Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej zmartwienie jest bo zegarek dużo fajniejszy niż na zdjęciach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no może trochę zmartwienia jest patrząc na zdjęcia, ale po spojrzeniu na zegarek znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na następny raz postaraj się nie szpecić tak fajnego zegarka

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8912d1043ad2907dd8b25db334d0b4fe.jpg

Też poszpecę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez pontifex66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków a w szczególności tych marki ORIS. Mam moj zegarek już 8 lat. Od tamtej chwili jestem zakochany w chronografach... Oto jeden z kilku moich :) najstarszy Oris Williams F1 Limited 01 673 7563 4184-07 8 27 01 

 

IMG_4604.jpg

 

W tym momencie jest serwisowany. Wymieniony zostanie też bezel.

 

IMG_4844.jpgIMG_7964.jpgIMG_7957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już w sobotę premiera "zegarka Oris Williams Chronograph Carbon Fiber na Torze w Poznaniu podczas Gran Turismo Polonia 2016!

Sprawdźcie sami ten niesamowity zegarek, którego koperta została wykonana z carbonu i waży zaledwie 7,2 grama!"

 

13522898_1191201777612027_91964908249065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już w sobotę premiera "zegarka Oris Williams Chronograph Carbon Fiber na Torze w Poznaniu podczas Gran Turismo Polonia 2016!

Sprawdźcie sami ten niesamowity zegarek, którego koperta została wykonana z carbonu i waży zaledwie 7,2 grama!"

 

 

 

piękny. cena jest już znana?

Edytowane przez rk7000
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny. cena jest już znana?

oficjalna CHF 4200

w Polsce 18290PLN

Edytowane przez oriseek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

oficjalna CHF 4200

w Polsce 18290PLN

 

18 490zł dokładnie w PL. Zegarek dostępny od września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris ma coraz fajniejsze modele jeśli chodzi o stronę projektową i przyzwoite wykonanie. Ma też całą paletę materiałów od koperty po paski/bransolety i to jest OK ale ceny zaczynają dziwić i onieśmielać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich prawo, ale w tej cenie zaczynają dobijać do np. Carrery 1887, czy Monaco, czy też niektórych chrono Breitlinga. Dla mnie przegięcie.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ich prawo, ale w tej cenie zaczynają dobijać do np. Carrery 1887, czy Monaco, czy też niektórych chrono Breitlinga. Dla mnie przegięcie.

 

A co takiego specjalnego czy zaawansowanego mają wspomniane zegarki, poza kultowością Monaco i nie wiem czym Carrery oraz Breitlinga? Bo rozumiem, że sama nazwa i chronograf to już szczyt szczytów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas nie wiem który fajniejszy, ładniejszy itp, itd... ;)

 

post-33440-0-30675000-1467369063_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, ich sprawa, jeśli znajdą klientów w tym segmencie, to "good luck Oris".

Wyraziłem natomiast swoją opinię, że ja nim nie będę.

Wspomniana przez Ciebie kultowość i historia np. Monaco dla wielu ma znaczenie (dla mnie np. ma, lubię takie modele z historią), a tego u Orisa brak. Carrera ma choćby "własny" werk i też większą rozpoznawalność.

Zapewne inaczej będzie też wyglądać utrata wartości i łatwość znalezienia chętnych przy odsprzedaży Breitlinga, czy Monaco, niż Orisa - tu świadomością marki też przegrywa.

Nie chcę dyskutować o pozycji poszczególnych brandów, ich kultowości i "prestiżu", bo to będą czysto akademickie dywagacje, i każdy ma swój punkt widzenia.

Rozumiem, że ceny zegarków ogólnie rosną, ale nie podobają mi się takie skoki cenowe u niektórych marek i usilne próby lokowania w segmencie z którym nie są kojarzone i jest to moja czysto subiektywna opinia :)

Mimo, że Orisa lubię to w tej cenie wybrałbym Breitlinga albo TH.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oczywiście, że każdy ma swoje zdanie i ja to szanuję. Nie mniej nie rozumiem pisania, że drogo i że marka ceną chce się lokować w półce do której jej daleko. Do czego jej daleko w stosunku do TH? Jakość wykonania jest na tym samym poziomie, a tańsze TH są gorzej wykonane niż zegarki Orisa i nie jest to moja opinia, tylko klientów. W środku praktycznie w większości kolekcji masz i tu i tu Sellite, a w omawianym przez nas zegarku Orisa jest VJ. Rozpoznawalność, która nie przekłada się na nic. Nie lubię pisać z perspektywy "branżowego handlowca", ale Taga sprzedawałem dwa lata. Nie sprzedawało się kompletnie nic. Przez te dwa lata sprzedałem 1 klientowi dwie najtańsze Carrery, nikt więcej nic nie sprzedał. Fakt, że wtedy nie było jeszcze takich różnic w cenach między TH, a Omegą, ale każdy wybierał tę drugą markę.

