Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GCE

no i znów kolejny Oris, tym razem Calobra Limited

 

 

 

 

 

 

a tu trzech muszkieterów :)

 

 

No petarda!

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa niestety. Wersja special to tylko odrobinę lepsza regulacja od standard i nic więcej. Tak jak myślałem, Oris nie wkłada nic specjalnego do swoich zegarków.


Przecież ja to pisałem w kontekście Orisa, a nie Sellity. Więc napiszę ponownie dla jasności. Oris, na moją wiedzę nie stosuje Sellity w wersji Premium, tylko Special i Chronometer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pozostaje przesiąść się na Patka, Lange, czy inne Vacherony.

Tak jak pisałem, chociażby SW200, Eta 2824 miały wszelkie zdobienia świata to nadal zegarmistrzowski paździerz. Nie wiem czego oczekujesz od werków w tej kategorii cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

chociażby SW200, Eta 2824 miały wszelkie zdobienia świata to nadal zegarmistrzowski paździerz. Nie wiem czego oczekujesz od werków w tej kategorii cenowej.

Tudor BB to zwykly pazdzierz za te 10 K. Tez tak mysle Jash :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Sellita w Orisie Aquis Date może jest standard, chociaż oczywiście ma zdobiony na czerwono wahnik, ale przede wszystkim przeszła kontrolę jakości i porządną regulację w fabryce Orisa, dzięki czemu po trzech latach ciągle trzyma świetne parametry niezależnie od tego, czy jest w rotomacie, czy na ręku. Oprócz tego mogę porównać trzy inne SW 200-1 (w Eternie, Chr. Ward) z ETA 2824-2. Żadna Sellita nie ma odchyłki większej niż 2-3 sekundy na dobę, są łatwe w regulacji, wygląda na to, że trwałe (3-4 lata - nic nie wskazuje na potrzebę serwisu). Nie za bardzo widzę, co można poprawić w tej wersji, jeśli chodzi o osiągi? Po co mi w takiej sytuacji wersja Chronometre z kryteriami COSC, czy Premium, która ma margines +/-4s/dobę?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przesiąść się na Patka, Lange, czy inne Vacherony.

Tak jak pisałem, chociażby SW200, Eta 2824 miały wszelkie zdobienia świata to nadal zegarmistrzowski paździerz. Nie wiem czego oczekujesz od werków w tej kategorii cenowej.

Rozumiem ze bronisz marki dla której pracujesz. Ale ze nie masz pojęcia o różnicach między wersja standard a top to słabo. Nie tylko zdobieniami sie różnią. Poczytaj, warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rozumiem ze bronisz marki dla której pracujesz. Ale ze nie masz pojęcia o różnicach między wersja standard a top to słabo. Nie tylko zdobieniami sie różnią. Poczytaj, warto.

A gdzie napisałem że nie mam pojęcia, albo inaczej z którego mojego postu wynika, że tego nie wiem? Nie umniejszaj mi proszę, bo nie masz zielonego pojęcia o mojej wiedzy i piszesz dyrdymały. Jak coś zapraszam do mnie do salonu. Bez przedstawiania się. Przekonamy się kto jest słaby. I na koniec. Bardzo cieszę się że wiesz gdzie pracuje i kogo bronię, szkoda tylko, że nie rozumiesz co piszę.

 

