Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
Niewiem czemu ale mam wrażenie że ten mechanizm to tudor zrobił.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk




Miałem to samo wrażenie gdy pierwszy raz zobaczyłem ten mechanizm. Na szczęście lub niestety (proszę wybrać) tak nie jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyzując nieco opinie dotyczące nowego Aquisa:

1. Cena bardzo konkurencyjna, jako produkt dostajemy inhouse,5 dni rezerwy, ceramikę, dwa szafiry, 300WR, i 2x10lat gwarancja, serwis oraz oryginalny design, marka.

2. 43,5 mm uważam, że za dużo i za grubo, masywnie, sylwetka nie jest opływowa ale to jest ocena subiektywna.

3.Inwestują w ten design więc pewnie się podoba szerszej publice.

 

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Tak uważam i tyle w temacie. Masz prawo mieć odmienne zdanie zwłaszcza, że jesteś zawodowo związany z marką.


Miałem odpisać ale nie muszę bo w zasadzie Filip napisał wszystko.
Co do ceny każdy może mieć swoje zdanie, ale jak dla mnie przy tych parametrach jest moim zdaniem ok. Resztę zweryfikuje rynek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqius jest jak każdy widzi, albo lubisz, albo nie i nie ma o co kruszyć kopii.

Ile trwa nakręcenie by pięć dni chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości Ci co mówią, że za duży to mierzyli kiedyś aquisa 43,5? krótkie uszy, sportowy zegarek, nurek - bardzo fajnie to leży w większości przypadków nawet w 43,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Aqius jest jak każdy widzi, albo lubisz, albo nie i nie ma o co kruszyć kopii.
Ile trwa nakręcenie by pięć dni chodził.

Nie sprawdzałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, denver47 napisał:

Z ciekawości Ci co mówią, że za duży to mierzyli kiedyś aquisa 43,5? krótkie uszy, sportowy zegarek, nurek - bardzo fajnie to leży w większości przypadków nawet w 43,5


Tak mierzyłem , siedzi na ręce ok. Co nie zmienia faktu że nie kupuje tej koperty.

Oris pokazał w 65 jak się to robi, pomimo że technicznie jest to model znacznie niżej Aquisa, to jego cenie wyżej.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to tak działa ten quick release.. a miałem pytać dlczego skoro jest ten release to zostawili piny wkrecane.

To oznacza, że taki kajdan będzie pasować do wszystkich Aguisów  II w danym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marek nie wiem, ale na chłopski rozum tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby zastosowali ten mechanizm w przyszłości (najlepiej nieodległej :D) w linii ProPilot.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Tak czy siak bestsellerem raczej z taką ceną nie zostanie.

Stan na godzinę 16:15 - wszystkie sztuki mam sprzedane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał:

Sugerowanie tego że Jacek jest związany z marką jako argumentu przeciw jego opinii jest trochę nieeleganckie, bo każdy kto zna Jacka czy też monitoruje jego posty wie, że jest dosyć obiektywną osobą i nie jest "fanboyem" sprzedawanych przez siebie produktów, a na forum występuje jako forumowicz i to od wielu wielu lat. Z punktu widzenia wprowadzenia nowego produktu, tego co oferuje konkurencja i jakie zegarki się sprzedają na rynku, uważam że zegarek nie jest źle wyceniony. 

Ale to jest moje zdanie i koniec. Niczyja opinia mnie nie interesuje. Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post na temat tego zegarka. Wyraziłem swoją opinię. Tak czy inaczej Jash zajmuje się sprzedażą więc nie skłamałem. Absolutnie nie twierdzę, że nie jest obiektywną osobą.

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jash napisał:

Marek nie wiem, ale na chłopski rozum tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Tylko jeżeli nie zrobią tego samego w gumach (nie wiem jak) to jest to trochę bez sensu. I tak trzeba będzie mieć triwinga do odkręcenia teleskopu 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W gumach ma być to samo, tylko nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jash napisał:

W gumach ma być to samo, tylko nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak emoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Jak wtopią metalowy zawias, to w kazdym razie- drogo😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jash napisał:


Stan na godzinę 16:15 - wszystkie sztuki mam sprzedane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

No i masz 😬 a miałem pytać kiedy będą dostępne 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, satanic napisał:

Ile trwa nakręcenie by pięć dni chodził.

Mojego 5 dniowca na 2 bębnach nakręcam powyżej minuty.

