Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Miałem zegarki na 6R15, mam Aquisa (miałem Big Crowna Pinter Date) i nie zauważyłem, żeby rotor w Orisach pracował głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Piękny!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, na które nie do końca mogę znaleźć jasną odpowiedź. Chce kupić Orisa Big Crown ProPilot, właściwie już prawie kupiłem ale cały czas gdzieś przewija mi się informacja że rotor w orisach jest bardzo głośny, nawet tutaj na forum jest recenzja gdzie jeden z kolegów o tym napisał. Jak to jest faktycznie w rzeczywistości, można głośność porównać np do mechanizmu 6r15 od Seiko ? Według mnie tam też słychać rotor więc może to być kwestia subiektywna, czy faktycznie jest aż tak głośno ?

Również spotkałem się z tym wątkiem na forum zagranicznym i to mnie zniechęciło do kupna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo było takich nie na sprzedaż/"ma u mnie dożywocie" i wiadomo jak to się kończyło, ale ten na pewno taki będzie:

 

7vlTcqk.jpg

 

wub.png

 

Takim o to sposobem witam w klubie!


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak, w takiej sytuacji nie może być inaczej :-) Gratuluję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

No tak, w takiej sytuacji nie może być inaczej :-) Gratuluję :-)

Wymiana dekielka na nowy to chwila  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dekielka na nowy to chwila :D

Takie zabiegi nie są przewidziane

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pytanie do kolegów którym przeszkadza praca wahnika. Na prawdę słyszycie to z zegarkiem na nadgarstku z odległości mniej więcej 1 metra?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jacek, u mnie sprawa jest jasna. Wystarczy na mojego avatara spojrzeć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów którym przeszkadza praca wahnika. Na prawdę słyszycie to z zegarkiem na nadgarstku z odległości mniej więcej 1 metra?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ja miałem kiedyś Monstera co wahnik dosyć głośno pracował, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało, po prostu jak już człowiek raz usłyszał to zdarzało się, że czasami gdzieś "zadzwoni" ale bez przesady.

 

Trochę jeszcze dziś pospamuje wub.png

 

4T3wznw.jpg

 

Niedługo zacznę z małżonką świętować, tzn. jak malucha uśpimy laugh.png  Urodziny w obecnej sytuacji to nie jest ciekawa sprawa laugh.png


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie no Rafał jak słyszą to ok. Przynam, ze mimo fantastycznego słuchu ja za nic w świecie nie jestem z tej odległości usłyszeć wahnika. Owszem jak 65 przyłożę do ucha i zacznę nim trząść na lewo i prawo to słyszę jak się obraca i tak samo Aquis tylko ten jest cichszy. No i zegarek mam przy uchu, a nie na nadgarstku. Szczerze to nie pamietam żebym miał kiedykolwiek zegarek zupełnie pod tym względem cichy. Poza tym niektóre koperty działają jak pudła rezonansowe stad może być nieco głośniej, ale bez przesady.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "zauważyłem" głośnej pracy wahnika, a 6R15 też miałem :D

 

DSC00233p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash jak czytam niektóre posty i ich problemy to utożsamiam się z awatarem @fidelio ....

 

Jednym słowem „litości....”

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem głośność pracy 4 mechanizmów poprzez przyłożenie zegarka do ucha. Seiko i Oris żwawo cykają jak to automaty. W Orisie dźwiękowo jakby więcej się dzieje, może jest więcej elementów? Ball mam wrażenie, że taki jakby blaszany dźwięk wydaje. Zaskoczyło mnie że automatyczny Pagani jest całkowicie bezgłośny. Aż musiałem się upewnić czy w ogóle chodzi. A zatem jak ktoś szuka cichego mechanizmu to może go znaleźć w najtańszym zegarku :) Edyta: Glycine Airman też cichutki.

Edytowane przez Pankracy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę... co to się porobiło - macham  moim 65 i nasłuchuję, żona patrzy z wyrazem twarzy typu "pogieo cie?"

Coś tam słychać, ledwo, ledwo. 

Chyba jest na to sposób - odkręcić i włożyć pod dekiel kłębek waty :):):)

 

A w moim TAGheuerze bransoleta skrzypi. Chyba go ugotuje w smarze do łańcuchów motocylkowych :)

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A w moim TAGheuerze bransoleta skrzypi. Chyba go ugotuje w smarze do łańcuchów motocylkowych :)

Daj znać jak będziesz gotował Taga, podeśle mojego skrzypiacego Aquisa ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Aquis’ie nigdy wahnika nie słyszałem.

Za to regularnie go słyszę w Omega cal. 2500.

Ale najgłośniejszy wahnik jaki słyszałem to w radzieckim poljot czy rakieta ( nie pamiętam to ze 30 lat już minęło). Było go słychać podczas spaceru ulicą.

Wtedy mi nie przeszkadzało, teraz też nie :)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłośniejszy wahnik, z jakim się spotkałem mam w chińskim Ticino Big Pilot 47 mm, w którym jest Miyota 8215 - on dosłownie RYCZY! :P


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Pytanie do kolegów którym przeszkadza praca wahnika. Na prawdę słyszycie to z zegarkiem na nadgarstku z odległości mniej więcej 1 metra?

 

 

 

 

 

A Ty słyszysz jak skrzypi Ci bransoleta?! :D:P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, ale kajdan jest na zewnątrz a nie w kopercie, czujesz różnice miszczu ;)

 

BTW

 

Mój kajdan słychać z kilometra ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skrzypiącą bransoletę jest jeden myk, wystarczy umyć w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń. Serio :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie działa. Kompletnie. Myłem już 4 razy. Jest dobrze pierwszego dnia po umyciu tak przez kilka godzin a potem wraca. Zrobiłem już nawet tak ze moczyłam w gorącej wodzie z duża ilością płynu do mycia naczyń, tez nic. Nawet zalałem zegarek samym płynem a potem płukałem w gorącej wodzie. No nie ma siły.

Stad decyzja o zamówieniu paska. Nie jestem w stanie strawić tego dźwięku :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.