Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

DSC-8276-00001-mid.jpg

 

 

DSC-8291-00001mid.jpg

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, szukałem wzmianek o mechanizmie 111, ale nie natrafiłem na aspekt trwałości. Czy ktoś z szanownych pasjonatów marki może coś na ten temat powiedzieć? Bo kosmiczne osiągi wzbudzają we mnie odrobinę niepokoju. Czy Waszym zdaniem ten mechanizm może być zagrożony mniejszą trwałością ze względu na tak wyśrubowane parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba zbyt świeży i za mało jeszcze popularny, aby móc cokolwiek powiedzieć. Co do parametrów, to które to są aż tak wyśrubowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni rezerwy chodu i patent, którego podobno nikt nie ma brzmią właśnie dość ekstremalnie. Ale jako ze nie jestem specjalistą, to chętnie poznałbym opinię kogoś obdarzonego wiedza w tym zakresie. Bo zegar pod względem dizajnu jest tak cudownie piękny, że mógłbym poświecić nerkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

10 dniowa rezerwa wynika z długości sprężyny wiec ewentualnego problemu dopatrywałbym się tylko w ewentualnych niedokładnościach chodu w skrajnych granicach jej naciągu a co do patentu masz na myśli nieliniowe wskazanie rezerwy chodu?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wysyp oldskuli - gratki, bo bardzo fajne te Oriski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klin Ołszyn będzie lepiej wyglądał na mniejszym nadgarstku od mojego,powędruje więc na bazarek,lubię Orisy więc za +-2 tygodnie zastąpi go nowy,nieco większy :).

post-110638-0-25998400-1581243345_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klin Ołszyn będzie lepiej wyglądał na mniejszym nadgarstku od mojego,powędruje więc na bazarek,lubię Orisy więc za +-2 tygodnie zastąpi go nowy,nieco większy :).

Średnica 39,5cm?


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro za mały, to chyba oczywiste ;)

 

W pamięci miałem, że są wersje 36mm (nawet niedawno widziałem jeden taki wystawiony w portalu na a.)

po Twoim poście z ciekawości sprawdziłem na stronie producenta, i ku mojemu zdziwieniu są, ale damskie.

Wcześniej nie wgłębiałem się szczególnie w temat.

Natomiast we wspomnianym wcześniej ogłoszeniu zegarek ten był opisany jako męski (była czarna tarcza, chyba czarna guma etc, więc nawet tego specjalnie nie weryfikowałem, bo nie miałem wówczas zamiaru kupować)...


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aquis 41,5mm

 

4a41b887c6a0192b28effab709a3e1f1.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, zawsze mi się nie podobały Orisy a teraz nie mogę się doczekać zakupionego Aquisa. Jednak człowiek zmienną bestią jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41.5 - no i nie doczekałem.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek napisz coś wuecej o tej wersji :)

Tylko co tu pisać? Taki sam jak 39,5 i 43,5 tylko ma 41,5 ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a wiesz coś może o jakiś planach zrobienia któregoś Aquisa z czerwonym (bordowym) bezelem? Jeszcze do tego np. szara tarcza i byłby hit na miarę BB41 :P


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek jaki werk? Ile i jakie wersje kolorystyczne ? Cena? Czy już są dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.