I jeszcze jedno. Słabe to jest to, że po raz kolejny z naszej normalnej rozmowy robisz kwas. Jak masz do mnie jakiś osobisty problem albo ale to powiedz, zadzwoń. Dam Ci mój numer. Rozmawiać się nie boję.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie umniejszasz. Przeczytaj uważnie co napisałeś wcześniej. Ja sie tylko próbuję dowiedzieć cos o werkach w Orisach, poza odsylaniem mnie na strone sellity nie wykazales sie żadna wiedzą. To co chcialem wiedziec sam znalazłem i Tobie tez polecam lekturę. I nie ma sie co unosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To jak chcesz wiedzieć coś więcej, napisz do Orisa, albo do Joma skoro tam kupujesz. Ja nie zawsze mam czas, a i nie wiem wszystkiego, ale to nie powód, żeby pisać, że tan mojej wiedzy jest słaby. Poza tym nie jestem wysłannikiem Orisa na forum. A odesłałem Cię na stronę Sellity, bo tam jest wszystko wyłożone jak kawa na ławę i nie widzę sensu pisania tego tutaj. Czytać też tego nie muszę, bo ja to wszystko wiem i powtórzę, jeśli co do tego masz jakiekolwiek wątpliwości to zapraszam do Wrocławia. Różnice są zazwyczaj widoczne gołym okiem, po lekturze w zasadzie wiadomo z czym mamy do czynienia, więc nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć? Producenci nie wszystko piszą w katalogach. Jak chcesz to wejdź na forum Friends of Oris tam jest co czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, proszę. Zupełnie niepotrzebna spinka z Twojej strony.

Po prostu chcialem sie czegoś dowiedzieć, a ze jestes forumowym ekspertem od Orisa to oczekiwalem czegoś więcej od Ciebie.

 

Mam wrażenie, ze zachowujesz spokoj, jesli zegarki Orisa są komplementowane. Natomiast, jesli ktoś napisze cos mniej pochlebnego to traktujesz to bardzo osobiście, wręcz jak atak na siebie. Więcej dystansu.

Napisałem, ze Oris nie wkłada nic specjalnego do swoich modeli i to prawda. Co odpisales? Zebym sobie Patka albo Vacherona kupił. Uwazasz ze to było profesjonalne? Klientowi w sklepie tez tak odpowiadasz jak mu sie cos w Orisie nie spodoba?

Następnie piszesz ze wszystko jedno jaka eta w srodku - i tak to badziewie. Po pierwsze to nieprawda (dlatego poradzilem Ci poczytać o różnicach między wersja standard a top), po drugie - skoro tak uwazasz to jak zachecasz klientów w sklepie do zakupu Orisa? Mowisz im szczerze o badziewiu w srodku, czy ich oszukujesz?

Oris to nie jest byle jaka firma. Ceny ich zegarkow to ceny dóbr luksusowych. I prawda wygląda tak, ze mogliby za te cenę oferować znacznie więcej niż tylko surowy mechanizm bez zdobien, jedynie lepiej wyregulowany. Mysle, ze można by oczekiwac troche więcej za ceny, które sobie winszuja. A argument od sprzedawcy " jak sie nie podoba, to Patka sobie kup" jest poniżej krytyki.

W każdym razie wiem juz co chcialem, nie pomogles mi niestety za dużo, a wręcz odstreczyles od zakupu Orisa za Twoim pośrednictwem. Pozdrawiam i bez urazy proszę.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie, ze zachowujesz spokoj, jesli zegarki Orisa są komplementowane. Natomiast, jesli ktoś napisze cos mniej pochlebnego to traktujesz to bardzo osobiście, wręcz jak atak na siebie.

 

 

Niemożliwe:)

Poruszaliśmy już ten temat, nie raz i chyba nawet nie dwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się tak chłopaki spinacie.. 

 

prawda jest taka, że czego byście nie kupili w cenach jakie oferuje Oris będzie miało w środku mniej więcej to samo.. 

 

Nie wiem czy słusznie ktoś porównuje cenę Tudora bo kosztuje 2x tyle co np Aquis.. Jak ktoś kupi breilinga Heritage za 2,5x tyle będzie miał mniej więcej to samo z ładną złota literką na tarczy ;) 

 

Ja natomiast rozumiem wpis Jash'a odnośnie - to kup sobie patka... itp jako odniesienie do mojego powyższego wpisu.. Chcesz mieć coś unikalnego kup sobie coś z elitarnego klubu. Kupujesz zegarki za 5k - kupujesz dobrą obudowę, dobry pasek, mechanizm standardowy. tyle... Nie pomalujesz.. to je amelinium..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nawet najpiękniej zdobiona i najdokładniej wyregulowana Sellita czy ETA to nadal... Sellita czy ETA, a nie mechanizm in-house... Nie można oczekiwać od "seryjniaków", że tak się wyrażę, kunsztu wykonania mechanizmu na poziomie PP czy VC. Niemniej jednak miło jest spojrzeć przez szkiełko dekielka i zobaczyć coś więcej niż tylko napis na wahniku ;)

