Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

A mnie się właśnie wycięcie tego "automatic" pod logiem nie podoba, jakoś tak "goło" teraz u góry. Dla tego Movember nadal cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi teraz bardziej "vintagowo" się wydaje bez tego automatic. 

 

Jash, a powiedz. Ty masz na swoim Movemberze oryginalne Nato czy coś innego? A jak coś innego to czy pasuje do motylka Orisa (o ile masz takowy)? Bo u mnie, każde nie nylonowe tanie nato, jest za grube żeby motylka zapiąć, a oryginalne czarne jest trochę nudnawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam i takie i takie. Tyle, że oryginalne nato Movembera jest inne niż do pozostałych 65, bo nie ma motylka tylko zwykłą klamerkę, którą ja przełożyłem sobie teraz na belt strap nato od Cheapestnatostraps :)

Niestety nato Movember jest nie do kupienia więc oszczędzam :)

 

a4fbc441c42ad6ccd415598a7b19519d.jpg

 

5ea8f4751d5b8f6c152374c029ed7a3c.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash, a jaki jest L2L dla Aquisa, jakbyś był tak miły :) ?

 

Będąc ostatnio w mieście, gdzie da się obejrzeć Orisy, przymierzyłem sobie właśnie Aquisa. Wersja 43,5 zdaje się. I ku mojemu zdumieniu wersja na bransolecie wyglądała całkiem, całkiem na moim 17cm nadgarstku. Krótkie uszy i bardzo sprytnie zrobiona bransoleta, powodowały, że zegarek ma wizualnie małe L2L właśnie, oczywiście w porównaniu do rozmiaru samego zegarka.

 

Wersja na gumie już była zbyt duża, guma jakoś tak odstaje i nie układa się tak ładnie i równo jak bransoleta.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash, a jaki jest L2L dla Aquisa, jakbyś był tak miły :) ?

 

Będąc ostatnio w mieście, gdzie da się obejrzeć Orisy, przymierzyłem sobie właśnie Aquisa. Wersja 43,5 zdaje się. I ku mojemu zdumieniu wersja na bransolecie wyglądała całkiem, całkiem na moim 17cm nadgarstku. Krótkie uszy i bardzo sprytnie zrobiona bransoleta, powodowały, że zegarek ma wizualnie małe L2L właśnie, oczywiście w porównaniu do rozmiaru samego zegarka.

 

Wersja na gumie już była zbyt duża, guma jakoś tak odstaje i nie układa się tak ładnie i równo jak bransoleta.

 

Skoro dobrze leży to po co Ci wiedza na temat L2L? :P

 

Co do gumy to zapięcie jest zrobione po omegowatemu i pasek jest zawijany pod spodem a nie na zewnątrz, kwestia przyzwyczajenia - ten zegarek na gumie wygląda bardziej sportowo

 

edit:

aha L2L...w wersji 43.5mm spadł do 49.5, wczesniej był 50.5 przy kopercie 43

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to ciemnoczerwone nato jest super. Wygląda na nim zegarek nieziemsko. Wakacyjniak jak się patrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrze leży to po co Ci wiedza na temat L2L? :P

 

edit:

aha L2L...w wersji 43.5mm spadł do 49.5, wczesniej był 50.5 przy kopercie 43

 

Z ciekawości jaki rozmiar da się "zakamuflować" poprzez sprytny projekt.

Generalnie na moim nadgarstku max L2L to 48. A tutaj 49,5 i jest fajnie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23290-0-96385100-1562927660_thumb.jpg post-23290-0-26621200-1562927705_thumb.jpgpost-23290-0-31582800-1562927741_thumb.jpgpost-23290-0-87518300-1562927805_thumb.jpgpost-23290-0-30815200-1562927850_thumb.jpg Wreszcie jest mój i ma nowe gacie do wyboru.


Jak zwykle Jash ma w tym udział bo zaczęło się od jego perfekcyjnej wiedzy na temat zegarków. I tak wciągnął mnie  w chęć posiadania tego zegarka, że nie mogłem się powstrzymać od jego kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

Jak zwykle Jash ma w tym udział bo zaczęło się od jego perfekcyjnej wiedzy na temat zegarków. I tak wciągnął mnie  w chęć posiadania tego zegarka, że nie mogłem się powstrzymać od jego kupna.

