Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Tomaszek... Zapraszamy do kasy :) Fajny zegar, sam się nad nim zastanawiam, tylko mi

jeszcze różne inne pomysły po głowie chodzą. Zobaczymy jak się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Dzis oglądałem u Jasha i niebieski jest bomba. Muszę przemyśleć....... jak żonie to wytłumaczyć

 

565172c5bfbe9fcd5d86d71e9bf31761.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są ładne. Coraz więcej prochów na uspokojenie trzeba łykać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem i mam nowa miłość zastanawiałem sie miedzy nim a legendem ale dla mnie longines nie ma co podchodzić

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Dzis oglądałem u Jasha i niebieski jest bomba. Muszę przemyśleć....... jak żonie to wytłumaczyć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Szanownej Małżonce coś się wymyśli - poradzimy już coś :)

 

nie powinno być z tym problemu :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja czekam na wersje srebrna. Chce go zobaczyć i wtedy zdecyduje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja czekam na wersje srebrna. Chce go zobaczyć i wtedy zdecyduje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chcialbym sie zglosic oficjalnie do klubu.

W zalaczeniu zdjecie mojego wniosku - takiego tu jeszcze nie widzialem wiec licze na pozytywne rozpatrzenie mojej prosby ;)post-93155-0-73585200-1481989019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta wersja Artix Pointer Day Date bardzo podoba, jak wybierałem swojego Artix Date to porównywałem obie i dziś gdybym miał wybierać jeszcze raz to pewnie wybrałbym z komplikacją dni tygodnia.

Gratuluję zegarka.

Mogę się zamienić za dopłatą z mojej strony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za mile slowo

 

na razie nie planuje zadnych zamian bo mi sie ten moj mega podoba :)

 

apropos - ogladalem oba i oprocz dodatkowej komplikacji roznily sie jeszcze tarczami - Artix Date mial gladka a tarcza mojego ma taka fakture jak plyta winylowa

zauwazyles to?

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gilosz lepiej widać na jasnych tarczach. A ten Artix bardzo zacny :). Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

biala tarcza jakos mi nie przypadla do gustu, ten z czarna wydal mi sie duzo bardziej elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za mile slowo

 

na razie nie planuje zadnych zamian bo mi sie ten moj mega podoba :)

 

apropos - ogladalem oba i oprocz dodatkowej komplikacji roznily sie jeszcze tarczami - Artix Date mial gladka a tarcza mojego ma taka fakture jak plyta winylowa

zauwazyles to?

 

Nie dziwię się, że nie planujesz zamian. ;)

Ja też mam tarczę z fakturą jak płyta winylowa, taką jak Twój. To są nowe modele, ten o którym wspominasz, że porównywałeś to wcześniejszy model i ma gładką tarczę. Widziałem wszystkie trzy i jednocześnie je porównywałem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przymierzalem sie do zakupu to w necie znalazlem Artixy Date z roznymi numerami referencyjnymi no i w roznych cenach

 

porownujac zdjecia wydawalo mi sie ze maja inne tarcze ale pewnosci nie mialem no i doszedlem do wniosku ze to kwestia jakosci zdjec/oswietlenia.. a na zywo byl tylko ten moj i taki z gladka tarcza w kolorzd czarnym i niebieskim

 

teraz wszystko jasne - czyli dobrze sie dopatrzylem roznic

 

a czemu zdecydowales sie na Date a nie Pointer Day Date skoro mowisz ze Pointer bardziej Ci sie podoba?

 

chodzilo o roznice w cenie? czy cos innego zdecydowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przymierzałem się do zakupu i porównywałem na zdjęciach to nie zauważałem różnicy w tarczach, dopiero jak dociekałem dlaczego różnica w cenie to wyszło, że starszy model z gładką tarczą tańszy a nowszy model z tarczą o fakturze płyty winylowej droższy.

 

Lubię zegarki klasyczne, które nie mają przeładowanej tarczy, natomiast umieszczone wszystkie indeksy z cyframi dlatego rozważałem tylko zegarki z komplikacją daty. Jak robiłem zakup w sklepie to był też z komplikacją dni tygodnia, przymierzałem i mi się podobał, jednak byłem z nastawieniem na prosty styl zegarka bez dodatkowych komplikacji i dlatego pozostałem przy pierwszym wyborze na podstawie zdjęć i potwierdzonym przymiarką na "żywo" Artix Date. Nie była to kwestia ceny, bo różnicę byłem w stanie dopłacić. Jak najbardziej cały czas podoba mi się ten który wybrałem, ale gdybym wybrał z taką komplikacją pewnie też odczucia miałbym pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

 

tak czy inaczej Twoj tez jest bardzo ladny :) zwlaszcza jezeli ma tarcze z faktura plyty winylowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja czekam na wersje srebrna. Chce go zobaczyć i wtedy zdecyduje

 

Ten srebrny też może być ciekawy. Dla mnie niebieska wersja chyba jest najlepsza, choć bardzo podoba mi się zielony. Wrzucam kolejne zdjęcie z internetu.

 

ORISDIVERSSIXTY-FIVEGreen-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, przy całej ogromnej sympatii dla Orisa, że te nowe zegarki są takie nijakie.Ot kolejny nurkopodobny zegarek z czarnym bezelem.Powiem szczerze, że jeśli już miałbym wziąć coś w tym stylu to wybrałbym Glycine Combat Sub Aquarius- jest bardziej wyrazisty i charakterystyczny. I nie piszę tego z powodu mojej lubości do Glycine bo także jestem fanem Orisa.Mam Marine Recona, Aquisa Small Second,Calculatora(mój ulubieniec) czy też Arteliera Worldtimera i każdy z nich ma jakiś specyficzny klimat.A te nowe są po prostu bez wyrazu,bez ognia,serce żywiej przy nich nie bije :) .Ale to oczywiście tylko moja subiektywna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, przy całej ogromnej sympatii dla Orisa, że te nowe zegarki są takie nijakie.Ot kolejny nurkopodobny zegarek z czarnym bezelem.Powiem szczerze, że jeśli już miałbym wziąć coś w tym stylu to wybrałbym Glycine Combat Sub Aquarius- jest bardziej wyrazisty i charakterystyczny. I nie piszę tego z powodu mojej lubości do Glycine bo także jestem fanem Orisa.Mam Marine Recona, Aquisa Small Second,Calculatora(mój ulubieniec) czy też Arteliera Worldtimera i każdy z nich ma jakiś specyficzny klimat.A te nowe są po prostu bez wyrazu,bez ognia,serce żywiej przy nich nie bije :) .Ale to oczywiście tylko moja subiektywna ocena.

 

Też mam takie samo odczucie. Kiedyś Oris był inny niż wszystkie,  a teraz dla nurka ten sam schemat. Czarny bezel, duża luma na indeksie, dwa prostokąty (wskazówki), koperta jak od eleganta.. 65 jest tego dobrym przykładem. Mam nadzieję, że Oris nigdy nie zrobi lupek a'la Rolex jak to czyni co druga marka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze warto założyć 65 aby go ocenić. On sie wydaje ze jest jak każdy ale jednak nie jest. Dodać należy ze to Oris nie jest przecież nowy.....

 

1bfd2a0d93e63039150a836f80f2372b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze warto założyć 65 aby go ocenić. On sie wydaje ze jest jak każdy ale jednak nie jest. Dodać należy ze to Oris nie jest przecież nowy.....

 

 

Pewnie masz dużo racji.. Mi natomiast tarcza z Twojego przykładu bardziej by pasowała do linii Williams niż Diving :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.