Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Dojechały do nas Diversy 65 na bransoletach w obu wersjach kolorystycznych, czarna i niebieska. Zdjęcia czarnej wrzucę wieczorem, niebieską będę miał we wtorek.

 

PS

 

Jakby kto pytał kolega potwierdza, że niebieski jest niebieski, a nie fioletowy jak na zdjęciach.

Super zegarek i ponadczasowy jest. Natomiast ja czekam z niecierpliwoscią dziecka na Oris Great Barrier Reef Limited Edition II mam na niego chrapkę al muszę zobaczyć na żywo i czy z wielkością nie będzie problemu.

 

Jash wiadomo kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie?

post-89716-0-45596000-1457699677.png

Edytowane przez oldbanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może mnie nikt nie zlinczuje, że oficjalnie przywitam się tu a nie tam gdzie wszyscy.   :rolleyes:

 

Forum czytam od bardzo dawna od jakiegoś czasu też jestem zarejestrowany, ale jakoś nie za specjalnie się udzielam ;)

Sporo czytam, szukam, oglądam. Jakiś czas temu kupiłem w końcu zegarek (dzięki Jash!) 

 

Ja nic nie słyszałem, pasek założysz bez adapterów. Gdzieś widziałem że Filip taką skórę zrobił. Adaptery ze zdjęcia dają koszmarny efekt.


Wysłano z RM-984

 

Poczułem się wywołany do tablicy. No może nie wprost ale..

Mam nadzieję, że zostanę przyjęty do klubu  B)

 

post-83586-0-65337800-1457723030_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy, obiecane zdjęcia. Cholera, nie sądziłem że 65 będzie dużo fajniej wyglądał na kajdanie niż na pasku...ale sami oceńcie.

 

1_zpsvdew5mbb.jpg

 

2_zpsm3yl45l1.jpg

 

3_zps3znj8qar.jpg

 

4_zpskakm08s5.jpg

 

5_zpsvtely40c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpadnę przymierzyć ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie też będą jakieś egzemplarze 65 na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je zegarek do zabawy pod wodą ??

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tylko cena za kajdan +1k jest makabryczna

Wcale nie tak dużo w porównaniu do innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w innych markach cena bransolety jest już w dużej mierze wliczona w cenę zegarka, np w tudorze czy Omedze wersja na pasku czy bransolecie kosztuję bardzo podobnie. W przypadku Orisa wychodzi duża dopłata. Nie mówimy tu o sytuacji gdy bransoletę dokupujemy osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze te WR 100 dyskwalifikuje go u mnie jako divera... Poza tym zegarek super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kurcze te WR 100 dyskwalifikuje go u mnie jako divera... Poza tym zegarek super.

Na jaką głębokość zwykle schodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobiony kurs do glebokosci 50m wiec oficjalnie nigdy glebiej :) Musisz pamietac, ze te 100m jest to badanie w warunkach laboratoryjnych a przy nurkowaniu kazdy ruch reka wytwarza cisnienie co za tym idzie z takim zegarkiem nie zanurzyl bym sie na 50m.

 

Rozumiem, ze wiekszosc ludzi noszacych divery nawet nie nurkuje ale dla mnie zegar ze 100m WR nie jest diverem i nigdy nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja dokładnie znam zasady nurkowania i widziałem zegarek który miał 10atm i zakreconą koronkę. Na głębokości 60m pękło w nim szkło. Nie zalał się jednak. Nie mniej nie byl to zegarek nurkowy.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A co do definicji. ISO6425 mowi wyraznie o minimalnej wodoszczelnosci 100m wiec ten model jest diverem.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje jego przynaleznosci do diverow, napisalem, ze JA bym mu nie powierzyl swojego zycia lub zdrowia podczas nurkowania. Dla wiekszosci ludzi na pewno bedzie wystarczajacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash bronisz tej setki jak lew od samego początku :)

 

Ja jestem ciekaw niebieskiego na bransolecie, w ogóle w tym zestawieniu wydaje mi się ciekawszą propozycją ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Krwisty nie bronie ale takie sa fakty. Jak nie mialem Perreleta ktory ma 800m wodoszczelnosci to zabieralem nad wode i na basen Festine która ma 10atm i dziala jak zloto a koronke ma nie zakrecana. Wiec nie widze powodow zeby pisac zle o wodoszczelnosci tego Orisa.

Amen20 ja tez bym tego Orisa nie zabral do profesjonalnego nurkowania.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten 65 i koniecznie na bransolecie, taki styl.

 

 

A mój już na pasku

 

 

 

5132hy.jpg

 

 

669fva.jpg

 

 

 


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szczelności zegarów, dodam od siebie a raczej przytoczę wypowiedz kolegi który jest nurkiem głębinowym i pracuje na platformach wykonując różne czynności na znacznych głębokościach.

Jego zdanie jest następujące, zegar z 100WR to zegar który możesz bez obaw zabrać na wakacje nad morze i pobawić się schodząc/nurkując na max. 30-40 m. Niżej też można ale jest to obarczone już pewnym ryzykiem.

W jego rozumieniu zegar nurkowy to kwarc, min 300WR, min 45mm.

 

Woytec, szczujesz oj szcujesz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jego rozumieniu zegar nurkowy to kwarc, min 300WR, min 45mm.

Czemu kwarc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kwarc?

Podobno bardziej niezawodny, coś tam tłumaczył ale przyznam niewiele z tego zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jacku Jacku. Rzeczywiście lew z Ciebie jeśli chodzi o orisowskie przypadki:)

 

Co do tych 100m myślę, że nie jest kwestią tego kto nurkuje, a kto nie, jeśli nurkuje to na ile metrów. Dla mnie osobiście nurek to średnica, grubość itd. Rozumiem, że 65 jest wzorowana, ale dla mnie z diverem nie ma nic wspólnego. Do tego cena, jak by delikatnie powiedzieć, pojechana po bandzie (takie przekonanie miałem przy wersji na pasku). Cena za wersję na kajdanie rozśmieszyła mnie do łez, poważnie.

Tak jak nieakceptowalna jest dla mnie cena LLD, tak w jego wypadku mogę ją sobię wytłumaczyć. W przypadku 65 nie ma dla mnie kompletnie żadnych argumentów za taka kwotą. Baaa jest to dla mnie marketing w najczystrzej formie. Oczywiście to moje subiektywne odczucia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.