Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

To, że sprzedaję nie znaczy, że jestem adwokatem marki dlatego staram się pisać obiektywnie jak coś mi się podoba lub nie. Nie kumam Prodiverów, są jak dla mnie wielkie, niewygodne i brzydkie. Kompletnie nie mój klimat, żebyś nie myślał że to jakiś przytyk do Ciebie. Jeśli chodzi o Arteliery to ta linia stała się jakby bardziej elegancka. To prawda, że poprzednie koperty miały więcej smaczków, ale znowu przeszkadzały mi tam zbyt szerokie rozstawy uszu. Zegarki optycznie były zbyt masywne. Teraz zyskały lekkości i elegancji. Czy na plus - to zweryfikuje rynek. Damskie wyglądają zdecydowanie lepiej w nowej odsłonie.


Ale ze mnie szczęściarz że dorwałem CB ;-)

 

To prawda. Są dwa zegarki, które chciałbym mieć i nie musiałbym mieć nic innego. To wspomniany CB oraz SEIKO 62 Mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,Jash.Ja też nie napisałem tego z jakimś przytykiem.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi zrozumieć fenomen Orisa z brązu. Nie różni się niczym od normalnej wersji poza brązową kopertą a ceny są niebotyczne. Zwykły zegarek a jaki "chwyt marketingowy". Mistrzostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja nie doszukuję się fenomenu. Albo coś mi się podoba, albo nie. Reszta w postaci całej otoczki, marketingu jest mi kompletnie obojętna i na mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Ale zegarek świetny, nie można powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sam pomysł kopert z brązu to jakieś nieporozumienie. Ale skoro rynek chwycił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi zrozumieć fenomen Orisa z brązu. Nie różni się niczym od normalnej wersji poza brązową kopertą a ceny są niebotyczne. Zwykły zegarek a jaki "chwyt marketingowy". Mistrzostwo.

No o tę kopertę głównie tu chodzi... choć różowe złoto, Index na 12 i data też robią robotę.

Sorry za zdjęcia ale na szybko tylko to się znalazło

post-55792-0-26575300-1514992381_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa firm robi teraz koperty z brązu, wiele równie dobrze wykonanych i kosztują kilka razy mniej. Ale co kto lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I jest też tak samo w drugą stronę. Nie mniej idąc tym Twoim rozumowaniem, trochę moim zdaniem wykluczającym się z pasją zegarkową, jest też mnóstwo firm pokroju Q&Q Grandeux robiących porządne stalowe, kwarcowe zegarki poniżej 200zł, które kompletnie podważają sens tego z czym mamy do czynienia tu na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja w brązie ma swój klimat i jest zdecydowanie ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest też tak samo w drugą stronę. Nie mniej idąc tym Twoim rozumowaniem, trochę moim zdaniem wykluczającym się z pasją zegarkową, jest też mnóstwo firm pokroju Q&Q Grandeux robiących porządne stalowe, kwarcowe zegarki poniżej 200zł, które kompletnie podważają sens tego z czym mamy do czynienia tu na forum :)

Nie, nie idziesz za moim rozumowaniem ;)

Pasja zegarkowa nie wyklucza kupna tak samo wykonanego zegarka jak Oris w dwu-trzykrotnie mniejszej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oczywiście, że nie, ale jeśli podoba mi się zegarek X w brązie za jakąś tam kwotę to nie kupuję zegarka Y, który jest trzykrotnie tańszy, ale też wykonany z brązu, tylko wygląda inaczej, bo to jest kompletnie bez sensu. Dla mnie sprawa jest prosta. Albo Ci się podoba, albo nie. 

 

A tak poza konkursem - jaki to zegarek, o którym piszesz?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tak poza konkursem - jaki to zegarek, o którym piszesz?

ja też jestem ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby ChW Trident.. Pierwszy przykład z brzegu. Moim zdaniem w niczym nie ustępuje Orisowi, ba, jest ładniejszy.

Itp., itd.

 

Oczywiście, że ktoś, komu się spodoba Oris to go kupi, pod warunkiem że ma sporo pieniędzy... ;) Reszta wybierze chociażby j.w.