Co do manufakturowych werków - są w obu markach.

Cenę jak najbardziej zweryfikuje rynek to prawda, ale już wiele razy, wiele osób na tym forum, które przynajmniej dla mnie nie jest wyznacznikiem niczego, pisało w podobnym do Twojego tonu w temacie zegarków Orisa, które ich zdaniem były za drogie. Po tych zegarkach pozostał już tylko kurz na półkach i taka samo będzie w przypadku tego zegarka.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę porównujecie Orisa do Breitlinga? :D

Oris robi fajne zegarki ale to nie ta sama półka co Breitling. Za to ceny już ma zbliżone. Taka polityka. Mogą sobie winszować wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie firm Oris i Breitling nie ma sensu. Ale dany model jednej firmy z modelem zegarka drugiej ma sens.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Naprawdę porównujecie Orisa do Breitlinga? :D

Oris robi fajne zegarki ale to nie ta sama półka co Breitling. Za to ceny już ma zbliżone. Taka polityka. Mogą sobie winszować wedle uznania.

 

Z tymi cenami piszesz serio, czy jaja sobie robisz :D

 

Breitling

http://www.apart.pl/zegarki/Breitling

 

ORIS

http://lux.zegarki.pl/kategorie/916/oris.html

 

Gdzie tu są ceny zbliżone? Nie patrz przez pryzmat tego, że Oris ma kilka modeli z cenami pięciocyfrowymi, bo Breitling ma wszystkie takie. Patrząc pod kątem przekroju całej kolekcji to dzieli je cenowa przepaść.

 

I na koniec, nie porównałem Orisa do Breitlinga, tylko do Taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym racji jest :(   z podanych stron :

 

Breitling Colt 44 Automatic  11,5k

Breitling Superocean II 13k

 

a np taki Oris Pro Diver 11k

 

A ten pokazywany wczesniej nowy Oris Chrono 18k czyli prawie tyle co Tag Carrera na mechanizmie 1887....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No tak tylko wszyscy wiemy jaki to "własny" kaliber z tego 1887 jest, ale mniejsza o to. To nadal tylko chronograf. W Orisie za tą cenę w przypadku opisywanego modelu dostajesz sprawdzone Chrono Eta VJ, karbonowa tarcze i karbonowa kopertę która przyciski i koronkę oraz dekiel ma z tytanu powleczonego na czarno DLC. W TH stal szlachetna i na tym koniec.

Zobaczcie ile konkurencja śpiewa sobie za takie smaczki jak karbonowa koperta, oczywiście konkurencja klasy wyższej ale mimo wszystko.

 

Dlaczego takie ficzery mają nie kosztować?

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym dziwnego że marka wraz ze wzrostem prestiżu podnosi ceny. To naturalne. W dodatku jakby porównać modele tzw do ludu np z taga i z Orisa to okaże sie że Oris zjada jakością taga. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiecie ale to naturalny proces. I tak dobrze że w Orisie to idzie w miare z czasem i z postępem bo bywały marki, np Maurice Lacroix, które od razu rzucały sie na grube ceny nie mając nic do zaoferowania w prestiżu czy w tradycji. Pewnie kwestią czasu jest pojawienie sie Orisa kosztującego ponad 20 tys zl.

Gusta są gustami i jedyne go mnie razi to stylistyka niektórych Orisow, ale to tak samo jak niektórych Omeg czy TH i to dużo droższych od Orisa...

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko ja jakoś tego wzrostu prestiżu u Orisa nie widzę, który uzasadniałby takie podbicie ceny.

Modele za ponad 20k już chyba mają (te z inhousem, i o to nie mam pretensji)

Jakość Orisów dla ludu nie jest może zła, ale tu spieramy się o zegarek z przedziału za ponad 18k.

ML to dobry przykład tego jak wygląda taki cenowy skok na prestiż - potem sprzedawane są takie modele ze sporymi upustami, a przy odsprzedaży traci się na nich więcej niż na markach, które w tym przedziale cenowym są dłużej zadomowione i z różnych względów bardziej z nim kojarzone przez rynek.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tak samo jest z Orisem, Alpina i podobnymi markami. Ceny z kosmosu na wejście (za sellite, ete nic więcej), później za pół ceny do dostania. Odsprzedaz to oddanie za pół darmo, bo te marki niestety nie mają prestiżu. Jedyne co mogą to podbić prestiż ceną i tu kółko sie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.