Aczkolwiek jakiś czas temu Oris wypuścił Calibre 110, myślę że odpowiednio kuszący oko:

 

Oris-110-watch-27.jpg

 

Tymczasem:

 

97imKUN.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych alergicznych reakcji na werki ETA czy Sellita. Wszyscy narzekają a i tak noszą.. (no prawie ;) ). I tak jak napisał Jash..

Jak się nie podoba to kup coś "porządnego" za porządną cenę. Wszystko ma swoje zady i walety, ale o tym już było miliony razy na forum.

Sam noszę Orisa od ponad roku (na zamianę z innymi) i właściwie z każdym dniem coraz bardzie mi pasuje i od jakiegoś czasu prawie

nie schodzi mi z łapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wyluzuj, proszę. Zupełnie niepotrzebna spinka z Twojej strony.

Po prostu chcialem sie czegoś dowiedzieć, a ze jestes forumowym ekspertem od Orisa to oczekiwalem czegoś więcej od Ciebie.

 

Mam wrażenie, ze zachowujesz spokoj, jesli zegarki Orisa są komplementowane. Natomiast, jesli ktoś napisze cos mniej pochlebnego to traktujesz to bardzo osobiście, wręcz jak atak na siebie. Więcej dystansu.

Napisałem, ze Oris nie wkłada nic specjalnego do swoich modeli i to prawda. Co odpisales? Zebym sobie Patka albo Vacherona kupił. Uwazasz ze to było profesjonalne? Klientowi w sklepie tez tak odpowiadasz jak mu sie cos w Orisie nie spodoba?

Następnie piszesz ze wszystko jedno jaka eta w srodku - i tak to badziewie. Po pierwsze to nieprawda (dlatego poradzilem Ci poczytać o różnicach między wersja standard a top), po drugie - skoro tak uwazasz to jak zachecasz klientów w sklepie do zakupu Orisa? Mowisz im szczerze o badziewiu w srodku, czy ich oszukujesz?

Oris to nie jest byle jaka firma. Ceny ich zegarkow to ceny dóbr luksusowych. I prawda wygląda tak, ze mogliby za te cenę oferować znacznie więcej niż tylko surowy mechanizm bez zdobien, jedynie lepiej wyregulowany. Mysle, ze można by oczekiwac troche więcej za ceny, które sobie winszuja. A argument od sprzedawcy " jak sie nie podoba, to Patka sobie kup" jest poniżej krytyki.

W każdym razie wiem juz co chcialem, nie pomogles mi niestety za dużo, a wręcz odstreczyles od zakupu Orisa za Twoim pośrednictwem. Pozdrawiam i bez urazy proszę.

 

Reakcja była efektem Twojego nieprzyjemnego wpisu w moją stronę, a był to już kolejny taki. To po pierwsze. Co do kwestii mechanizmu... odpisałem tak, ale Ty najwidoczniej odebrałeś to zupełnie inaczej. Kwestia czytania ze zrozumieniem. W dużym skrócie uważam, że zegarki marek popularnych w przedziale do 10, czy nawet 15kpln nie prezentują, jeśli chodzi o mechanizmy nic szczególnego. Nie, to nie badziew i takiego zwrotu nie użyłem (napisałem paździerz, a to słowo w slangu oznacza rzecz, która nie do końca nam się podoba, albo nie wszystko w niej jest takie, jakiego byśmy chcieli) więc proszę nie wkładaj mi do ust słów których nie wypowiedziałem. To zwykłe, proste mechanizmy. Nic ponad to. Sposób ich udekorowania nic nie zmieni, poza ładniejszym odbiorem wizualnym. Ani od tego nie będzie dokładniejszy, ani bardziej prestiżowy.

To nadal będzie zwykła ETA, czy Sellita.

