Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w zupełności wystarcza sw200 i ja bym nie dopłacał do cal.400 a resztę zainwestował w następny zegarek :D 

No chyba że zależy Ci bardzo na dłuższej rezerwie chodu to kwestia do rozważenia, ja nie potrzebuję.

SW200 niezawodny, sprawdzony i zapewne mniej kłopotliwy (i tańszy) w ewentualnym serwisie, szczególnie po gwarancji ;)

8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

W Deep Blue zony nie bylo az tak dramatycznie, spieszyl sie regularnie 20-30s, po demagnetyzacji zszedl do 7-8s a jako ze to szybka i latwa procedura bez otwierania zegarka to raczej nie zaszkodzi.

 

Oczywiście można spróbować, ja sobie kupiłem demagnetyzer taki za 60 zł. i amatorsko się sprawdza nie tylko do zegarków :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i korzystam - podejrzewam, ze cos podobnego kupiles :)

 

61KmCwb7DqL._AC_SL1001_.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Mam i korzystam - podejrzewam, ze cos podobnego kupiles :)

Taki sam :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dowód, że nie samymi Aquisami Orisariusze żyją:

 

IMG_20210810_144700_edit_705131150108547.thumb.jpg.2449526ec03cc6470aac6f1fc83d48e9.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Mi w zupełności wystarcza sw200 i ja bym nie dopłacał do cal.400 a resztę zainwestował w następny zegarek :D 

 

No właśnie, ten ich nowy mechanizm ma poodobno jakieś dziwne swoiste cechy związane z tym, że jest po prostu nowym produktem i pewnie będzie jeszcze udoskonalany. Dla mnie byłoby za wczesnie żeby zaryzykować tak duży narzut nad ceną standardowego mechanizmu. Ale oczywiście rozumiem ludzi, których jarają nowinki techniczne i chcą zasmakować świeżego mechanizmu.

 

Polecam bardzo fajny artykuł na https://www.professionalwatches.com/oris-caliber-400-technical-review/

 

Fragmenty z tego tekstu (wyróżnienia moje):

 

It seems that the automatic winding mechanism on this watch is not as efficient as it needs to be (based both on my tests and on the experiences of some other owners.)  [...] If you wear the watch daily this won’t be a problem. You can take it off on Friday night and it will still be running on Monday morning and by mid-week it should be back up to full wind. If however, you plan on wearing it for just one day and then waiting 4 or 5 days and wearing it for one day again, you will probably find it stopped.

 

The next concern that has been raised by owners of the watch is the hand setting. When you pull out the crown to set the watch the minute hand jumps (as much as 3 or 4 minutes) and even more concerning is that sometimes when you push the crown back in after having set the time the minute hand will jump again (about a minute.) This is frustrating! After meticulously setting the time, making sure that all the hands are in sync, only to have the minute hand jump can be infuriating. [...] All of this has nothing to do with the 5-day power-reserve or double barrels. This is a result of the engagement of the intermediate setting wheels. On most watches when you pull out the crown the sliding pinion moves straight in to engage with the setting wheel, or it may swing in, but on an arc that transects the center of the setting wheel’s axis of rotation (red circle). In this watch the arc is too shallow and the intermediate setting wheel swings in on an arc that transects the teeth of the setting wheel (blue circle) which causes the wheel to rotate as the two wheels engage or disengage. [...] 

 

I believe this problem could have been avoided during the design phase and can probably be resolved (or reduced) with some component updates. Ideally, you would accomplish this without having to redesign the mainplate. Technical updates are common when a brand releases a new caliber. They rarely get discussed in public forums, but all the brands do them. The most famous recent update was the caliber SW-200 from Sellita which infamously had problems with their winding mechanism that was resolved by changing the tooth profile and which requires replacing several components to keep them from breaking.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichTheOne

Kwestię skaczącej wskazówki minutowej ponoć można rozwiązać ustawiając czas do tyłu. Tzn jak chcesz 14:15 to przesuwasz wskazówki na 14:20 i "wracasz" na 14:15. Wtedy nie będzie tego efektu. 

 

Oris nie uznaje tego za wadę / błąd tylko "cechę charakterystyczną" odpowiadając że tak jest i koniec. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Kwestię skaczącej wskazówki minutowej ponoć można rozwiązać ustawiając czas do tyłu. Tzn jak chcesz 14:15 to przesuwasz wskazówki na 14:20 i "wracasz" na 14:15. Wtedy nie będzie tego efektu. 

Oris nie uznaje tego za wadę / błąd tylko "cechę charakterystyczną" odpowiadając że tak jest i koniec. 

