Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

701d14af7402747d1451684d2725d927.jpg
Czesc wszystkim, moj pierwszy Oris i chyba nie ostatni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Inferno77 napisał:

Wygląda bardzo dobrze, a na bransolecie będzie jeszcze lepiej :)

Tylko dlaczego ta bransoleta jest w zdecydowanej części polerowana ? gdyby nie to już dawno bym nosił aquisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego ta bransoleta jest w zdecydowanej części polerowana gdyby nie to już dawno bym nosił aquisa.

Gratuluje wyboru, jest po prostu piękny na bransolecie będzie naprawdę ekstra, dobrze jest mieć obie opcje

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Tylko dlaczego ta bransoleta jest w zdecydowanej części polerowana gdyby nie to już dawno bym nosił aquisa.

Zawsze możesz ja oddać do forumowych specow do wyszczotkowania albo kupić wersje już wyszczotkowana (tak są dwie wersje bransolety do Aquisa).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że są dwa rodzaje wykończenia bransolet, przy zakupie nowego zegarka można sobie zażyczyć szczotkowaną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie można. Czarna wersja Aquisa II występuje w dwóch wersjach. Bezel polerowany i bransoleta polerowano - szczotkowana (jak w większości) oraz bezel szczotkowany i wtedy jest bransoleta cała szczotkowana (tarcza jest nie do końca czarna, raczej ciemna grafitowa) - to jest model 01 733 7730 4124-07 8 24 05EB

 

 

Aquis bracelet.jpeg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Oris ostatnio wypuścił tyle fajnych modeli że nie wiadomo który kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Jash napisał:

Nie można. Czarna wersja Aquisa II występuje w dwóch wersjach. Bezel polerowany i bransoleta polerowano - szczotkowana (jak w większości) oraz bezel szczotkowany i wtedy jest bransoleta cała szczotkowana (tarcza jest nie do końca czarna, raczej ciemna grafitowa) - to jest model 01 733 7730 4124-07 8 24 05EB

 

 

 

Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta polerowano-szczotkowana IMO znacznie lepiej się prezentuje. Swego czasu porównywałem i wygląda bardziej elegancko.

 

20200525_100751.jpg

20200525_100954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Zostawiam dla potomnych info o cenach części do aquisa 39.5 mm.

 

- pasek kauczukowy z zapieciem 0742164FC - 950,00

-pasek kauczukowy bez zapiecia 0742164NB - 450,00

- pasek skórzany z zapieciem 0752110FC - 1300,00

- pasek skórzany bez zapięcia 0752110NB  - 808,00

Zapięcie takie samo przy pasku skórzanym i kauczukowym 

-Bransoleta 0782105EB - 1350,00

Części do zamówienia - czas oczekiwania na realizację 6 tygodni

3 godziny temu, Jash napisał:

Nie można. Czarna wersja Aquisa II występuje w dwóch wersjach. Bezel polerowany i bransoleta polerowano - szczotkowana (jak w większości) oraz bezel szczotkowany i wtedy jest bransoleta cała szczotkowana (tarcza jest nie do końca czarna, raczej ciemna grafitowa) - to jest model 01 733 7730 4124-07 8 24 05EB

 

 

 

 

A jest wersja w macie dla 39.5? Czy tylko dla 43?

 

Edit: znalazłem 01 733 7732 4124 MB

 

Zdecydowanie najładniejsza wersja ?

 

 

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś zegarmistrza w Trojmiescie najlepiej w Gdańsku który zajmuje się Orisem?

Na razie jeszcze nie myśle o przeglądzie ale nawet wymiana paska na bransoletę czy skracanie bransolety?

Dzięki

Filip


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, arturzbsk napisał:

Nie wiedziałem, że są dwa rodzaje wykończenia bransolet, przy zakupie nowego zegarka można sobie zażyczyć szczotkowaną ?

Tak wygląda samodzielnie wyszczotkowana (lepiej marketingowo brzmi: satynowana;-) bransoleta do Aquisa I - to była IMHO duża fajniejsza bransa niż te, które teraz robią do Aquisa II. Jeszcze na marginesie listy cen - zamówiłem teraz nową bransoletę do Aquisa II i płaciłem 215 GBP. Jedyny problem to czekanie na dostawę, ale to już wina COVIDA, a nie sklepu.

orisa2.jpg

A tak dla porównania wyglądała przed szczotkowaniem:

DSC-0426.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed szczotkowaniem bardziej elegancka ? Nie wiem dlaczego wolicie całą szczotkowaną. Przecież i tak każda z nich złapie rysy po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo świeci się jak psu jajca. Nie każdy lubi efekt blink blink ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Inferno77 napisał:

No i co w tym złego. To dodaje bransolecie uroku :)

Nie ma nic złego w częściowo lub nawet całkowicie polerowanej bransolecie. To kwestia gustu i trybu użytkowania. Na szczotkowanej dużo mniej widać ewentualne ślady deskdivingu, dłużej wygląda jak nowa po kolejnym zabiegu, a przede wszystkim niektórym dziwakom - takim jak ja - solidny, ciężki diver "gryzie się" z błyszczącą elegancją bransolety. Dla mnie ten granatowy Aquis jest ulubionym "tool watchem", dużo ze mną podróżuje i ma już swoje lata, więc szczotkowanie to też sposób na odmłodzenie bransolety. Bawię się w szczotkowanie większości bransolet, które mam - nie dlatego, że obsesja (no, może...), tylko wolę taką powierzchnię. Mam jeden zegarek "elegancki", z częściowo polerowaną bransoletą (Ball Marvelight) i... też mnie korci, żeby zeszczotkować. Szczotkować, szczotkować, szczotkować! ?

Edyta: swoją drogą to szczotkowanie bransy w Aquisie I było prawdziwym wyzwaniem ("łamane", dwupłaszczyznowe ogniwa), a w Aquis II już będzie prościej...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aquis I faktycznie lepszy cały szczotkowany, bo to był bardziej tool watch, Aquis II to już bardziej elegancki zegarek i z blink blink wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał:

Aquis I faktycznie lepszy cały szczotkowany, bo to był bardziej tool watch, Aquis II to już bardziej elegancki zegarek i z blink blink wygląda lepiej.

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%. Dokładnie tak to widzę. Każdy ma jakąś tam swoją wizję. Dla mnie Aquis II jest bardziej elegancki od swojego poprzednika i właśnie dlatego mi odpowiada :)

Edytowane przez Inferno77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krypticmind napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś zegarmistrza w Trojmiescie najlepiej w Gdańsku który zajmuje się Orisem?

Na razie jeszcze nie myśle o przeglądzie ale nawet wymiana paska na bransoletę czy skracanie bransolety?

Dzięki

Filip

Myślę, że można polecić Bauma z Waryńskiego.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

oris.JPG

 

Oris Art Blakey

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111

20200527_203657.jpg.1e36688b597b99ab0eaa4e7726c0c114.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jackm świetny jest ten propilot. To ten nowy? Jaki rozmiar i kaliber?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.