Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Za Tagiem nic nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawia ORIS, ale to po prostu subiektywna sympatia do tej marki ;)

 

Jash, nie dziwie sie na niektore zegarki macie super ceny. Mega jestem zdziwiony, ze Carl Brashear jest w promocji. Z reszta jest jeszcze kilka innych fajnych orisów w promo, ale z moim nadgarstkiem to moge sobie popatrzec :)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jacku wrócił, czy to stara fotka?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Za Tagiem nic nie przemawia.

TH jest myślę bardziej rozpoznawalną marką. Za Orisem moim zdaniem przemawia jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

A ja na ten przykład lubię i Orisa i Taga. Bardzo mi się podoba niebieski AR, zwłaszcza wersja z żółtymi akcentami, powiem nawet więcej, bardziej mi się widzi od omegowej 300-ki :)

Dyletanctwo zegarkowe na tym poziomie finansowym już raczej nie występuje. Można tak powiedzieć przy mikrobrandach, ale nie tutaj.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyletanctwo zegarkowe występuję częściej w przypadku nabywców Roleksa i TH niż Orisa lub Seiko. Kilka lat lektury zagranicznych grup i for internetowych tylko mnie w tym utwierdziło. Zasada przecież jest prosta - im bardziej rozpoznawalna marka, tym większy odsetek średnio rozeznanych i świadomych konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku wrócił, czy to stara fotka?

Powrót, bardzo udany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mówimy o dwóch grupach dyletantów: posiadaczy i oglądających, co ci posiadacze posiadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jacek (Jash) wyśle do mnie czarne pudełko Oris, którego od dłuższego czasu szukałem. Nie chce przyjąć kasy ani nawet dobrego trunku w ramach podziękowań :) Jakby ktoś potrzebował używanego, czarnego pudełka Oris w bardzo dobrym stanie ale z lekko przetartą poduszką w środku to oddam w dobre ręce. Tylko samo pudełko bez trunku:)

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

 

 

A ja na ten przykład lubię i Orisa i Taga. Bardzo mi się podoba niebieski AR, zwłaszcza wersja z żółtymi akcentami, powiem nawet więcej, bardziej mi się widzi od omegowej 300-ki :)

Dyletanctwo zegarkowe na tym poziomie finansowym już raczej nie występuje. Można tak powiedzieć przy mikrobrandach, ale nie tutaj.

 

 

Ja też lubię obie marki. Mnie Tag nie rozczarował i nadal uważam, że to fajnie zrobione zegarki, a równocześnie w innym stylu niż Oris. Jednak ani lepszym, ani gorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ile to kosztuje?

Już mam ~ 9 k zł

Edytowane przez Johnny15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifOris_Aquis_Lake_Baikal_LE_2020g_ch24pl-1260x1260.jpg attachicon.gifpobrane.png Zastanawiam się,który lepiej kupić ? Co przemawia za kupnem a co nie ? 

Wybierając pomiędzy Aquis'em, a Aquaracer'em, ja wybrałem Aquis'a. W mojej ocenie zdecydowanie ciekawszy.

 

 

 

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

Ja zawsze do zegarków TH miałem duży sentyment. Ale po przebojach z jakością złożenia Carrery

(tutaj do poczytania, jakby ktoś miał ochotę https://zegarkiclub.pl/forum/topic/184811-tag-heuer-carrera-calibre-5-%E2%80%93-premium-czy-marketing/),sporo tego sentymentu opadło.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

;)

Taki ładny pasek Ci do niego dałem

Coś Ty mu założył ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ładny pasek Ci do niego dałem

Coś Ty mu założył ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Zbyt ładny, szkoda go ;)

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wink.png

Render na bransie jednak bardziej mi się podobał. Wyleczonym smile.png

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

On jest na bransie tylko Krzychu zamienił na pasek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Jacek:) paczka dotarła tak jak obiecałeś na czas:)- pełny profesjonalizm. Na pewno wrócę wkrótce do Ciebie z nową listą życzeń:))

post-112401-0-70388500-1587155380_thumb.jpg

post-112401-0-75529200-1587155440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, na które nie do końca mogę znaleźć jasną odpowiedź. Chce kupić Orisa Big Crown ProPilot, właściwie już prawie kupiłem ale cały czas gdzieś przewija mi się informacja że rotor w orisach jest bardzo głośny, nawet tutaj na forum jest recenzja gdzie jeden z kolegów o tym napisał. Jak to jest faktycznie w rzeczywistości, można głośność porównać np do mechanizmu 6r15 od Seiko ? Według mnie tam też słychać rotor więc może to być kwestia subiektywna, czy faktycznie jest aż tak głośno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.