznadziejnym świetle. Koronka i zawór wygladaja na tym zdjęciu jakby ktoś dokręcił coś z drugiej/trzeciej ręki ;)

Mi się dla odmiany nowa wersja podoba. Może dlatego, że nigdy nie lubiłem gładkiej tarczy. Nie pasowała mi do tego zegarka.

Nie podoba mi się zawór He. Mam pewne wątpliwości co do czytelności przez nowe fale. Ale to trzeba będzie zweryfikować na żywo. Na razie z opisów nikt na to nie zwrócił uwagi.

Są sprzeczne informacje co do bezela. Jean-Claude Monachon w wywiadzie dla WatchAdvisor podkreślił, że na bezelu nałożona jest luminova na indeksach i cyfrach. Na zdjęciach i rederach to się nie potwierdza. Dziwna sprawa!?

W3uXDtll.jpg

aBmZ5Ctl.jpg

cSHrtUil.jpg

PO 2500

JKnQDVOl.jpg

XaDBZeql.jpg

wojtek

Na jakimś nagraniu na YT ktoś z Omegi mówił, że chyba tylko czarny i może niebieski to finalne zegarki, a reszta to wczesne i niedokończone prototypy (mówił to w odniesieniu do pracy bezela). Może to jest wyjaśnienie, dlaczego nie ma lumy na bezelu na tych egzemplarzach.

Ten z szarą tarcza z ostatniego zdjęcia to prototyp. To w nim na wspomnianym filmie ciężko pracował bezel.

wojtek

Do wczoraj wyglądał tak:

Wystarczyło powiększyć średnicę i grubość koperty przy zachowaniu proporcji, dodać delikatne fale (cienką linią jak znaczek [ZrO2]), zapięcie z mikroregulacją, płaską bransoletę i nowy mechanizm. Tylko tyle i aż tyle.

Jestem niemal tego samego zdania z ta różnicą, że wolałbym bez fal.

Póki co zostaję przy swojej.

SdDQJu.jpg

Edited by Parówkowy skrytożerca

Nowe SMPc, albo kochasz albo nienawidzisz. Moje serce skradła szara wersja i już czekam aż pojawi się w sprzedaży.

9fded70d1b428.jpg

Ten z szarą tarcza z ostatniego zdjęcia to prototyp. To w nim na wspomnianym filmie ciężko pracował bezel.

Wiele zegarków na Targach to atrapy przedprodukcyjne niezależnie od Firmy, (znacie to zjawisko np z salonów operatorów GSM - chociaż tam cel jest trochę inny, bo atrapa wystawiona do macania generuje mniejszy koszt niż żywy telefon) W zegarkach najzwyczajniej w świecie nie zdążyli wdrożyć procesu produkcyjnego.

Nowe SMPc, albo kochasz albo nienawidzisz. Moje serce skradła szara wersja i już czekam aż pojawi się w sprzedaży.

Również uważam, że najciekawsza z nowych, ale nie oczekuję :D

Poprzednia ceramika, którą się tu zachwycają zupełnie nie moja bajka. Taka błyskotka, a nie diver.

Wiele zegarków na Targach to atrapy przedprodukcyjne niezależnie od Firmy, (znacie to zjawisko np z salonów operatorów GSM - chociaż tam cel jest trochę inny, bo atrapa wystawiona do macania generuje mniejszy koszt niż żywy telefon) W zegarkach najzwyczajniej w świecie nie zdążyli wdrożyć procesu produkcyjnego.

Tak, na targach samochodowych jeszcze więcej jest takich sytuacji.

wojtek

Guest tbn

Te SMP nie są złe, zaraz wyjdzie że to jakieś Tag Hojery. ;)  Wszystkie te błyszczące PO, nowe SMP, ceramiczne Rolki (poza czarnym subem) z Pepsi na czele, to taka biżuteria na lato trochę. ;) Fajna na trzeci, maks drugi zegarek. 

Te SMP nie są złe, zaraz wyjdzie że to jakieś Tag Hojery. ;)  Wszystkie te błyszczące PO, nowe SMP, ceramiczne Rolki (poza czarnym subem) z Pepsi na czele, to taka biżuteria na lato trochę. ;) Fajna na trzeci, maks drugi zegarek. 

a co kolega ma do Taga :)?

tak na marginesie na bazarku wysyp omeg -czyżby szukanie kasy na nowsze propozycje na ten rok :) sam moon chyba jest w 3 sztukach - a nikt nie chce przecież to taki klasyk no chyba że zbieracie na rolki :))

Guest tbn

Nic, np. Monaco mi się bardzo podoba! Ale te ich Divery... ;)

a co kolega ma do Taga :)?

tak na marginesie na bazarku wysyp omeg -czyżby szukanie kasy na nowsze propozycje na ten rok :) sam moon chyba jest w 3 sztukach - a nikt nie chce przecież to taki klasyk no chyba że zbieracie na rolki :))

Rafio77 zadam pytanie - Golumiasty to Ty?

Rafio77 zadam pytanie - Golumiasty to Ty?

O co kaman ?

Aha wiem jedn z „moonów” na bazarku to twój :)

Tak ale wiesz szukanie w każdym poście zaczepki bywa irytujące. Pamiętam te samą praktykę u Golumiastego. U mnie generalnie w kolekcji za dużo Speedmasterów dlatego zwalniam miejsce na inne nabytki ale niestety Omegowe nowości mnie zawiodły w tym roku.

Ponoc to przez ekskomunike i #speedyfriday

https://youtu.be/BMEm8Aa4b1c

:-D

Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Tak ale wiesz szukanie w każdym poście zaczepki bywa irytujące. Pamiętam te samą praktykę u Golumiastego. U mnie generalnie w kolekcji za dużo Speedmasterów dlatego zwalniam miejsce na inne nabytki ale niestety Omegowe nowości mnie zawiodły w tym roku.

Wiesz może ty to tak odczytujesz ja pisząc to nie uderzałem w żadne zaczepne tony

Jeśli to tak odebrałeś to sorry

Ponoc to przez ekskomunike i #speedyfriday https://youtu.be/BMEm8Aa4b1c

:-D

Dobre :))

Edited by rafio77

Guest tbn

Dla mnie bomba. Nie jestem fanem szkieletorów ale podoba mi się jak w komponowali to w tarczę i sama tarcza też świetna.

Dla mnie bomba. Nie jestem fanem szkieletorów ale podoba mi się jak w komponowali to w tarczę i sama tarcza też świetna.

A tył jeszcze lepszy.