Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Tramwaje Bozia dała wszystkim, a samochód nie każdemu. Musiała mieć w tym swój cel. Nie można gardzić tym darem :)

 

No ja właśnie nie gardzę, tym bardziej że to służbówka:)

 

Zresztą nie wyobrażam sobie przejechania trasy 200 km a później szukania parkingu (pewnie płatny, jeżeli nie to ile bezpieczny? nie wiem), szukania tramwaju (nie znam tras), kupowania biletu i marznięcia na deszczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bluecity jak i w tarasach jest wielki parking. Nie martw sie:)

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

No tak, to wiem;)

 

Chodziło mi tylko o to, że przesiadanie się z samochodu na tramwaj, żeby "wbić" się do ścisłego centrum bez korków, nie ma w moim przypadku sensu. Ale proponuję zakończyć wątek logistyczny, trochę szkoda na to miejsca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Aquis Date w innym ujęciu.

 

post-78285-0-37649000-1475841622_thumb.jpg

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie ile waży Oris 46mm tytanowy a ile 40mm stalowy? Aquis oczywiście z bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superkontiki w tym zestawieniu bezkonkurencyjna. Stylistycznie odlatuje ponad pozostałe w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym egzemplarzu Eterny spierdolonyy jest napis Eterna -Matic oraz okno daty, klepali takie przez pewien okres strasznie to wygląda miałem taką sztukę ,kiedy przyjechała i odpakowałem to mało z krzesła nie spadłem ,normalnie proporcje są inne o wiele lepsze zupełnie inny zegar .

Small Second ładny ale Etka bezkonkurencyjna jednak nie ten egzemplarz...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superkontiki w tym zestawieniu bezkonkurencyjna. Stylistycznie odlatuje ponad pozostałe w kosmos.

 

Jak zobaczyłem w powiadomieniach, że zabrałeś głos w tym wątku (jeszcze nie otwierając tematu), to już wiedziałem że zagłosowałeś na Eternę;)

No fakt, ma coś w sobie. Ale koperta jest praktycznie cała polerowana i szybko będzie łapać ryski. Po drugie, koperta jest jakby dwupiętrowa, może się to podobać albo nie. Zapięcie moim zdaniem jest jednak lepsze w Orisie, to nie kwestia jakości, bo w tym względzie trudno coś Eternie zarzucić. Po prostu, co komu odpowiada.

 

Natomiast jeżeli chodzi o mesh, to ten w Eternie to po prostu przepaść w stosunku do Davosy.

 

Mimo wszystko tym razem jednak odpuszczam Eternę, chciałbym spróbować czegoś innego.

Poza tym jej stylistyka jest bardzo zdecydowana. Szukam nurka, ale bardziej stonowanego i uniwersalnego, o ile można tak powiedzieć o nurku.

 

Ta Eterna, może kiedyś, jak mnie będzie stać na wakacje gdzieś na Pacyfiku, to wtedy ją tam ze sobą zabiorę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do pokazanych przeze mnie zdjęć nadgarstkowych - sprawdziłem l2l Orisa Aquis Date i Orisa Small Second.

Pierwszy ma 50mm, drugi 54 mm.

 

Biorąc pod uwagę całkowitą szerokość mojego nadgarstka ok. 57-58 mm (i mniej więcej 50mm płaskiej szerokości) wydaje mi się jednak, że Oris Aquis Date będzie lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem.

SS bardzo mi się podoba, ale dla mnie jest chyba jednak trochę za duży. I raczej tylko do sportowego stroju. 

Aquis Date - myślę, że nie popełnię wielkiego faux pas jak go założę do garniaka np. do pracy i na mniej oficjalne i nie stricte "wieczorowe" okazje.

Ze Small Second nie ma na to szans, przynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek11 chociaż jestem wielkim fanem Eterny to oddaję głos na Orisa Small Second. Miałem ten zegarek kilka lat temu i muszę przyznać, że trochę za nim tęsknię. To jest naprawdę kawał porządnego, męskiego zegarka. Ja miałem wersję na bransolecie i od razu dokupiłem pasek gumowy, który jest świetny, a zapięcie motylkowe to bajka. Jeżeli go kupisz to myślę, że nie będziesz żałował i długo będziesz się nim cieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek11 chociaż jestem wielkim fanem Eterny to oddaję głos na Orisa Small Second. Miałem ten zegarek kilka lat temu i muszę przyznać, że trochę za nim tęsknię. To jest naprawdę kawał porządnego, męskiego zegarka. Ja miałem wersję na bransolecie i od razu dokupiłem pasek gumowy, który jest świetny, a zapięcie motylkowe to bajka. Jeżeli go kupisz to myślę, że nie będziesz żałował i długo będziesz się nim cieszył.

 

No mi też się podoba, ale obawiam się, że jest jednak dla mnie ździebko za duży. Może nie wyglada to jeszcze śmiesznie, bo też małym chłopcem nie jestem, ale nadgarstek mam dość wąski.

 

Dlatego Aquis Date wydaje mi się bardziej proporcjonalny i na pewno nie za mały.

SS jest ładny, ale na moim nadgarstku strasznie przyciągaja wzrok, bo jak wspomniałem, jego wielkość wydaje mi się być na granicy dobrego smaku (w stosunku do mojego nadgarstka oczywiście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie

Tak. Bardzo elegancko się prezentuje i bogato zarazem. Mam wersję bez "Original" w nazwie i choć różni się od tego mocno nawiązującego do stylu vintage to też mi się bardzo podoba i uwielbiam na niego patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się podoba, ale obawiam się, że jest jednak dla mnie ździebko za duży. Może nie wyglada to jeszcze śmiesznie, bo też małym chłopcem nie jestem, ale nadgarstek mam dość wąski.

 

Dlatego Aquis Date wydaje mi się bardziej proporcjonalny i na pewno nie za mały.

SS jest ładny, ale na moim nadgarstku strasznie przyciągaja wzrok, bo jak wspomniałem, jego wielkość wydaje mi się być na granicy dobrego smaku (w stosunku do mojego nadgarstka oczywiście;)

Dobrze prawisz, bierz Date'a Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.