 

I wcale nie jest tak, jak piszesz Jash. Jest masa ludzi, którym podoba się Oris, ale go nie kupi, bo uważają że po prostu nie warto. Jest przewartościowany w stosunku do tego co oferuje. Jak i większość.

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem. Jeśli głównym motywem jest brąz - to ten CH da radę. Ma ten sam mechanizm co Oris i więcej opcji pasków ( choć guma straszna ) .Ale tarczy nie ma co porównywać - data, logo, indeksy, wskazówki ...i szkło -szafir przypominający kształtem wypukły hesalit...to wszystko robi tyle samo roboty w Orisie co brąz...no ale to gusta a te jak wiadomo są sprawą indywidualną. Dla mnie znaczenie miał też rozmiar -42 mm z dość wąską lunetą oraz elemnt limitacji z którym dostałem piękny dekiel i pudło. Też wolałbym by Orisy były tańsze ale za tego Brasheara zapłaciłem i nie żałuję.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No i cały czas rozbija się między innymi o to co się komu podoba. Jeśli mi się podoba Oris w brązie i mnie stać to kupię Orisa w bronzie, a nie kilka razy tańszego Tridenta z nawiasem mówiąc okropnymi wskazówkami i koszmarnym, nowym logo, które pasuje mu jak świni siodło. Jeśli mi się podoba Oris w bronzie, a mnie nie stać to nie kupuję nic, a w moim przypadku na pewno nie tego CHW z powodów opisanych wyżej. Co do jakości wykonania ChW nie wypowiadam się. Jeden zegarek tej marki miałem w rękach i mnie nie porwał. Nie mniej nawet jeśli jest tak samo dobrze wykonany plus ma ten sam mechanizm i ma dużo większą wodoszczelność oraz jest sporo sporo tańszy to co z tego? Nadal nie jest Orisem, nie jest nadal tak ładny jak ten Oris, nie jest limitowany (chociaż to ma akurat drugorzędne znaczenie). To jest po prostu tańszy zegarek z brązu dla kogoś kto szuka zegarka z brązu i taki mu się podoba. To żadna alternatywa i konkurencja dla omawianego w temacie Orisa, którego to swoją drogą zweryfikował rynek. Skutek wiesz jaki jest.

I idąc dalej - po cholerę przepłacać za ChW z brązu jak za połowę jego ceny masz chociażby Maraneza Layan? Takie rozumowanie jest dla mnie kompletnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jako sprzedawca Orisa nie jesteś obiektywny - jak zwykle. Dyskusja nie ma sensu. 

ChW jest o wiele ładniejszy od nudnego i oklepanego Orisa. 

Mnie się podoba Oris i mnie stać, ale nie kupię bo uważam że nie warto za te pieniądze absolutnie. ChW za to - jak najbardziej warto.

Dla mnie to Oris nie jest żadną konkurencją dla Tridenta, szczególnie biorąc pod uwagę cenę.

Oba zegarki fajne, każdy kupi co uważa.

 

Ed: Teraz zauważyłem: Oczywiście, że "Chw nie jest Orisem" I vice versa... No, logika mistrzowska :D

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde aże sie boje zapytać o alternatywę dla PAM00671...

Oczywiście jako sprzedawca Orisa nie jesteś obiektywny - jak zwykle. Dyskusja nie ma sensu.

ChW jest o wiele ładniejszy od nudnego i oklepanego Orisa.

Mnie się podoba Oris i mnie stać, ale nie kupię bo uważam że nie warto za te pieniądze absolutnie. ChW za to - jak najbardziej warto.

Dla mnie to Oris nie jest żadną konkurencją dla Tridenta, szczególnie biorąc pod uwagę cenę.

Oba zegarki fajne, każdy kupi co uważa.

