Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Mi też Arturze, dzięki. Dla mnie Aquis to kwintesencja Orisa i znak rozpoznawczy marki. Jak jeszcze dojdzie wersja in house plus pozostałe ficzery w tym zegarku to dla mnie będzie zegarek wzorcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Kultowe divery potrzebują kultowych wkrętaków - patrz Panerai ;-)

Jakie ma śruby Panerai że potrzeba dedykowanyh narzędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma śruby Panerai że potrzeba dedykowanyh narzędzi?

Nie potrzeba, to zwykłe śruby pod płaski wkrętak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pierwsza generacja Aquisa to 2011r. Weszła jednocześnie z obecną na tamten rok wersją Divers.

Z męskich były to np takie dwa modele:

733 7653 4154

733 7653 4155

Wyszły też wtedy dwie limitki w nowej kopercie czyli Maledivy i Carlos Coste

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dzięki. Myślałem, że już trochę ma, a to młodziutka linia.

Ale to tylko pokazuje, że da się dzisiaj zrobić świetny projekt od zera, który niczego nie udaje i może stać się znakiem rozpoznawczym marki. Mało chyba mamy takich przypadków.

Tyle, że Aquis nie powstał od zera. To raczej kontynuacja kolekcji Oris Divers. Kopertę tylko unowocześniono, zmniejszono krągłości, stała się bardziej kanciasta, a w Aquisie II jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koperta Divers tez jest na bazie starej TT1 co nie zmienia faktu ze to nadal projekt Orisa od początku do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie najlepsza pod względem wygody była koperta stosowana w starych Williamsach z systemem Flexible Lugs. Szkoda ze zrezygnowali z tego pomysłu

 

67d1bb76dd0821ad9812b22b8e27db93.jpg

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden z mistrzowskich nurasów nie do pływania, lecz do codziennego użytku to TT1 01 735 7752 4154: jest nurkowy klimat, ale z dużą tarczą, której nie przytłacza za szeroki bezel. Piękny! :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malediwy zawsze mi się podobał.

Mi też :)

Miałem też Divers Date, teraz szukam znowu w jakichś dobrych pieniądzach, bo jest to coś pięknego. Ciekawe jest to, że mój niebieski Divers Date z falką stracił kolor tzn. tarcza straciła kolor i stała się miedziana. Winiłem za to zegarmistrza, który serwisował mi zegar. Teraz kiedy zacząłem się rozglądać za nim ponownie zobaczyłem na Chrono kilka z podobną tarczą bez koloru niebieskiego. Ciekawe czy się utlenił po czasie czy co?

post-32924-0-57379300-1585676845_thumb.jpg

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje w tej firmie ponad 10 lat to w ten ton wypowiedzi nie uwierzę, chłopaki są jacy są ale kultury im odmówić nie można o czym świadczą opinie klientów

 

BTW

Jeśli chodzi o 65 na własnym werku.....na ten moment będzie Aquis, jeden model w jednym kolorze.

 

BTW

 

Wracając jeszcze do śrubokręta Orisa, podałem złą ceną. Nie 249zł, a 195zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Cóż Nie chcesz to nie wierz. Nie mam powodu żeby to zmyślać. Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja podstaw żeby w to wierzyć. Nie mniej zgłoszę osobie odpowiedzialnej za sklepy stacjonarne. EOT

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gotujemy we dwóch;-)

 

IMG-20200404-143716.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co to za guma?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za guma?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Chińska robota, to nie oryginał, ale dopasowana prawie dobrze :P Tylko trochę trzeba było przyciąć tu  i ówdzie, nawet do klamerki Orisa da się włożyć. Jako zastępstwo dla oryginalnej nieźle się sprawdza, szczególnie przy gotowaniu...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ze nie ori to wiem, dlatego pytam co ;)

Ja chyba do Bajkała kupię granatowa gumę. Nie mogę przyzwyczaić się do kajdana.

Za ciezko i nie wygodnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nie ori to wiem, dlatego pytam co ;)

Ja chyba do Bajkała kupię granatowa gumę. Nie mogę przyzwyczaić się do kajdana.

Za ciezko i nie wygodnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Poważnie? Uważasz tą bransoletę za ciężka i nie wygodną? Czy w Bajkale jest ta sama bransoleta, która jest w standardowych modelach? Ja mam wręcz przeciwne odczucia. Natomiast uważam że jej minusem jest łatwość zarysowań.

Granatowa guma jest i w moich planach, jednak potężny napis ORIS odrobine mnie zniechęca.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten Bajkał w ogóle jakiś taki za duży dla Ciebie Jacku, musisz go sprzedać ;)

 

Mogę wymienić na Sinna ;)

 

Poważnie? Uważasz tą bransoletę za ciężka i nie wygodną? Czy w Bajkale jest ta sama bransoleta, która jest w standardowych modelach? Ja mam wręcz przeciwne odczucia. Natomiast uważam że jej minusem jest łatwość zarysowań.

Granatowa guma jest i w moich planach, jednak potężny napis ORIS odrobine mnie zniechęca.

 

Ogólnie zegarek jako całość. Bransoleta jest ta sama. Co do rysowania się....czego oczekujesz od zwykłej, polerowanej 316L? A wracając do wagi.....wiesz ja ostatnie dwa lata nosiłem lekkiego Movembera 65 na NATO. Mierzyłem Aquisa 43,5mm na gumie i jest dużo wygodniej i też lżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten ciężar Aquisa na bransie. Jak zakładam coś lżejszego, to mam poczucie braku zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to dramat,gruby i sztywny,myślałem że jak ponoszę,ułoży się.Nic z tego nie wyszło,niedługo zastąpi go inny.

post-110638-0-10250600-1586023770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wymienić na Sinna ;)

 

 

Ogólnie zegarek jako całość. Bransoleta jest ta sama. Co do rysowania się....czego oczekujesz od zwykłej, polerowanej 316L? A wracając do wagi.....wiesz ja ostatnie dwa lata nosiłem lekkiego Movembera 65 na NATO. Mierzyłem Aquisa 43,5mm na gumie i jest dużo wygodniej i też lżej. 

Ja pomyślę o  gumie na czas urlopu ;) osobiście spodziewałem się dużo bardziej masywnego zegarka. Aquis zaskoczył mnie właśnie lekkością i mam tu na myśli nie tylko wagę zegarka z bransoleta, ale lekkość noszenia, łatwość dopasowania do nadgarstka, po prostu wygodę. 

Twoja 65 jest już chyba kultowa w tym dziale ;)   Naprawdę piękny model, niestety w moim przypadku nie było chemii z "65".


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.