Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Dopiszę się do klubu w wyjątkowej chwili :)

Podwójne gratulacje.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

mam nadzieję, że samo pudło zamawiałeś? bo ja też miałem lekki stres. DHL "Express" ponad tydzień wiózł i jeszcze jakieś zatrzymania + pomyłki... specjalnie do siedziby pojechałem, żeby się z kurierem nie szarpać, tylko otworzyć przy pracowniku z kamerami itp.

Nic to nie da. Jeżeli paczka nie jest w jakiś sposób uszkodzona to kurier nie spisze żadnego protokołu. Ich nie obchodzi czy w paczce był zegarek czy też nie, nikt nie będzie potem chodził po sądach itd.

Ostatnio odbierałem również zegarek w lokalnym biurze DHL i pewne rzeczy zostały mi wyjaśnione.

Poradzono mi nie odbierać paczki gdy widać gołym okiem że coś tam było majstrowane.

Znajomy kurier kiedyś opowiadał że ktoś zamówił jakąś drogą figurkę i paczka była lekko pogięta i po otworzeniu nic tam w środku nie było. Paczka była ubezpieczona na chyba 5000zł, klient porobił zdjęcia, tak jak i kurier. Sprawa w toku ale firma kurierska nie wypłaciła odszkodowania za pogiętą paczkę bo tam nic wartościowego nie było a klient próbuje odzyskać pieniądze.

Co do DHL Express to paczka z Holandii odrbrana od klienta ok 16 była u mnie następnego dna ok 13. To rzeczywiście był ekspres.

Kupię katalogi firm zegarkowych.

Nikt żadnej opinii? :/

Zegarki vintage raczej nie nadają się do codziennego noszenia. Teatr, filharmonia, praca biurowa w ciepłych i suchych pomieszczeniach. Łatwo ulegają zawilgoceniu i zaparowaniu, dokładność na poziomie +/ - 1 minuta dziennie. Są zbyt małe na dzisiejsze standardy. Trzeba mieć swój styl i odwagę do niereagowania na komentarze o damskim rozmiarze, żeby nosić. Za to mają vintygowy urok i charakter.

Zegarki vintage raczej nie nadają się do codziennego noszenia. Teatr, filharmonia, praca biurowa w ciepłych i suchych pomieszczeniach. Łatwo ulegają zawilgoceniu i zaparowaniu, dokładność na poziomie +/ - 1 minuta dziennie. Są zbyt małe na dzisiejsze standardy. Trzeba mieć swój styl i odwagę do niereagowania na komentarze o damskim rozmiarze, żeby nosić. Za to mają vintygowy urok i charakter.

W uzupełnieniu postu Antiquariusa - poczytaj sobie poniższe wątki. Wg mnie nie jest aż tak źle, jak kolega napisał :):

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/127373-jaki-zegarek-vintage-masz-dzi%C5%9B-na-r%C4%99ku/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104240-czy-nosimy-swoje-starocie/

Dziękuję panowie za pomoc. Z założenia to ma być zegarek do marynarki, raczej elegancki, minimalistyczny, więc myślę, że powinien się do takiego przeznaczenia nadawać ;) W kwestii rozmiaru zdaję sobie z tego sprawę. Jestem miłośnikiem radzieckich zegarków i rzeczywiście 32mm to zbyt mało, ale 36mm już spokojnie jest do zaakceptowania. Będę musiał sprawdzić ile mają te pokazane przeze mnie Omegi.

Raczej właśnie o takie rzeczy jak jakość, dokładność mechanizmu i wygoda użytkowania mi chodziło. Aż tak źle jest, jeśli chodzi o zawilgocenie i parowanie? Nie da się czegoś z tym zrobić?

attachicon.gif20181215_211619.jpg

Gratuluje odwagi.

Pozwole niezgodzic sie z kolega.

Nie wszystkie Vintage to 35 mm.

Poniżej Omega Speedmaster 125 z lat 70 tych. Wielkość i ciężar - Panerai.

da27bb80f76ff231fb0f4cc02814647d.jpg

Trochę to apokaliptyczna wizja. Noszę czasem przez kilka dni i nie doświadczyłem nigdy takich niedogodności.

Podwójne gratulacje! :)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Bliżej mu do bluesy niż do S&G. Pytanie dla mnie jest proste. Wolisz mieć lepszy zegarek czy Rolexa. W tym przypadku ;)

Guest Passero

W czym ta Omega jest lepsza od 116610? Dla kogoś, kto miał oba zegarki w rękach trudno mówić o jakiejkolwiek konkurencji.

