Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to chyba najbardziej efektowny i najlepiej wykonany Oris razem z bransoletą. Szkoda tylko że wszędzie selita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam.

Zwłaszcza, że na razie robi mi +1s na 3 doby.

Oczywiście mam świadomość, że to masowy werk a nie jakaś in-housowa perełka.

 

Bardziej doceniam właśnie wygląd Orisa, dopracowane detale, bransoletę, zapięcie. Ogólne wrażenie w relacji do ceny tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest wcale taka niska, szczególnie w polskiej dystrybucji :)

Generalnie wykonanie Orisów (koperty, bransolety) to już wysoka półka.

Nie chodzi o to, że selita to masówka, ale naczytałem się, że to wręcz bubel. Eta też masowa a podobno solidniejsza. Ciekawe, jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cena nie jest wcale taka niska, szczególnie w polskiej dystrybucji :)

Generalnie wykonanie Orisów (koperty, bransolety) to już wysoka półka.

Nie chodzi o to, że selita to masówka, ale naczytałem się, że to wręcz bubel. Eta też masowa a podobno solidniejsza. Ciekawe, jak jest naprawdę.

 

Zawsze możesz kupić nie z polskiej :)

Co ciekawe, za granicą nie jest tak wcale taniej. Wszystko zależy od kraju. Mam na przykład klienta z Norwegii, który pojawia się u mnie raz w roku i bierze hurtowo, bo jak mówi u nich za cenę jednego ma pół :)

Nie wiem gdzie wyczytałeś o tym, że Sellita to bubel, chyba że to było z 10 lat temu to fakt zdarzało się, ale tylko w przypadkach gotowych werków, a Oris takich nie kupuje.

Zastanawia mnie też dlaczego o Sellicie pisze się bubel, tylko jak wspominamy Orisa. Jakoś nie czytałem podobnych rzeczy w tematach IWC, czy np. Tag Heuera ;)

Tam jest jakiś lepszy sort?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na joma mam już upatrzone ze trzy modele :D

 

Był tu wątek o selicie, wypowiadał się w nim jakiś zegarmistrz. Nie wiem, czy to co pisał jest prawda, bo na zegarmistrzostwie się nie znam. Ale dośc przekonujace to było i wynikało że selita to bubel.

 

Jak znajdę wątek to wkleję linka.

 

Ed: Z tego co wiem, to jak IWC wkłada etę czy selitę to mocno ją dopieszcza. Brajtek z etą to samo. Tylko wersje top wchodzą w grę. Oris nie wkłada top wersji. 

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Znam wątek i przyznam, że tak wyglądającej Sellity w życiu w zegarkach nie widziałem :D

Co do wersji mechanizmu Sellita to Oris stosuje Special lub Chronometre, czyli albo niżej albo wyżej w stosunku do wersji Premium (odpowiednik Top w werkach Eta).

No, a poza tym Oris to nie Breitling, a już na pewno nie IWC :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się Orisowi chwali. Co prawda wyglądają te jego Selity bardzo zwyczajnie, Eta w wersji Top wygląda zupełnie inaczej niż w standard. U Orisa jakoś różnicy nie widzę. Tylko czerwony wahnik, poza tym nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To prawda, że jest surówka. We Fredku, czy Alpinie wygląda to bez porównania lepiej. No, ale chyba Oris nie jest fanem zdobień, bo nawet ich manufakturowe werki nie grzeszą zdobieniami. Etę jak używali było to samo co teraz Sellita. Widać, tak ma być i już. Mnie to nie przeszkadza, bo czego by tam nie porobili to nadal będzie Eta/Sellita i nie ma się czym zachwycać. Kiedyś pamiętam Marcin aka Quadri...(nie pamietam jak ten nick idzie) miał Muhle Glashutte na SW-200 to powiem szczerze, że nie poznałem tak go zmienili. Wyglądał jak inhouse z wyższej półki.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to surówka, czy odpowiednik Top w Ecie? Bo wychodzi na to, że to odpowiednik wersji standard. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie. Tak jak pisałem Oris w najgorszym przypadku stosuje wersję Special, a jej odpowiednikiem w Ecie jest Elabore. Top nie ma, jest od razu Chronometer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz dostęp do jakiś danych, czym się różnią wersje selity u Orisa? Zdjęcia, specyfikacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kiedyś miałem i chyba nawet gdzieś o tym pisałem, ale nie pamiętam czy na tym forum, na Pasjonatach, czy na GMT.

Nie mniej to nie ważne, bo wszystko to jest do pobrania ze strony Sellity do każdego werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

W FC Index przynajmniej jest ładny pełny dekiel.

Edytowane przez GCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W którym konkretnie Indexie (w sensie referencji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie jest tak że zastanawiacie się który silnik TSI bierze więcej oleju. 1.4 czy 1.8 ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Eta w wersji standard a top to ogromna różnica. Po sellitach w Orisach nie widzę nic specjalnego, więc pytam czym się u sellity rózni wersja normalna od tych lepszych (premium, czy jakoś tak), bo wizualnie różnicy nie ma żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak jak napisałem, wszystko jest napisane w specyfikacjach .pdf do każdego mechanizmu na stronie Sellity. Rzuciłem okiem na szybko i różnice są w regulacji mechanizmu, systemie antywstrzasowym, nic nie zauważyłem odnośnie zdobień, ale jak pisalem, patrzyłem bardzo pobieżnie.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytałem.

Standard różni się od Special (Elabore) tylko regulacją. Premium (Top) ma już Glucydur i Incabloc. Chronometr od Premium też tylko regulacją.

W każdej wersji bez zdobień. 

 

Jash - do których Orisów wkładana jest wersja Top? Wiesz może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie się wydaje, co z resztą pisałem, że tej wersji nie ma. Jest tylko Special i potem Chronometer. Mogę się mylić, musiałbym to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne sztuki. Przydałyby się też z innej kolekcji - jakiś diverek, pilot do pełni szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, co z resztą pisałem, że tej wersji nie ma. Jest tylko Special i potem Chronometer. Mogę się mylić, musiałbym to sprawdzić.

Przecież to co pisałem, to nie moja fantazja, tylko info ze strony sellity na którą mnie odesłałeś.

Więc jest wersja Top nazywana Premium. I sprawdź jeśli możesz, jakie modele Orisa są z wersją Premium (Top).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przecież to co pisałem, to nie moja fantazja, tylko info ze strony sellity na którą mnie odesłałeś.

 

 

Przecież ja to pisałem w kontekście Orisa, a nie Sellity. Więc napiszę ponownie dla jasności. Oris, na moją wiedzę nie stosuje Sellity w wersji Premium, tylko Special i Chronometer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.