Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Koledzy, na razie krótkie info, ale myślę że warto w Klubie Orisa dać znać :)

Ręczny naciąg, 10 dniowa rezerwa chodu, 3Hz (21600vbh), pojedyncza sprężyna długości 1,8 metra, 40 kamieni, 177 części. Mechanizm stworzony przez zegarmistrzów Orisa we współpracy z L’École Téchnique Le Locle. Do tego dochodzi opatentowane, nieliniowe wskazanie rezerwy chodu. To pierwszy taki mechanizm na świecie łączący tę komplikację wraz z 10 dniową rezerwą. Koperta 43mm w stali i w złocie. Obie wersje limitowane do 110 sztuk.

 

5mag.jpg

 

au7u.jpg

 

tn02.jpg

 

i wersja złota

 

04jk.jpg

 

Nie wiem czy ładniejszy z twarzy, czy z tyłu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, cen pewnie jeszcze nie ma? Jednak spory, optycznie przy jasnej tarczy i dość wąskiej lunecie będzie wyglądał na jeszcze więcej niż 43mm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Około 25kpln za stal, 50kpln za złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ! Tyle tylko, że jak znam życie i Orisa to cenę wywali zaporową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Piękny ! Tyle tylko, że jak znam życie i Orisa to cenę wywali zaporową ;)

 

Ceny napisałem w poście #1080 ;) tak mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to? Bez czerwonego wachnika? :P


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny napisałem w poście #1080 ;) tak mniej więcej.

Pisałem w tym samym czasie co Ty dlatego tak wyszło :)

I jak pisałem, drogi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pisałem ceny "orientacyjne". Według stanu na dziś z Orisa wynoszą odpowiednio 5500CHF za stal i 14800CHF za złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak pisałem, drogi :(

 

A w tej cenie są w ogóle dostępne zegarki z taką rezerwą?

 

Trochę szkoda, że tylko 110 sztuk, pewno nie będzie okazji zobaczyć (w stali) na żywo.

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wdrożą ten mechanizm, to mam nadzieję, że wypuszczą i inne, może mniej lub wcale nie limitowane modele, to i coś tańszego się "upoluje". Piękny jest !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na razie krótkie info, ale myślę że warto w Klubie Orisa dać znać :)

Ręczny naciąg, 10 dniowa rezerwa chodu, 3Hz (21600vbh), pojedyncza sprężyna długości 1,8 metra, 40 kamieni, 177 części. Mechanizm stworzony przez zegarmistrzów Orisa we współpracy z L’École Téchnique Le Locle. Do tego dochodzi opatentowane, nieliniowe wskazanie rezerwy chodu. To pierwszy taki mechanizm na świecie łączący tę komplikację wraz z 10 dniową rezerwą. Koperta 43mm w stali i w złocie. Obie wersje limitowane do 110 sztuk.

 

5mag.jpg

 

au7u.jpg

 

tn02.jpg

 

i wersja złota

 

04jk.jpg

 

Nie wiem czy ładniejszy z twarzy, czy z tyłu :D

 

dla mnie zdecydowanie z tyłu :] hm... na twarzy zbędny - wg mnie - napis "10 days" - w tym przypadku im mnie tym lepiej :) ale generalnie czasomierz WYMIATA , zresztą cena także :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A w tej cenie są w ogóle dostępne zegarki z taką rezerwą?

 

Trochę szkoda, że tylko 110 sztuk, pewno nie będzie okazji zobaczyć (w stali) na żywo.

 

Co do ceny, w tej cenie nie ma (chyba) konkurencji.

Zobaczyć będzie można. Zamówiliśmy 4 złote i 4 stalówki, ale nie wiem, czy wszystko dostaniemy. Na pewno będzie we Wrocławiu i w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie odnośnie tego zegarka ale napiszę to jeszcze jeden raz- zegarek prawie idealny. Chętnie obejrzę na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać - także piszę się by go ujrzeć na żywo :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie klubu Orisa brakowało mi informacji o tej firmie. Poniżej tekst na ten temat :) Mam nadzieje, że komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORIS

„Oris zawsze była firmą o znacznej niezależności. Jej historia bynajmniej nie rozpoczyna się w żadnym ze słynnych ośrodków zegarmistrzowskich, lecz dokładniej po drugiej stronie gór Jura, w niewielkiej wiosce Holstein, położonej kilka kilometrów na południe od uprzemysłowionego rejonu Bazylei”

 

Historia

Paul Cattin i Georges Christian założyli w roku 1904 fabrykę produkującą zegarki, która zaczęła wytwarzać części mechanizmów, koperty oraz tarcze. Później zaczęli wytwarzać kompletne zegarki. W roku 1938 wyprodukowali model Pointer Calendar, który stał się sztandarowym modelem kolekcji Oris.

Nieco wcześniej rząd szwajcarski wydał kilka ustaw regulujących produkcje zegarków. W tym okresie zegarki posiadające metalowe łożyska nie zdobyły jeszcze reputacji, która później stała się ich udziałem. Z całą pewnością pośród 60 milionów tego typu zegarków wyprodukowanych do tej pory pewna ich liczba była raczej słabej jakości. Oris, będąca przede wszystkim producentem zegarków z metalowymi łożyskami, została objęta zakazem wypuszczania na rynek zegarków wyposażonych z kamieni szlachetnych, jak również modeli posiadających system przeciwwstrząsowy związany z łożyskami z kamieni szlachetnych.

