Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ciekawa limitka ale chyba taka jasna tarcza może być uciążliwa codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem Aquisa nie jest L2L.

Dla wersji 43,5 w najnowszej kopercie L2L jest nawet mniejsze niż 50, niejedna koperta 41 ma takie L2L.

Kwestią, która powoduje, że Aquis może wydawać się duży jest jego grubość. Stąd są tacy, którzy uważają, że 39,5 ma zaburzone proporcje, że ma zbyt małą średnicę w stosunku do grubości. Ciekawe jak to byłoby rozwiązane w wersji 41.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Grubość Aquisa to 12,5 mm (przed chwilą go sobie raz jeszcze pomierzyłem). I jak dla mnie, nie jest to zbyt wiele, nawet biorąc pod uwagę 39,5 mm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquis moim zdaniem nie sprawia wrażenie dużego zegarka. Miałem pierwszą wersję, mam wersję drugą, na nadgarstku 17,5 cm aquis leży super na gumie, pasku a także na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o wersje 43,5mm to jak dla mnie mogła by być koperta odrobine wyższa/grubsza

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Aquis Relief z racji kolorystyki wygląda na mniejszy niż jest. Mam łapkę ok 17 cm, nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuję, że nowy rozmiar spowoduje iż będzie tutaj więcej pytań jaką kopertę brać.. Znowu dylematy ;) 39,5 i 43,5 załatwia sprawę nadgarstków 15-19,5cm jak nic, krótkie uszy robią swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43,5 też ma 12-12,5 mm wysokości. Czyli tyle samo co mniejsza wersja. Stąd pewnie potencjalna 41,5 też będzie tyle miała.

Na mnie sprawia wrażenie dużego zegarka, może to kwestia z czym na codzień go porównuję.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko kwestia nadgarstka ale tez preferencji , odczucia jego posiadacza :) przy identycznych jeden powie ze zegarek za duży , drugi ze mały a trzeci w sam raz . Dlatego uważam ze pośredni rozmiar jest strzałem w dziesiątkę bo np. dla mnie 39,5 był zbyt mały (mimo mojego lichego nadgarstka - 16,5-17cm) a 43 za duży , za masywny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

43,5 też ma 12-12,5 mm wysokości. Czyli tyle samo co mniejsza wersja. Stąd pewnie potencjalna 41,5 też będzie tyle miała.

Nie będzie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek zdradź coś więcej bo widać , ze masz pewne info. Będzie zatem cieńszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, czy Ty coś wiesz ale nie powiesz? :)

 

Ja w sumie myślałem, że jak co roku pojawiają się pragnienia zaistnienia wersji 41,5.

A tu coś jakby w trawie piszczy...

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kształt koperty prawdopodobnie nieco się zmieni... oby był równie udany co dotychczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...

skoro obecne wersje mniejsza i większa mają taką wysokość...

to pewnie tak pozwala mechanizm.

 

Skoro 41,5 ma mieć inną wysokość... hmmm, czyżby jednak odmiana caliber 113?

Czyli jednak in-house w Aquisach?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podzieliłbyś się, czym oświetlasz zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłbyś się, czym oświetlasz zdjęcia?

 

jak ma być na szybko (fotka ostatnia i ostatnia w wątku z tudorem) to lampa błyskowa na gorącej stopce z ruchomą głowicą i odbijanie światła od sufitu/ ścian itp

 

jak ma być bardziej pro to mam lampę studyjną i modyfikatory: softboxy, parasolki, blendy czasze - w zależności jaki efekt  i w zależności jaki zegarek ( a raczej jego szkiełko: płaskie, wypukłe z AR/ bez itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle sformułowałem pytanie. To oczywiste, że masz studio, więc lampy studyjne nie są zaskoczeniem. Sądziłem jednak, że używasz czegoś innego na szybko. Teraz widzę, że jednak nie. W każdym razie, dzięki.

 

Koniec OT.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle sformułowałem pytanie. To oczywiste, że masz studio, więc lampy studyjne nie są zaskoczeniem. Sądziłem jednak, że używasz czegoś innego na szybko. Teraz widzę, że jednak nie. W każdym razie, dzięki.

 

Koniec OT.

 

studia nie mam - sprzęt mam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.