Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Ja z kolei lubię Bajkała za to, ze w zależności od światła zamienia odcienie...

b71f04cd76a9a2302e6cafbbe9270283.plist5e1888c04e3bc43abf8834b21116b2bf.plistc8b9d6ab8665d81e78178c9490267af6.plist


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jash napisał:

Mniejszy, a często mylony z Baikalem jest Clean Ocean, który moim zdaniem jest ładniejszy, ale dla mnie 39,5mm to rozmiar nie do przyjęcia w tym modelu. Miałem już zegarki 37-38mm i wyglądały ok, mały Aquis wygląda u mnie, jakbym go zabrał 6 letniemu dziecku ;)

Koperta jest tak zrobiona, że wszystko poniżej 43mm wygląda jak zabrany dziecku.

A Twój Bajkał jest bajeczny.

 

 

Ja nosiłbym go na gumie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dziwny jestem, ale ja bym widział u siebie Clean Ocean w rozmiarze 43mm na czarnej gumie :D Bajkał kompletnie do mnie nie gada.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Koperta jest tak zrobiona, że wszystko poniżej 43mm wygląda jak zabrany dziecku.

Zobaczymy jak będzie wyglądał ten nowy 41,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawitał, foto niestety słabe na szybko robione.

PS. Jash gdzie i za ile można wyrwać cztery śrubki do ogniw bransolety? 7e4a9ad6f100ea8c2e10ce863967b19c.jpgc98aa08e97444f9f0cbbcdf799d4aeeb.jpgc9366ddb53fc50b1a818b83c55f5c241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 
 
Ja nosiłbym go na gumie.


Guma jest w planach tylko z kolorem mam problem, bo chciałem te granatowa z wersji GMT ale odcień nie do końca pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Czy guma orisa wymaga przycięcia jak w sinn czy jest tam jakaś regulacja? Widzę otowry ale nie wiem do końca czy to jest o czym myślę.

 

 

Tu jest inne zapięcie i trzeba ciąć

 

  

Może ktoś wyjaśnić różnice?

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na obu filmach jest Aquis II wiec zasadniczo guma nie wymaga cięcia, chyba ze masz nadgarstek 14cm, różnica jest taka ze 1 to wersja 43,5 a 2 to 39,5 (tam jest mniejsze zapięcie)

Regulujesz dłuższa częścią na dziurkach plus regulacja +- jest na zapięciu ( duża wersja ma większe zapięcie i zakres regulacji )

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tommly napisał:

Może dziwny jestem, ale ja bym widział u siebie Clean Ocean w rozmiarze 43mm na czarnej gumie :D Bajkał kompletnie do mnie nie gada.

 

Jest coś prawie takiego. Great Barrier Reef LEIII.

Moim zdaniem ta sama kolorystyka bezela i tarczy. Myślę, że dokładnie taka sama.

Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.

 

 

oa_6.jpg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jest coś prawie takiego. Great Barrier Reef LEIII.
Moim zdaniem ta sama kolorystyka bezela i tarczy. Myślę, że dokładnie taka sama.
Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.[/url]

Prawie robi wielką różnicę ;) Datownik mocno zainspirowany KonTiki FH (którą mam zresztą na sprzedaż), mała sekunda, nie nie nie. Siła tkwi w prostocie.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie bardzo ładny ale przekombinowany. Przy takiej dacie sekundnik powinien być klasyczny. To oczywiście moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim datowniku to tylko mała sekunda. Klasyczny sekundnik wyglądałby kiepsko, moim zdaniem. Ale de gustibus non est disputandum :)

Oris zrobił też dobrą robotę, projekt i mechanizm są dopasowane i sekundnik jest tam gdzie powinien. To nie jest takie oczywiste, sporo jest zegarków gdzie sekunda jest za blisko/daleko albo za nisko/wysoko.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
4 godziny temu, tommly napisał:


Datownik mocno zainspirowany KonTiki FH 

 

Datownik to Orisowy Pointer Date, tylko w nowej formie, więc to raczej nie Oris się inspirował ;)

1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

Przy takim datowniku to tylko mała sekunda. Klasyczny sekundnik wyglądałby kiepsko, moim zdaniem. Ale de gustibus non est disputandum :)

Oris zrobił też dobrą robotę, projekt i mechanizm są dopasowane i sekundnik jest tam gdzie powinien. To nie jest takie oczywiste, sporo jest zegarków gdzie sekunda jest za blisko/daleko albo za nisko/wysoko.

 

Nie lubię małej sekundy w diverach ale również uważam, że przy tym datowniku centralna sekunda wszystko by zepsuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jash napisał:

 

Datownik to Orisowy Pointer Date, tylko w nowej formie, więc to raczej nie Oris się inspirował ;)

Może źle dobrałem słowa, podobny :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo Wielka Rafa wymiata, tej małej skundy prawie nie widać. Naprawdę trzeba go przymierzyć, żeby docenić, trochę bardziej stonowana tarcza też daje radę, dzięki temu nie bije po oczach wszystko, co na niej. Żałuję że nie brałem, jak miałem okazję...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fanfar19 napisał:

 

Jest coś prawie takiego. Great Barrier Reef LEIII.

Moim zdaniem ta sama kolorystyka bezela i tarczy. Myślę, że dokładnie taka sama.

Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.

 

 

oa_6.jpg

Jest na olx w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój :) 

Mój się nigdzie nie wybiera :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fanfar19 napisał:

Nie mój :) 

Mój się nigdzie nie wybiera :)

to w nawiązaniu do tego że nie do kupienia :D może ktoś szuka akurat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli rynek pierwotny. Na używkę zawsze można polować. Jakiś czas temu jedna była na chrono, z Holandii.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 09:11, Jash napisał:

 


Guma jest w planach tylko z kolorem mam problem, bo chciałem te granatowa z wersji GMT ale odcień nie do końca pasuje.

 

Pomyślałbym o pomarańczowej.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Pomyślałbym o pomarańczowej.  

Ja też, na lato zdecydowanie najlepsza propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pomarańczowa guma do niebieskiego bezela i jasnoniebieskiej tarczy pasuje mi jak świni siodło ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jash napisał:

Pomarańczowa guma do niebieskiego bezela i jasnoniebieskiej tarczy pasuje mi jak świni siodło ;)

Błądzić ludzka rzecz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dołączam do klubu :)

Oris Aquis Midnight Blue. Niebawem mam nadzieje przejdzie na bransoletę ... Tarcza jest super mimo ze na początku miałem małe wątpliwości jak będzie Midnight Blue wyglądał na żywo 164b578aac5029e791bda6e8f802ce47.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.