Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, powiedzcie mi proszę czy w aquisie jest tryt na indeksach? Luma jest powalająca i świeci na niebiesko. Mam aquisa od kilku miesięcy ale nie znalazłem informacji na ten temat. Załączam fotkę mojego cudeńka :-)attachicon.gifIMG_20190322_081254_000.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Szczerze to nie widziałem jeszcze tryciaka u Orisa a trochę tego było. Aquisy nie mają trytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykła luma.

Nie taka zwykła :-) po wejściu do ciemniejszego pomieszczenia ze słońca świeci wyjątkowo mocno. To jedna z najlepszych atutów. Zwykła dla mnie jest superluminova c1, bo dość słabiutka.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mocna jak dla ciebie, ale tak ma każde Seiko Skx, Monster, Sumo itd. także to nic niezwykłego, choć można jak na Szwajcara jest dobra, miałem Aquisa i d*py nie urywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mocna jak dla ciebie, ale tak ma każde Seiko Skx, Monster, Sumo itd. także to nic niezwykłego, choć można jak na Szwajcara jest dobra, miałem Aquisa i d*py nie urywało.

Skxa faktycznie miałem, luma seiko to klasa sama w sobie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka zwykła :-) po wejściu do ciemniejszego pomieszczenia ze słońca świeci wyjątkowo mocno. To jedna z najlepszych atutów. Zwykła dla mnie jest superluminova c1, bo dość słabiutka.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

No to jednak zwykła, bo w Orisie indeksy są wypełnione... Super-LumiNovą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak zwykła, bo w Orisie indeksy są wypełnione... Super-LumiNovą.

Pisałem o C1, C3 np. jest już znacznie lepsza.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do miłośników Orisa - 01 733 7720 4057-07 5 21 24FC, czyli zielona tarcza na zielonym nato. Hot or not? uwielbiam zielony kolor dlatego ten najbardziej mi wpadł w oko, a na szczęście aktualne zegarki które chciałem dopiero za kilka miesięcy będą dostępne, więc jest okazja... (no i będzie mu miło gościć w skrzynce w karolem braszirem ;) )

 

wm_Divers_Sixty-Five_NATO_27294907.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie zdecydowanie HOT  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do miłośników Orisa - 01 733 7720 4057-07 5 21 24FC, czyli zielona tarcza na zielonym nato. Hot or not? uwielbiam zielony kolor dlatego ten najbardziej mi wpadł w oko, a na szczęście aktualne zegarki które chciałem dopiero za kilka miesięcy będą dostępne, więc jest okazja... (no i będzie mu miło gościć w skrzynce w karolem braszirem ;) )

 

 

ODP:

Ja osobiście zielonej jednolitej tarczy bym się nie bał wcale. Mam w głowie zamysł na coś podobnego, a do tej pory mam tylko (za mało) jeden zegarek z zieloną tarczą. Co do pasków nato to kompletnie nie moja bajka. Foto poniżej - co prawda nie Oris , ale zieleniak :

6474872836e9541a73fe1295a2ad15d3.jpg

 

Brashear zielony to by mógł być przebój.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kindybal

Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brashear zielony to by mógł być przebój.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak chcesz to Brashear może być zielony ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koperta zzielenieje ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Naturalnie zzielenieje, bo to w końcu brąz (o ile się nie mylę). Zawsze też można ten proces przyspieszyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo co zielona tarcza. A mój bronzowy bal nic a nic nie chce zielenieć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo co zielona tarcza. A mój bronzowy bal nic a nic nie chce zielenieć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Spróbuj tego, 10 sek. w żelu i będzie pięknie:)

 

https://www.rashbel.co.uk/patina-gel-liver-of-sulfur-8000279

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do miłośników Orisa - 01 733 7720 4057-07 5 21 24FC, czyli zielona tarcza na zielonym nato. Hot or not? 

 

Świetny jest ale mi wszystkie Sixty-Five bardzo się podobają więc nie jestem obiektywny. Zestawienie kolorystyczne tego konkretnego też w moim guście. Żałuję tylko że w 65 bezel nie jest ceramiczny.

Edytowane przez jackm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

bardzo dobrze, że nie jest, bo zegarek w stylu vintage traci IMO z takim dodatkiem "nowoczesności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś w tym jest, choć pewnie dużo zależy od konkretnego zegarka. Dla przykładu, ja mam ceramikę w Kapitanie Cooku i jak dla mnie, to nadal zegarek, który "pełną gębą" czerpie ze stylistyki vintage :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koperta zzielenieje ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardziej to się zrobi jak tu, choć zielona od oparów octu wyglądała też dość ciekawie ;)

 

post-3565-0-12277100-1554325889_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to się zrobi jak tu, choć zielona od oparów octu wyglądała też dość ciekawie ;)

attachicon.gifIMG_20190403_231133.jpg

Bez zielenienia jest piękny sam w sobie !


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na stronie ch24 czytałem artykuł o tegorocznych targach w Bazylei i napisali informację i dodali niewyraźne zdjęcie zegarka Oris Big Crown Pointery w kolorze Burgundy. Znajdę gdzieś w necie jakieś informacje o tym zegarku z dobrymi zdjęciami? Wujek google niestety milczy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nieustająco cieszy :-)

post-34987-0-86871200-1554480786_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.