To jak prowadzę rozmowy z klientami w sklepie, wybacz, ale nie jest Twoją sprawą. Forum to nie sklep, a Ty, z całym szacunkiem moim klientem nie jesteś. Są ich tu dziesiątki na forum, więc jak chcesz zapytaj ich jak wygląda obsługa z mojej strony. Może to cokolwiek Ci wyjaśni.

I na koniec. Nie jestem tu na forum żadnym ekspertem Orisa. Sprzedaję te zegarki i tyle. Wrzucam nowości, jak czas pozwoli i ile mogę tyle pomagam.

Jeżeli uważasz, że to, że bronię marki, z którą pracuję na co dzień jest złe to nie chce wiedzieć jaki masz stosunek do swojej pracy.

I na koniec....za każdym razem jak bronię Orisa jestem ten zły, niedobry, nie obiektywny. Ale to, że często gęsto pomagam na forum osobom, które nie u mnie kupił zegarek, ba nawet nie w Polsce w tedy sytuacja zmienia się diametralnie. Dziwne, prawda?

 

Z mojej strony EOT. Dyskusja z mojej strony zakończona.

Niemożliwe:)

Poruszaliśmy już ten temat, nie raz i chyba nawet nie dwa:)

 

Jak wyżej.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja majac rozne zegary z in-house jak i Eta nie widze zbyt duzej roznicy z punktu uzytkowania. Mam Inge na 2892 i werk chodzi super dokladnie a jego koszt serwisu jest smieszny vs in-house.

Jedyne w czym Ety ustepuja wlasnym werkom(z moich obserwacji) to efektywnosc naciagu. GS czy Rolex(w rotomacie) nakreca sie blyskawicznie a Inge(ustawiony na 1000obr) nie dokreca tak dobrze jak powyzsze. Jednym z czynnikow moze byc duzy wahnik a niewielkie lozysko. Podczas noszenia wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, wróćmy do meritum. Jestem dziś w pracy więc postanowiłem trochę pooglądać werki SW. Pojawiają się pewne nieścisłości. Tak jak pisałem wcześniej Oris stosuje mechanizmy w wersji Special (Elabore). To się kiedyś dowiedziałem u źródła i to potwierdzają informacje w sieci. Problem jest w tym, że ta wersja SW-200 powinna mieć system Novodiac, a to co dziś widziałem to wszędzie był Incablock, czyli to co mamy w wersji Premium. Moje pytanie do większych specjalistów. Wiecie jak odróżnić czy koło balansowe jest glucydurowe, czy niklowe? Patrząc po kolorze oba wyglądają tak samo. Coś je odróżnia? Spróbuję w międzyczasie sklecić emaila do Orisa, może oni coś wyjaśnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glucydur ma rozszerzajace sie łukowato ramiona przy obręczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiem, ale właśnie wszystkie się jakoś tak ułożyły że tego nie widać, więc miałem nadzieję że coś jeszcze je różni. Spróbuję popatrzeć na rozruszanych wersjach.

 

Edyta:

 

Rozruszałem, stop sekunda i zdecydowanie Glucydur to nie jest.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawe zdjęcie. Czym robisz?

 

Dzięki :) Czysto amatorsko używam bezusterkowca - NX300.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale właśnie wszystkie się jakoś tak ułożyły że tego nie widać, więc miałem nadzieję że coś jeszcze je różni. Spróbuję popatrzeć na rozruszanych wersjach.

 

Edyta:

 

Rozruszałem, stop sekunda i zdecydowanie Glucydur to nie jest.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

Czyli tak jak pisałeś - special. Jak masz pod ręką jakiś chronometr, to porównaj. Tam powinna siedzieć wersja premium, czyli z glucydurem i incablockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No właśnie nie do końca Special bo ta wersja nie ma Incablocka, tylko Novodiac.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi, Oris Diver 65 w wersji 42mm między uszami ma 21mm? Mało jest informacji w internecie

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi, Oris Diver 65 w wersji 42mm między uszami ma 21mm? Mało jest informacji w internecie

Na stronie producenta piszą, że 21mm, więc pewnie mają rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.