Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze minuty na ręku

 

Nigdy nie byłem fanem "zadrapań" wszelakich na lunecie.

Ale muszę powiedzieć, że w tym Orisie wygląda to nadzwyczaj dobrze.

I przyznam, że podstawową wersję 41mm z przyjemnością bym poużytkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wersję podstawową przymierzałem i odniosłem wrażenie że jest mała. I przy surowości koperty tarcza wydała się za smutna. Gdyby zrobili w nim małą sekundę tak jak w moim byłby dużo ładniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zwykła wersja Pro Pilota ta mała i ten GMT to dwie najfajniejsze wersje z tej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "zadrapania" na lunecie to taki "crem de la crem" !

Edytowane przez Brzoza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

jestem nowym użytkownikiem, zegarki zawsze mi się podobały, jednak od strony technicznej jestem kompletnym laikiem. w ostatnim czasie dojrzałem do zakupu swojego pierwszego automata. i tak się zaczęło... "zmarnowałem" kilka ładnych dni przeglądając internet w poszukiwaniu tego jedynego, znalazłem kilku kandydatów. Zarejestrowałem się na forum z myślą o napisaniu posta w stylu "proszę o pomoc w wyborze między davosą, eterną, steinhartem, hamiltonem i orisem", ale zanim udało mi się zrealizować plan napisania posta, stałem się dumnym posiadaczem Big Crown ProPilot Day Date, takiego dokładnie:

http://www.oris.ch/en/watches/oris-air-racing-edition-v/01-752-7698-4784-set

przed zakupem zastanawiałem się czy

  • werk Oris 752 - SW 220-1, będzie lepszy czy gorszy od swojego protoplasty ETA oraz
  • w jakim standardzie jest wykonany kaliber Orisa Standard, Spécial (Elaboré), Premium (Top).

o ile na pierwsze pytanie znalazłem odpowiedzi - dwie w zasadzie... jedni twierdzą, że jeden inni, że drugi :) to pytanie o standard wykonania pozostaje otwarte, nawet w instrukcji obsługi nie ma wzmianki na ten temat. dlatego mam prośbę do Szanownych Forumowiczów o pomoc w tej sprawie.

 

z góry dziękuję

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01%20733%207707%204064-07%208%2020%2018%

 

01%20733%207707%204065-07%208%2020%2018%

 

fHusSzA.jpg

Dzisiaj prawie zostałem członkiem szacownego klubu miłośników marki Oris bo na wystawie spodobały mi się dwa zegarki no kurdesz wizualnie są rewelacyjne ale Jonh Coltrane przy rozm. 38 to malutki zegarek na moim nadgarstku - bardzo tego żałuje, no i kolejny to Oris

Divers Sixty-Five - pasek guma to ni kauczuk delikatny bardzo, bardzo wygodny. Wizualnie zegarek rewelacja ale... no właśnie jest ale w postaci tzw bezela. Nie wiem czy we wszystkich egzemplarzach ale w tym kręcąc nim i go dotykając bałem się ze odpadnie za chwilkę od reszty zegarka takie luzy były ze na wszystkie boki chodził. :/


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mazik77, śliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazik musisz???:) Pięknota jak nic. Masz do niego kajdan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładny skubaniec. Od wczoraj jest na kajdanie. Sprzedałem i szybko pożałowałem, wrócił do mnie tym razem z ceramicznym pierścieniem.

 

 

d7432b63d45f1.jpg

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,, że zaawansowane adhd jeśli chodzi o zmianę zgearków oraz zakupów hurtowych:)

 

Nie wiem za jaką kasę go wyrwałeś (w sumie to mało istotne). Sam oglądałem parę Artixów, ale jakoś kwota finalna mnie mocno stopowała...

Nie zmienia to faktu, że zegar bestia: idelany rozmiar, piękny kajdan, a i na pasku zacnie się prezentuje. Jeszcze raz gratulacje:) 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Faktycznie ładny skubaniec. Od wczoraj jest na kajdanie. Sprzedałem ten moment i szybko pożałowałem, wrócił do mnie tym razem z ceramicznym pierścieniem.

 

 

d7432b63d45f1.jpg

 

To trzeci etap, czyli zakup najładniejszej wersji jeszcze przed Tobą :D

 

artixgtchrono.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością Artix'ow chyba nie ma większcyh problemów, zwłaszcza w Londynie:) No chyba, że to londek...zdrój;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma ale raczej nowki. Poza tym taniej jest mi kupic w zlotowkach niz funtach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Jackiem (Jash), naszym forumowym orisowcem. Jeśli rabatowanie się nie zmieniło to możesz śmiało kupić Artixa poniżej 10 k zł.

 

Jesli szukasz używki to,poza forum, może być ciężko. W kraju mało tego w obiegu. Z drugiej strony patrząc na tendencję zakupową mazika, jest szansa, że w niedługim czasie Artix wyląduje na bazarku;)

 

Przez to wchodzenie w temat orisowski znowu siędze na stronach sklepów online i przeglądam...a tak się zarzekałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacenty, Jash itd. - czy to ta sama osoba? Od 24.02 czekam na odpowiedź na PW i cisza - to norma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ja :D

Serio coś wysłałeś?

 

Edyta:

Sprawdziłem wszystko wstecz do sierpnia 2014 i nie mam nic od Ciebie. Wyślij proszę raz jeszcze.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Ciebie z prośbą o cenę paska gumowego do TT1 Chrono, odpowiedział mi Jacenty pytając o nr referencji, nr (7659-03) wysłałem 24.02 i cisza :)

Edytowane przez PappaIce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przez to wchodzenie w temat orisowski znowu siędze na stronach sklepów online i przeglądam...a tak się zarzekałem..."

 

Tak forum to złoooo.... :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Napisałem do Ciebie z prośbą o cenę paska gumowego do TT1 Chrono, odpowiedział mi Jacenty pytając o nr referencji, nr (7659-03) wysłałem 24.02 i cisza :)

Bo Ty piszesz do mnie przez jakiś dziwny czat Tapatalkowy, który nie działa. Po tym jak wysłałeś mi nr 7659-03 napisałem do Ciebie dwukrotnie i nie dostałem od Ciebie odpowiedzi. Zatem na przyszłość pisz proszę normalnie przez forumowe PW, albo e-maile podane w moim profilu.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Już jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę dzisiejszym nabytkiem:

 

604ca4a72e0780ddmed.jpg

 

Od dawna "chorowałem" na ten zegarek jednak cena odstraszała ale dzisiaj udało się go zakupić i spełnić marzenia:)

Normalnie nie mogę się napatrzeć - wiem że to jest chore:)

Ps. przepraszam za jakość zdjęcia ale aparat z domu "uciekł" i była tylko komórka pod ręką :)Jak lustrzanka wróci do domu to zrobię lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.