 

Ed: Teraz zauważyłem: Oczywiście, że "Chw nie jest Orisem" I vice versa... No, logika mistrzowska :D

Jak zwykle Piotrek mistrz! Stary ty jesteś jak Marek Yoda :D

Co kogo obchodzi na co Cie stać. Pamietam te Twoje wywody w dziale Glycine. Prawda taka że nawet jeżeli masz te kupke kasy gdzieś na koncie czy w skarpecie to mentalnie nie stać Cie na taki ciekawy zegarek. Dlatego kupujesz zachowawcze zegarki. A patrzenie na zegarek tylko przez pryzmat z czego jest zrobiony i porównywanie do innego tylko względem materiału... bez komentarza.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

P1OTR - już Ci kiedyś coś napisałem na temat mojego obiektywizmu, ale jak widać nadal nie rozumiesz. Jeśli nadal uważasz, że jestem nieobiektywny, to uznajmy, że to była nasza ostatnia wymiana zdań, bo faktycznie to nie ma sensu, Ten twój argument jest już nudny i trzeba był go napisać kilka akapitów wyżej, gdy rozpoczynaliśmy dyskusję. Aha i jeszcze jedno. Zastanów się proszę co piszesz bo odnoszę wrażenie, że jesteś trochę jak doktor Jekyll i pan Hyde.

Z jednej strony piszesz "nudnego i oklepanego Orisa", żeby za chwilę napisać "mnie się ten Oris podoba i mnie stać". Komedia. Kiedyś kilku osób nie posłuchałem, żeby z Tobą nie dyskutować, ale teraz pójdę po rozum do głowy. A jak mojej logiki nie rozumiesz to cóż, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mnie się podoba Oris i mnie stać, ale nie kupię 

 

...to teraz wyobraź sobie, że są tacy, którym się podoba, stać ich i kupują...ot, cała filozofia :)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde aże sie boje zapytać o alternatywę dla PAM00671...

 

Jak zwykle Piotrek mistrz! Stary ty jesteś jak Marek Yoda :D

Co kogo obchodzi na co Cie stać. Pamietam te Twoje wywody w dziale Glycine. Prawda taka że nawet jeżeli masz te kupke kasy gdzieś na koncie czy w skarpecie to mentalnie nie stać Cie na taki ciekawy zegarek. Dlatego kupujesz zachowawcze zegarki. A patrzenie na zegarek tylko przez pryzmat z czego jest zrobiony i porównywanie do innego tylko względem materiału... bez komentarza. Po co tu w ogóle włazisz trolu? Ić stont!

Mikołaj -bodź obiektywny - kolega choć ma osobliwy gust i nakręcił się w kontrze do Orisa nie robi - przynajmniej w tym fragmencie dyskusji - personalnych wycieczek ociekających błotem. Poza tym dobrze - mniej konkurentów do

limitek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Posypuję głowę popiołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie zwracam uwagi na to co piszesz z powodu, który podałem wyżej. Jesteś nieobiektywny jako zainteresowany bezpośrednio sprzedażą Orisów. Dlatego Twoje zdanie jest dla mnie nic nie warte. Również Twoje zdanie o mnie obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

 

A Oris jest ładnym zegarkiem, mimo że w porównaniu z Tridentem - nudnym.

O co bić pianę? Każdy ma swoje zdanie i tyle.


P1OTR - już Ci kiedyś coś napisałem na temat mojego obiektywizmu, ale jak widać nadal nie rozumiesz. Jeśli nadal uważasz, że jestem nieobiektywny, to uznajmy, że to była nasza ostatnia wymiana zdań, bo faktycznie to nie ma sensu, Ten twój argument jest już nudny i trzeba był go napisać kilka akapitów wyżej, gdy rozpoczynaliśmy dyskusję. Aha i jeszcze jedno. Zastanów się proszę co piszesz bo odnoszę wrażenie, że jesteś trochę jak doktor Jekyll i pan Hyde.

Z jednej strony piszesz "nudnego i oklepanego Orisa", żeby za chwilę napisać "mnie się ten Oris podoba i mnie stać". Komedia. Kiedyś kilku osób nie posłuchałem, żeby z Tobą nie dyskutować, ale teraz pójdę po rozum do głowy. A jak mojej logiki nie rozumiesz to cóż, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

:D - wybacz, ale tylko tą emotką jestem w stanie wyrazić co myślę na temat Twojej ostatniej wypowiedzi. Skoro nie zwracasz uwagi na to co piszę to po cholerę podejmujesz dyskusję? Ale wiesz mam na to lekarstwo i zaraz je zażyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.