 

No tak, ciężko polemizować z Orisem, skoro "tak to miało być" :) Ale jakbym miał zgadywać, to raczej będą coś z tym robić przy okazji przyszłych modernizacji. Każda jedna recenzja zegarka z tym mechanizmem obarczona jest narzekaniami na ten temat. Chyba lepiej byłoby zgubć ten ogon, niż żeby się ciągnłą za Orisem.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówią to wynika z konstrukcji mechanizmu więc chyba pozostaje zaakceptować jeśli się komuś zegarek podoba 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Maciek, zajebiaszczy 😍

Dzięki Tomek :) Jeden z niewielu, jaki się uchował, ale jest naprawdę świetny. Brąz z patyną i niebieska tarcza mnie osobiście czarują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem zmienić przed wyjściem zegarek ale jeszcze nie  ustawiłem ... i tak zerkam raz potem drugi ... Żona pyta:

- która godzina?

A ja:

- nie wiem, jeszcze nie ustawiony 🤷 

- to co tak sprawdzasz co chwila? 

No i weź teraz babie wytłumacz :D 

🤭

 

IMG_20210811_185306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

- to co tak sprawdzasz co chwila? 

No i weź teraz babie wytłumacz 

 

 

Prawdę powiedz. Zegarek sprawdzam, nie godzinę.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to też tak macie że siedząc samotnie czasami nie siedzicie z telefonem w ręku tylko zdejmujecie zegarek żeby sobie pooglądać, pomacać, itp? Czy może tylko ja... 😕 A może trzeba się było nie przyznawać?😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah, czasami też sobie lubię pooglądać i pomacać. Nie tylko zegarki 🤣

Więc nic dziwnego! 

 

A tu dzisiejszy, jeszcze niemacany 😜

DSC_8614-01.thumb.jpeg.af897cb3997d286f0d0c4dc78f5f77eb.jpeg

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krathor napisał(-a):

Swoją drogą to też tak macie że siedząc samotnie czasami nie siedzicie z telefonem w ręku tylko zdejmujecie zegarek żeby sobie pooglądać, pomacać, itp? Czy może tylko ja... 😕 A może trzeba się było nie przyznawać?😬

To dopiero pierwsze objawy... Potem siedzisz w dobrym towarzystwie, komórkę masz pod ręką, żeby w każdej chwili cyknąć fotę i nie pamiętasz po 10 minutach podziwiania własnego zegarka, gdzie jesteś i co tam robisz. Podobno duże dawki litu z wapnem musującym o smaku cytrynowym pomagają😉 Ale nie sprawdzałem, dobrze mi z tym🤣


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ledr napisał(-a):

To dopiero pierwsze objawy... Potem siedzisz w dobrym towarzystwie, komórkę masz pod ręką, żeby w każdej chwili cyknąć fotę i nie pamiętasz po 10 minutach podziwiania własnego zegarka, gdzie jesteś i co tam robisz. Podobno duże dawki litu z wapnem musującym o smaku cytrynowym pomagają😉 Ale nie sprawdzałem, dobrze mi z tym🤣

Bo i po co się chemią truć... Jakoś się da takie odruchy znieść... A że się ludzie dziwnie patrzą... Sami cuda w domu robią a potem na zewnątrz udają normalnych...🤣🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z tych, co na zdjęciach wychodzą jeszcze lepiej niż na żywo na nadgarstku. Bydlę takie fotogeniczne, że nie mogłem się zdecydować, którą fotę wybrać - ale chyba koledzy przeżyją potrójną porcję odcieni niebieskiego...

 

IMG-20210814-164029-edit-6154686745414.j

IMG-20210814-163436-edit-5808654031925.j

IMG-20210814-163754-edit-6004675686062.j


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczymy. Bardzo fotogeniczny jest. Muszę kiedyś obejrzeć na żywo. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Wybaczymy. Bardzo fotogeniczny jest. Muszę kiedyś obejrzeć na żywo. 

Marcin, zapraszam - kiedy tylko Ci pasuje:-) Jak tylko będziesz w okolicach Górnego Śląska lub Zagłębia, odezwij się!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

Bydlę takie fotogeniczne, że nie mogłem się zdecydować, którą fotę wybrać - ale chyba koledzy przeżyją potrójną porcję odcieni niebieskiego...

 

 

I tu się z Tobą zgodzę, fotogeniczny jest 👍
To i swojego dorzucę

 

B3AE0A46-CBC4-4200-A96B-4167744F9781.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

No jest, mnie kusi ten z bazarku.

Ten Staghorn?

Jak dla mnie to jedna z fajniejszych limitek Aquis’a. Choć mi większość się podoba 😀


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.