Edit

Sprawdziłem cały naciąg od zera do full to 74s energicznego kręcenia

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
3 godziny temu, denver47 napisał:

 

Jak wtopią metalowy zawias, to w kazdym razie- drogo😁

 

tKrQtt1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek123er A jak się teraz sprawdza CW? Jak z dokładnością w kolejnych dniach bez nakręcania? 

 

Co do nowego mechanizmu orisa moje przemyślenia. Mechanizmu, bo sam model aquis nie zmienił się wiele i jaki był,  jest nadal:

 

1. Cena piszecie wzrosła o ok 1000 euro (czyli ok 4500), stanowi to wzrost o ok 50% (?), względem poprzedniej wersji. Jak dla mnie słabo. Tudor, breitling, czy tag heuer wprowadzając inhouse, pozostawili cenę na niemal niezmienionym poziomie. Np. Wymiana cal. 11 na heuer 02 w TH Monaco podbiła cenę o ok 150 euro. Inhouse to także biznes dla koncernu, kupujący skazany jest na serwis inhouse. 

 

2. Kilka (?)  sztuk szybko się rozeszło, pewnie zadziałał efekt nowości, zobaczymy jak będzie długofalowo. Jaki będzie popyt /podaż i czy ceny transakcjne (w sieci /po rabatach) będą mocno odbiegać od katalogowych. Nie sledzilem jakie były max. rabaty na aquisa. 

 

3. Miło będzie poczytać więcej na temat mechanizmu, jakieś porównanie z konkurencją. W ostatnim czasie pojawiło się kilka "5-cio dniowcow" mam tu na myśli np. Baumatica, czy Ch.W. Baumatic nie debiutowal w nurku, ale startował z pułapu ok 2000 euro katalogowo, zobaczymy jak upowszechniani się Oris, czy wchodząc do casualowych zegarków ceny katalogowe zjadą na odpowiednio niższy poziom. Odkąd pojawiły się cykliczne wyprzedaże (-50%) Krzyśkow, ich 5 dniowca mozna było wyrwać jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Odnosząc się do ceny. Fakt, skok w Orisie jest spory. Nie wiem ile faktycznie podrożał Tudor przechodząc z Ety ma własne werki, ale nie oszukujmy się i nie porównujmy małej niezależnej firmy jaka jest Oris z Tudorem który ma zaplecze inżynieryjno finansowe niewyobrażalnie większe i plecy w postaci Rolexa. Tak mi się wydaje ze to może być powodem. Kolejna kwestia. Jakie są różnice techniczne pomiędzy Eta a manufaktura w Tudorze i tak samo W Orisie między manufaktura a Sellita i w końcu jakie są różnice techniczne między własnym werkiem Tudora a Orisa? Co do reszty. Tak, mało przyszło i wszystko poszło. Efekt nowości. Nie zmienia to jednak faktu ze Aquisy to flagowe, najbardziej rozpoznawalne i najlepiej sprzedające się Orisy i myśle ze z cal. 400 będzie to samo. Raczej nie u nas, ale na bardziej rozwiniętych rynkach już tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad dwoma rzeczami. Może Oris chce odskoczyc prestiżowo od m.in longinesa? Różnica między nowym aquisem a hydroconquestem ceramik to w tej chwili grubo ponad 2 razy. 

 

Zastanawiam się też dlaczego baumatic się nie upowszenil. Opracowali inhouse dla jednego modelu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał:

@tomek123er A jak się teraz sprawdza CW? Jak z dokładnością w kolejnych dniach bez nakręcania? 

5 doba kuleje nadal, ale ogólnie jest już dobrze i porównując załamanie przy końcu rezerwy z takimi tuzami

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=635369

Uznałem, że jest wystarczająco dobrze.

A tu wynik przy nakręcaniu 2 razy w tygodniu.

Darujcie offtop.

Screenshot_20201029-220724_WatchCheck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myśle ze akurat w zegarkach sportowych, diverach Oris już dawno jest sporo przed Longinesem. HC przy Aquisie wyglada moim zdaniem bardzo słabo, ale HC to chyba nie jest zegarek specjalnie ważny dla Longinesa. Popatrz na ich Heritage. Przecież stylistycznie Longines kodzie na łopatki dużo dużo droższe marki

Co do Baumatica....może to był tylko zamysł pokazania ze my tez umiemy i zrobimy, ale już bez perspektywy poprowadzenia tego dalej naprzód?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.