Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Karol na bazarku sprzedaje granatowego orisa 65 na kajdanie ;)


Podałeś wymiary zewnętrzne?

 

Wymiary klamerki podaje się zawsze na szerokość paska czyli od wewnątrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podałeś wymiary zewnętrzne?

Tak podałem wymiary zewnętrzne, bo po co mam podawać wewnętrzne skoro są takie jak paski a te już podawałem?

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się sprawy mają ;)  Mnie raczej chodziło o rozgryzienie tematu czy pasek skórzany ma jednakową szerokość na całej długości czy się zwęża. Krótko mówiąc jaka klamerkę należy nabyć, bo 21mm to rozmiar nietypowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary klamerki podaje się zawsze na szerokość paska czyli od wewnątrz ;)

To oczywiste, ale jakoś dziwi mnie, że uszy w 40 mają 20mm, a klamra 22mm. Z reguły jest tyle samo lub mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nato jest zwykle tyle samo a na skórze zwykle mniej. Nie wiem jednak jak jest w tym konkretnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak się sprawy mają ;) Mnie raczej chodziło o rozgryzienie tematu czy pasek skórzany ma jednakową szerokość na całej długości czy się zwęża. Krótko mówiąc jaka klamerkę należy nabyć, bo 21mm to rozmiar nietypowy.

Pasek się zwęża w wersji 42mm z 21mm do 18mm i tyle też ma klamerka Oris.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszliśmy do sedna. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko pamiętaj że w motylka od Orisowego nato skóry nie wciśniesz, chyba że cienką jak papier ;)

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nawet nie będę próbował :) Chodziło mi raczej o dobranie fajnego paska. Jednak przy tych nietypowych wymiarach pozostaje jedynie zrobienie przez Kolegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam chodzi Oris 735 Sellita SW220-1 ? Po dotarciu zrobił +1 min./1 m-c.

post-101570-0-74219300-1517157868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To daje 2 sekundy na dobę. Lepiej niż dobrze.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie,

Czy motylki do NATO w obu wersjach 65 (40/42mm)są takie same? Czy są to dwa różne motylki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukując swojego aquisa ;) ..

 

... co sądzicie o tej sztuce? http://allegro.pl/show_item.php?item=7155829100#thumb/1

Orisek całkiem ladny ale duża linia i niestety bez pudełka i papierów. Na NIE jak dla mnie brak szklanego dekla typowego dla orisa, a bardzo lubię ogladać mechanizm w orisie, takie zboczenie mam ;) . Myślicie że oferta warta zainteresowania biorąc pod uwagę cene i stan oraz zawartość zestawu? No i najważniejsze - jak on się nosi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ponawiam pytanie,

Czy motylki do NATO w obu wersjach 65 (40/42mm)są takie same? Czy są to dwa różne motylki?

 

Nie, nie są takie same. Pisałem o tym stronę wcześniej i podałem wszystkie wymiary i zewnętrzne i wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukując swojego aquisa ;) ..

 

... co sądzicie o tej sztuce? http://allegro.pl/show_item.php?item=7155829100#thumb/1

Orisek całkiem ladny ale duża linia i niestety bez pudełka i papierów. Na NIE jak dla mnie brak szklanego dekla typowego dla orisa, a bardzo lubię ogladać mechanizm w orisie, takie zboczenie mam ;) . Myślicie że oferta warta zainteresowania biorąc pod uwagę cene i stan oraz zawartość zestawu? No i najważniejsze - jak on się nosi? ;)

Zegarek bardzo fajny, ale jak dla mnie za bardzo zmęczony życiem. Bransoleta wygląda już na odnawianą, a i tak ma sporo śladów używania, nie mówiąc o zapięciu.

Na samej podstawie zdjęć i opisu nie kupiłbym go, no chyba, że masz blisko i możesz go obejrzeć/odebrać osobiście.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie poszukując swojego aquisa ;) ..

 

... co sądzicie o tej sztuce? http://allegro.pl/show_item.php?item=7155829100#thumb/1

Orisek całkiem ladny ale duża linia i niestety bez pudełka i papierów. Na NIE jak dla mnie brak szklanego dekla typowego dla orisa, a bardzo lubię ogladać mechanizm w orisie, takie zboczenie mam ;) . Myślicie że oferta warta zainteresowania biorąc pod uwagę cene i stan oraz zawartość zestawu? No i najważniejsze - jak on się nosi? ;)

 

Pytanie, gdzie on kupił go za 10000zł kiedy on kosztował w szczytowej formie 6840zł (w 2015r. był w promocji -30%) :D co do reszty zgadzam się z przedmówcą.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo fajny, ale jak dla mnie za bardzo zmęczony życiem. Bransoleta wygląda już na odnawianą, a i tak ma sporo śladów używania, nie mówiąc o zapięciu.

Na samej podstawie zdjęć i opisu nie kupiłbym go, no chyba, że masz blisko i możesz go obejrzeć/odebrać osobiście.

 

Kurcze, aż tak zmęczony wg Was? Bransoleta to nie problem, ważne że bezel nie jest poobijany. Sądziłem że wersja small second będzie nieco więcej warta od zwykłej. Osobiście raczej się nie uda, cena pewnie -10% poza "A" i wysyłka.

Zaczynam panikować, bo wiosna idzie dużymi krokami a ja wciąż nie mam mojego aquisa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal diabli pudło, ale bez papierów bym nie kupił. IMO nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są takie same. Pisałem o tym stronę wcześniej i podałem wszystkie wymiary i zewnętrzne i wewnętrzne.

Stronę wcześniej było napisane o klamerce, odczytałem to jako zwykłą klamerkę a nie motylek.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to pasek NATO granatowo-czarny - identyczny wzór dla obu wersji 65 jest nie tylko innej szerokości, ale też identycznie wyglądający motylek różni się szerokością o 1 mm w obu wersjach ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie pamiętam jakiego sformułowania użyto ale tak klamerka, zapięcie czy motylek w tych zegarach się różni. Tak jak pasek w wersji 42mm jest o 1mm szerszy tak samo zapięcie aka motylek w tej wersji jest o 1mm szerszy.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakiego sformułowania użyto ale tak klamerka, zapięcie czy motylek w tych zegarach się różni. Tak jak pasek w wersji 42mm jest o 1mm szerszy tak samo zapięcie aka motylek w tej wersji jest o 1mm szerszy.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Super. Dziękuję, teraz wszystko jasne! Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek 5a5b79a88f6e224a20e2948bbcace5c2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.