Tez miałem oba modele w ręce . Pewnie można w wielu kategoriach pokazać przewagę jednego nad drugim . W jedną o w drugą stronę . Natomiast w tym co dostajemy do ręki Rolek zawsze przegra z Omegą. Uwaga aby obniżyć temperaturę w pokoju, jestem fanem obu brandów . Poza tym Rolek to już jednak starzejąca sie gwiazda . Przy seamastrrze przypomina relikt przeszłości.

Guest Passero

Nie zadałem tego pytania by podnosić temperaturę w pokoju, jestem po prostu ciekaw, jakie argumenty, poza ceną, mogą przechylać szalę na korzyść Omegi. Mając oba zegarki w ręce trudno nie zauważyć przewagi Rolex'a w jakości wykonania, na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z zegarkiem droższym. I moim zdanie ta różnica w cenie jest w pełni uzasadniona. 

Mialem to napisac w watku rolexa ale lepiej nie, czytam ten watek i ostatnio wszyscy mierza chod zegarka i ze odstawiaja na noc tak i tak i to sie sumuje i na zero wychodzi :) i co chce powiedziec... mam omege 9300 i jak kolwiek bym odlozyl to zawsze mam 1 sek na plus, jedyna roznica jaka zachodzi w chodzie tego calibru to temperatura, np na Cubie mam na zero, mysle ze to jest chyba wyznacznik precyzji mechanizmu, no chya ze czegos nie wiem.

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Mialem to napisac w watku rolexa ale lepiej nie, czytam ten watek i ostatnio wszyscy mierza chod zegarka i ze odstawiaja na noc tak i tak i to sie sumuje i na zero wychodzi :) i co chce powiedziec... mam omege 9300 i jak kolwiek bym odlozyl to zawsze mam 1 sek na plus, jedyna roznica jaka zachodzi w chodzie tego calibru to temperatura, np na Cubie mam na zero, mysle ze to jest chyba wyznacznik precyzji mechanizmu, no chya ze czegos nie wiem.

Miales tam jakies problemy z data czy cos takiego?

Jak to sie skonczylo?

Pytam, bo nie wiem czy bym sie nie ptzymierzyl do planetki chrono ;)

Oki. Ja niestety nie jestem expertem . Raczej podchodzę organoleptycznie . To co czułem i widziałem to świetny model nowego seamastera. W dobie mocno przeszacowanych zegarków Omega włożyła w niego sporo jakości . Moze jestem w błędzie ale po prostu two tones Omegi jest lepszym value propo.

Dziękuję panowie za pomoc. Z założenia to ma być zegarek do marynarki, raczej elegancki, minimalistyczny, więc myślę, że powinien się do takiego przeznaczenia nadawać ;) W kwestii rozmiaru zdaję sobie z tego sprawę. Jestem miłośnikiem radzieckich zegarków i rzeczywiście 32mm to zbyt mało, ale 36mm już spokojnie jest do zaakceptowania. Będę musiał sprawdzić ile mają te pokazane przeze mnie Omegi.

Raczej właśnie o takie rzeczy jak jakość, dokładność mechanizmu i wygoda użytkowania mi chodziło. Aż tak źle jest, jeśli chodzi o zawilgocenie i parowanie? Nie da się czegoś z tym zrobić?

Niestety znakomita większość takich zegarków nie ma (już) uszczelnień koronki, uszczelki dekla, a jeśli (jeszcze) są to najczęściej nie wymieniane od lat. Czyli jeśli zegarek zmoknie na deszczu, będzie wilgotno w środku. Oczywiście nie zawsze musi się to wiązać z jakąś awarią, ale na dzisiejsze standardy to WR 0. .

Pozwole niezgodzic sie z kolega.

Nie wszystkie Vintage to 35 mm.

Poniżej Omega Speedmaster 125 z lat 70 tych. Wielkość i ciężar - Panerai.

Sie wie ;)

Trochę to apokaliptyczna wizja. Noszę czasem przez kilka dni i nie doświadczyłem nigdy takich niedogodności.

Ja też lubię ponosić ;). Ale np do dzisiejszego odśnieżania samochodu nie zaryzykowałbym ;)

post-31273-0-50340900-1544993163_thumb.jpg

Oki. Ja niestety nie jestem expertem . Raczej podchodzę organoleptycznie . To co czułem i widziałem to świetny model nowego seamastera. W dobie mocno przeszacowanych zegarków Omega włożyła w niego sporo jakości . Moze jestem w błędzie ale po prostu two tones Omegi jest lepszym value propo.

Lotus, czekałem z niecierpliwością na pierwsze dostawy 300-tki w salonach Omegi. Mierzyłem, oglądałem, nawet wrzuciłem parę zdjęć tu na forum ze dwa miesiące temu i powiem szczerze, że wypadła gorzej na tle swojej poprzedniczki. Ale podkreślam, że to moje osobiste odczucia:)

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edited by mario1971