Oris przez cały czas dążyła do poprawienia jakości oraz precyzji działania produkowanych przez siebie zegarków, dzięki czemu zaczęła ona zyskiwać renomę na rynkach światowych. Aby udowodnić, że zegarki z łożyskami metalowymi również mogą być dokładne, jeżeli zostaną odpowiednio wykonane, firma zwróciła się o poddanie niektórych jej modeli oficjalnym testom w obserwatorium w Neuchâtel. W rezultacie otrzymała oficjalny certyfikat upoważniający ją do używania określenia „chronometr” w odniesieniu do produkowanych przez siebie zegarków.

Aby sprostać wyzwaniom niesionym przez rewolucje elektroniczną, Oris, wspólnie z Longines , Radoi innymi firmami, stworzyła General Watch, wkrótce wchłoniętą przez sponsorowaną przez rząd grupę ASUAG. Kiedy nieco później ASUAG połączyła się z SSIH, aby wejść w skład SMH, firma Oris, jak zawsze hołdująca niezależność, opuściła grupę i znów przekształciła się w spółkę prywatną.

 

Modele

W roku 1952 pojawił się pierwszy mechanizm automatyczny ze wskaźnikiem rezerwy napędu. W roku 1968 firma uzyskała certyfikat chronometru dla mechanizmu Cal 652, a w roku 1970 wylansowany został pierwszy chronograf. W roku 1988 pojawił się mechaniczny budzik. Wyprodukowano go w ograniczonej na wzór niektórych mechanizmów A. Schilda pochodzących z wcześniejszego okresu.

W 1989roku, 51 lat po pierwszej edycji, Oris ponownie wylansował model Pointer Calendar, a w roku 1991 swój pierwszy Automatic Complication za przystępną cenę. W roku 1995 pojawił się Regulateur, będący przykładem jeszcze jednej innowacji wprowadzonej przez firmę.

Wśród obecnie produkowanych modeli znajduje się Oris Mechanical Alarm, wytwarzany w ograniczonej liczbie, w kopertach z 18-karatowego złota, wodoszczelny do 30 metrów, ze szkiełkiem z szafiru, tłoczoną srebrną tarczą i paskiem z krokodylowej skóry.

Modele Tonneau w wersji damskiej i męskiej dostępne są w kopertach ze stali nierdzewnej, pokrytej PVD. Są wodoszczelne, mają luminescencyjne tarcze i wskazówki, mogą mieć paski lub bransoletki.

Model Classic Pointer ma czarną tarczę oraz małą tarczą sekundową umieszczoną na godzinie 9, z czerwoną wskazówką obracającą się w kierunku przeciwnym do ruchu zegara.

Model Big Crown został zaprojektowany początkowo dla pilotów amerykańskiego lotnictwa wojskowego podczas II wojny światowej. Pomyślany był tak, aby łatwo było go używać, nie zdejmując rękawiczek. Stał się bestsellerem nawet wśród tych, którzy z lataniem nie mieli nic wspólnego. Najnowsza jego forma to precyzyjny mechaniczny chronometr ze stoperem dokładnym co do 1/5 sekundy i innymi funkcjami typowymi dla chronometru.

Edytowane przez Yaross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni z nadgarstka nie schodzi Divers Date na gumie. I od razu pytanie o bransoletę, gdzie można nabyć? Zegar kupiłem na naszym bazarku.

Pozdrawiam

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na stronie ORISa http://www.oris.ch/en/watchfinder?world=2 jest błąd w wyszukiwarce - zaznaczając CULTURE, nie pokazuje się opcja POWER RESERVE. Tak jakby w tej linii zegarków nie było takich z tą opcją. A przecież są min. 2, o których pisał Jash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widzę, że na stronie ORISa http://www.oris.ch/en/watchfinder?world=2 jest błąd w wyszukiwarce - zaznaczając CULTURE, nie pokazuje się opcja POWER RESERVE. Tak jakby w tej linii zegarków nie było takich z tą opcją. A przecież są min. 2, o których pisał Jash.

 

Wszystko jest OK :) nie ma żadnego błędu.

W WORLD zaznaczasz Culture, potem w FAMILY zaznaczasz Oris Artelier, potem CASE MATERIAL dajesz Stainless Steel i 18K rose gold i na końcu w MOVEMENT masz 10 day power reserve - klikasz view results i masz oba zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dostałem kilka dni temu mailem zaproszenie na 4 kwietnia na jam session w Magnolia Park we Wrocławiu, na którym miał być prezentowany Oris John Coltrane. Niestety nie byłem. Był ktoś i przymierzał ten model? Może ktoś już kupił? Podzielcie się wrażeniami i zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przymierzały tylko dwie osoby. Nikt nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie, gdzie i za ile można kupić bransoletę do Oris Divers Date?

Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roback1, spróbuj coś znaleźć na: http://www.watchbandsonline.com/oris_watch_bands/

Pamiętaj, że podawany przez nich rozmiar to odstęp między uszami, a nie szerokość całej bransolety:-)

Powodzenia!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.