Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie rozumem fenomenu kopert z brązu i mosiądzu, może to i dobrze wygląda, zmienia kolor itd... ale użytkowość jest lekko pół średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież to żaden fenomen, tylko cała frajda z tym, że brąz ma takie a nie inne właściwości :)  Każdy, kto kupuje to się z tym liczy, ba, nawet chce, żeby nabierał patyny. To właśnie jest najfajniejsze. A brąz jako stop ma ogromne właściwości użytkowe nie od dzisiaj - poczytaj. I na pewno nie jest nudny :)

 

Ed: A Oris - przepiękny.

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jednak słabość do złota ;-)

Hehe, do brązu też chodż jak narazie niestety żadnego takiego zegarka nie posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dla mnie napis Oris za duży i 

 

Też mi się tak zdawało, ale to chyba ma zrównoważyć obecność dwóch totalizatorów na tarczy w stosunku do analogowej wersji.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie potrzeba mi pouczeń bo o metalach wiem sporo. Z brązu w firmie mam koła zębate w przekładniach, kilka wałów napędowych, zespoły tulei ślizgowych itd.... Ale skoro przypadkowe zalanie wodą po podwójnej osmozie dwóch wałków o wadze około 15 kg potrafiło zeżreć na kilka mm i praktycznie zespawać to  zalanie płynem , wystarczy kropla o odczynie kwasowym lub silnie zasadowym przyspawa Ci koronkę do koperty, albo wyżre kopertę w miejscu uszczelnienia koronki. To że zmienia kolory poprze patynę super ale popływaj w nim w słonej wodzie. Jak dla mnie materiał to nieporozumienie dla kopert zegarków.

Edytowane przez dwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciekawość walczyła z uprzedzeniami ( patynowanie mi się podoba tak długo jak nie dochodzimy do zieleni ;-) i finalnie jestem bardzo zadowolony z pozbawionej chrono wersji tego zegarka. Noszę go w sumie kilka dni w każdym miesiącu od ponad roku i choć ładnie ściemniał nigdzie ani śladu zieleni. Szkło faktycznie peryferyjnie załamuje światło w sposób zniekształcający indeksy gdy patrzymy pod określonymi kątami ale widać to tylko czasem i daje to efekt jakbym pływał pod wodą ( wirtualny diving ;-) . W sieci znajdziesz zdjęcia tych co używali zegarka i w wodzie i w wilgotnym klimacie i nikt nie raportował problemów. Jedną z rekomendowanych na forach metod przywracania mu pierwotnego wyglądu jest stosowanie rozcieńczonego roztworu soku z cytryny i też nikt nie narzekał na wżery czy blokowanie koronki.

Logo faktycznie wybija się mocno w tym chrono ale to chyba problem tych co woleliby inny napis zamiast Orisa.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie potrzeba mi pouczeń bo o metalach wiem sporo. Z brązu w firmie mam koła zębate w przekładniach, kilka wałów napędowych, zespoły tulei ślizgowych itd.... Ale skoro przypadkowe zalanie wodą po podwójnej osmozie dwóch wałków o wadze około 15 kg potrafiło zeżreć na kilka mm i praktycznie zespawać to  zalanie płynem , wystarczy kropla o odczynie kwasowym lub silnie zasadowym przyspawa Ci koronkę do koperty, albo wyżre kopertę w miejscu uszczelnienia koronki. To że zmienia kolory poprze patynę super ale popływaj w nim w słonej wodzie. Jak dla mnie materiał to nieporozumienie dla kopert zegarków.

Dla Ciebie nieporozumienie, dla mnie nie :)

Jak będę miał tylko okazję to popływam w moim w morzu i jestem pewny, że nic mu się nie stanie. Fajnie, że tyle wiesz o metalach, więc to, że z brązu robi się elementy pracujące w wodzie morskiej nie powinno Cię dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba się stosuje, zarówno cynowy jak i aluminiowy. Również w kopertach zegarków, skoro wolisz aluminiowy. Jest jaśniejszy od cynowego i wolniej łapie patynę. 

Ale to temat o Orisach, a nie o metaloznawstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię placki ziemniaczane 35e44133268116ef854b556f5d5390f7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię placki ziemniaczane

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Najlepsze są z gulaszem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są z gulaszem :D

niektórzy wolą z cukrem, a ja saute :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Placki ziemniaczane tylko z chlebem i kepuczem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jak Ty jesz placki ziemniaczane z chlebem to boję się zapytać z czym jesz frytki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naleśnikami i zasmażką :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak Ty jesz placki ziemniaczane z chlebem to boję się zapytać z czym jesz frytki :D

 

Z kebsem :D gołąbki też jem z chlebem. Taki fetysz :D

 

Zatem placuszki z chlebkiem....

 

bPwOcSC.jpg

 

edX1BgZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Placuszki, palce lizać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejscami wygląda jak jajeczko na bekonie :D.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny Oris coraz bardziej do mnie przemawia. Jeszcze parę zdjęć i popłynę  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.