Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

To wybierz jakikolwiek sklep stacjonarny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem się podzielić fotką ale jakoś mi uleciało.
Skoro udało nawet się wybrać jakieś zdatne zdjęcie to wklejam dla potomnych :)

Mój Frank Sinatra LE.

post-23483-0-29661600-1378751634_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trebor obowiązkowo geleryjka, sinatra w tej wersji wymiata - total odlot :] moje gratulacje :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia, jasne... zatem zapodaj pożegnalną galeryjkę :]nie wykręcaj się ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zanim wrzucę na bazarek - może kogoś z klubu zainteresuje:  Oris TT3 Grand Prix Limited Edition (taki jak ten: http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-ORIS-TT3-GRAND-PRIX-LIMITED-EDITION-63575897084RS/123) - najchętniej wymiana na innego Orisa (innych marek nie odrzucam) /pasek/. Stan 8.5/10, Guma nie przycinana, z apartu, na dokładnym chodzie (odchyłka dobowa ok 2s). chętnych zapraszam na priv.

post-52036-0-81144100-1379610746_thumb.jpg

Edytowane przez elvis512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozglądam się za następnym zakupem i dziś zobaczyłem tego orisa

 

http://dolinski.pl/#product5413

 

Powiedzcie mi czy to tylko moja opinia czy jakość np w porównaniu do longines a jest zdecydowanie lepsza?

 

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

Edytowane przez kluzik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał jakąś styczność z tym zegarkiem?

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w łapach. Świetny zegarek, nie ma się do czego przyczepić. Jednym słowem klasa. 

Jeśli chodzi o porównanie z Longinesem w podobnej cenie, nie zaobserwowałem specjalnej różnicy. Ale jakbym porównał tego Orisa z Longinesem L2.747.4.52.4, to Longines w moim odczuciu wypada znacznie szlachetniej w kwestii wykonania, a jego cena sugerowana to coś ponad 5700 pln. Nie zmienia to faktu, że np takiego, powiedzmy Hydroconquesta nie chciałbym nawet za darmo. Wszystko zależy, jakie zegarki nam się podobają i jakie porównujemy. 

Edytowane przez Maro66

Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines owszem jest ładny ale nie ten rozmiar bo dość duże lapsko mam;-) a może coś kolega jeszcze by zaproponował w kwestii zegarka 5-7 k?

A propos wydaje mi się ilekroć przymierzam i patrze ze longines jest troszkę słabszy jeżeli chodzi o wykonanie w porównaniu do orisa.

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Oris jest bardzo fajny i świetnie wykonany. Tego Longinesa podałem jako przykład, że można w podobnej cenie mieć super Longinesa, który nie ustępuje jakością Orisowi, a nawet go nieco przewyższa. Nie zmienia to faktu, że Big Crown jest super i jakbym miał brać tego typu zegarek, to chyba wybrałbym Orisa. Swoją drogą Epos ma teraz nowe, fajne piloty, a wykończenie mechanizmu jest tutaj na znacznie wyższym poziomie.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oris i Longines ta IMO to samo jakość. Oris może wyglądać bardziej szlachetnie, bo ma większą część koperty szczotkowaną.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za tymi eposami i powiem szczerze że podobają mi się ale nigdy nic nie słyszałem o nich(przez co nie mam jakiegoś szczególnego zaufania) ani tu gdzie mieszkam ( w Szwecji) nie ma gdzie ich zobaczyć, a w ciemno nie chce kupować. Orisa widziałem na żywo i zrobił bardzo duże wrażenie na mnie.

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się o nich nie słyszało dla niektórych to minus a dla innych wręcz odwrotnie. Poczytaj ile jest firm zegarkowych, wejdź chociażby na stronę FH i sprawdż o ilu z nich kiedykolwiek słyszaleś, oprócz tych, których zegarki masz możliwośc zobaczenia w sklepach lub ktorych reklamy "biją" po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś nie mam nic przeciwko markom niszowy, sam kiedyś kupiłem laco i to był bardzo dobry zegarek ale jakoś średnio w nim się czułem, nie było możliwości wcześniejszego obejrzenia i przymiarki. Nie mam już ochoty bawić się w kupno i sprzedaż, chce wiedzieć że na pewno zegarek który kupuje mi się podoba i dobrze leży a nie ładnie na zdjęciach wygląda ;-)

Zegarek który najbardziej mi się podobał do tej pory z tych co miałem to był Hamilton field khaki 42 mm i ten oris jest bardzo zbliżony stylistyka tylko o wiele lepsza jakoś.

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy w tym modelu ta eta 2836-2 jest jakoś modyfikowana czy standardowa. O ile mi wiadomo ta eta ma 25 kamieni a w tym zegarku jest napisane że 27?

post-31758-1380127258,8735_thumb.jpg

Dziękuję jeszcze raz za pomoc :-)

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.