Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Original w nazwie bym jeszcze dopisał ;)

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś już dostał swoją książkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nikt nie dostał. Mam nowy system i dopiero wprowadzilem towar na stan magazynu. To nie jest hop siup. Nie pracuję już w sklepie. Jestem koordynatorem działu handlowego i sklepu internetowego. Mam na głowie sklepy z całej Polski. Są ich setki a ja jestem jeden. Nie jestem w stanie pracować jak robot. W nadchodzącym tygodniu postaram się wygospodarować pół dnia i wprowadzić Wasze zamówienia i zrealizować. Też chciałbym już zamknąć temat dawno temu ale się nie dało.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koronkę zakręć :)

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Czy ktoś skracał samemu kajdan w Aquisie ? Czy do tego używa się wkrętaków ? Zawsze skracałem sam branse i nigdy się nie spotkałem z takim oporem jak w Orisie.  :unsure:

 

Dodam tylko że przeszukałem chyba z 50 stron na forum i nie trafiłem na odpowiedź. W gogle tylko jakieś opisy problemów z (klejem ?) i że ciężko idzie wypychanie ale zero rozwiązań.

Ja zakupiłem do tego celu trzy płaskie wkrętaki firmy Wera Kraftform Micro. Do skracania bransolety jeden mniejszy i dwa takie same do odkręcania samej bransolety.

Nie jestem na dzień dzisiejszy podać ich rozmiaru bo nie mam ich przy sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę zakręć :)

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

 

to tylko luźne przymiarki bo bransoleta duuuuuużo za duża. przy okazji zapytam - gumy dostępne ?

 

 

Ja zakupiłem do tego celu trzy płaskie wkrętaki firmy Wera Kraftform Micro. Do skracania bransolety jeden mniejszy i dwa takie same do odkręcania samej bransolety.

Nie jestem na dzień dzisiejszy podać ich rozmiaru bo nie mam ich przy sobie

 

no pożyczyłem właśnie jedną were i niby pasuje... ale trzeba w to włożyć tyle siły że masakra  :o  i boje się że porysuje. trenuje na jednym linku i jednej śrubce i już nie mogę na nią patrzeć :( . niestety skończy się na zegarmistrzu pierwszy raz od 20 lat  :unsure: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Może wkrętak jest źle dobrany? Zobacz w tabeli, weź suwmiarkę i pomierz.

 

http://products.wera.de/pl/screwdrivers_series_kraftform_micro_2035_micro.html

 

Może szerokość pasuje ale jeszcze ważna jest grubość samej końcówki aby grot wszedł do końca a nie siedział zbyt płytko bo wtedy wyskakuje i niszczy śrubę. Mam też wkrętaki precyzyjne Wiha i mimo że szerokość pasuje to są zbyt grube i Wera okazała się odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie dostał. Mam nowy system i dopiero wprowadzilem towar na stan magazynu. To nie jest hop siup. Nie pracuję już w sklepie. Jestem koordynatorem działu handlowego i sklepu internetowego. Mam na głowie sklepy z całej Polski. Są ich setki a ja jestem jeden. Nie jestem w stanie pracować jak robot. W nadchodzącym tygodniu postaram się wygospodarować pół dnia i wprowadzić Wasze zamówienia i zrealizować. Też chciałbym już zamknąć temat dawno temu ale się nie dało.

 

Spoko. Wybacz, że jestem upierdliwy, ale nie mogę się doczekać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chciałbym, żeby miał 38mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żwirko że swoim rozstawem uszu jest dla mnie w sam raz. Tu nie mam co podchodzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żwirko że swoim rozstawem uszu jest dla mnie w sam raz. Tu nie mam co podchodzić :(

Dokładnie. Dobrze prawisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu to takie maleństwo :(

Bez przesady - mam obwód 18,5 cm i spokojnie noszę 44 lub 47 mm PAMa a ten 42 mm brązowy Oris leży idealnie. Poza tym zegarki inspirowane vintydż nie powinny być robione w 2,5 krotnym powiększeniu...

EDIT:choć faktycznie Movember ma 40 mm

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bez przesady - mam obwód 18,5 cm i spokojnie noszę 44 lub 47 mm PAMa a ten 42 mm brązowy Oris leży idealnie. Poza tym zegarki inspirowane vintydż nie powinny być robione w 2,5 krotnym powiększeniu...

EDIT:choć faktycznie Movember ma 40 mm

Do 42 bym "podszedł" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciągle podchodzi - już prawie wintydż... ;)

Taki fragment sesji pt. Fifty shades of blue :P

fiftysh03.jpg

fiftysh02.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obwodzie nadgarstek ma 17cm i leży idealnie. Przy większych obwodach pewnie byłby za mały.

Z resztą nie ma co porównywać Aquis ma 43,5mm i bardziej zakrzywione uszy i również wyglądał dobrze.
Lug to lug w Movemberze to 48mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obwodzie nadgarstek ma 17cm i leży idealnie. Przy większych obwodach pewnie byłby za mały.

Z resztą nie ma co porównywać Aquis ma 43,5mm i bardziej zakrzywione uszy i również wyglądał dobrze.

Lug to lug w Movemberze to 48mm.

Tak naprawdę to nawet rodzaj kajdana czy nawet paska ma znaczenie (nie mówiąc już o profilu dekla). Aquis (ten stary) ma bardzo grube ogniwa bransolety i to optycznie powiększa całość, chociaż krótkie, przygięte uszy bardzo dobrze leżą mimo sporej koperty. Same wymiary niewiele mówią o tym, jak to wygląda na danym nadgarstku. Trzeba przymierzyć, a i wtedy jednemu będzie przeszkadzać lekkie odstawanie/wystawanie poza obrys nadgarstka, a innemu w ogóle :)

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

 

post-101536-0-55729100-1521388047_thumb.jpg

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB u desmo jest super.Gdyby nie to ,że są inne (zadatkowane) plany zakupowe to bym szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.