Jacek to zwykły naciągacz jest! :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Jash ma w tym udział bo zaczęło się od jego perfekcyjnej wiedzy na temat zegarków. I tak wciągnął mnie  w chęć posiadania tego zegarka, że nie mogłem się powstrzymać od jego kupna.

Zwykły marketing :P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek to zwykły naciągacz jest! :D;)

Nie zwykły tylko profesjonalny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zwykły marketing :P

 

Nie uprawiam marketingu :D a i zegarek nie jest ode mnie :D

Jacek to zwykły naciągacz jest! :D;)

 

O i proszę +20% do ceny detalicznej przy kolejnym zakupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się oryginalna bransa w pointer date mega nie podoba i mz nie pasuje do teho zegarka, ale wrzuć go na pasek a zyska +100 do zajebistości ;)3b8516484761a34969290e966c186941.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Też wolę ten model na pasku tak samo jak wersję bordo na jeleniu ale przyznam że oba podobają mi się tak samo na bransoletach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu parę 65 to się podzielę swoim doświadczeniem :D Wiadomo, Ameryki nie odkryłem, ale może kogoś też to gryzie, a nie chce "grzebać samemu".

 

Niestety, ale w moim, trafił się przesunięty bezel. Nie centrował na tyle, ze zaczęło mi to wiercić dziurę za każdym razem jak na niego patrzyłem. Tak mnie gryzło, gryzło i stwierdziłem, że trzeba sprawdzić czy nie da się tego jakoś własnymi siłami poprawić. No i na szczęście da się to zrobić dziecinnie łatwo. W moim egzemplarzu, wystarczy lekko podważyć plastikowym nożykiem bezel w okolicach lewego dolnego ucha. Bezel kliknie i już będzie w naszych rękach. Skonstruowany jest tak, że nie trzeba nawet uważać czy coś wypadnie, aczkolwiek wiadomo, zalecam ostrożność.

 

 

 

Sam bezel, podgrzałem suszarką mojej kobiety przez jakieś 20 sekund, po czym od wewnątrz spróbowałem delikatnie wypchnąć wkładkę bezela, powoli, naciskając po okręgu bezela od wewnątrz. Po chwili wkładka odkleja się bez problemu. Wystarczy poprawić o to 0,5mm, które kłuło w oczy, docisnąć na chwilę wkładkę i dać wyschnąć przez chwilę. Po zabiegu bezel po lekkim dociśnięciu idealnie wskakuje na swoje miejsce.

 

 

 

Niestety nie robiłem zdjęć poprawiając ten bezel, ale dorzucam kilka fotek jak to wygląda od wewnątrz. Na czarnym nato widać, że bezel był przesunięty lekko w lewo, potem sam bezel od wewnątrz. Powiem nawet, że bez niego też ma jakiś urok, od razu kojarzy się znaleziony dopiero co GMT Master Marlona Brando z "Czasu apokalipsy" :) No i na koniec sam poprawiony bezel, szczególnie to widać na godzinie 6.

post-81405-0-88550300-1563012987_thumb.jpg

post-81405-0-39855600-1563013012_thumb.jpg

post-81405-0-30664700-1563013024_thumb.jpg

post-81405-0-11285800-1563013051_thumb.jpg

post-81405-0-29748500-1563013070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę że niedawno ktoś chciał sprzedać tego oriska?

post-3565-0-01560700-1563025313_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ostatnio za mną zmiana na aquisa 39..1ceae5cc66e6fc5cde82bb3dd67a0e6a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo nie wchodziłem na forum, dopiero niedawno kol. vitriol mnie przebudził, stąd spóźniony post - zakup z 13 grudnia ubiegłego roku, cieszy mocno po dziś dzień :)

 

BByTTrt.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja pomiędzy błękitem a zielenią długo trwała.... wewnętrzna rozterka :) wygrał błękit

 

5e6ffd790c7ca4e1c3aa310f8d6adadb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nato Movember jest nie do kupienia więc oszczędzam :)

Prawdopodobnie jedyne, które sprzedano poza kompletem z zegarkiem :)

 

 

Etam, nawet u nas na bazarku wisi :)

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zieleń to chyba najładniejszy odcień jaki widziałem na zegarkach. Brawo Oris!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.