Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

@Plumber oryginalne czy nie, oba zestawy bardzo fajnie się prezentują.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie ten pasek na Bico przypomina pasek z Cheapestnatostraps
Mam takich kilka ale w innych tonacjach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Plumber napisał:

Denver47, jak prezentuje się patyna u Ciebie?

 

Wejdź na moj Instagram. Link jest w stopce. Mam tam sporo fotek bico. Zobaczysz go w różnym stanie (rozwój patyny), na różnych paskach itd. Ten co zapytałeś tez tam jest. To może być cheapesnatostraps, ale teraz każdy takie robi więc ciezko powiedzieć.  Cheapestnatostraps, straposphere,  crownandbuckle (oni to zapoczątkowali, paski chevron - wzorem zerżnięte od tudora), watchbandits, watchgecko itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu wracam do pomysłu zakupu Orisa... 

Pytanko, czy ma ktoś z was Aquisa w rozmiarze 41,5mm? I najlepiej z nadgarskiem 17cm żeby pochwalić się fotą :D

Wersję 39 i 43 mogę przymierzyć, ale tej 41 nie. 

39 dziwnie mała się wydawała jak mierzyłem jakiś czas temu. 43 była ciekawsza... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wrzucałem jakiś czas temu zdjęcie 41,5mm na moim 18,5cm nadgarstku i wrażanie mam takie samo, że nadal jest dla mnie za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 17-18 cm, zależy kiedy. 
I 43 wygląda tak

 

D1154108-165B-4C53-9766-153E21207032.jpeg


dodam, że wersja na gumie była za duża.

99B10F25-A51A-4C44-95EB-321E6164D9FF.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem leży bardzo dobrze, ale też u mnie wersja na gumie, na podobnej wielkości nadgarstku również pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jash napisał:

Wrzucałem jakiś czas temu zdjęcie 41,5mm na moim 18,5cm nadgarstku i wrażanie mam takie samo, że nadal jest dla mnie za mały.

 

11 godzin temu, fanfar19 napisał:

Ja mam nadgarstek 17-18 cm, zależy kiedy. 
I 43 wygląda tak

 

D1154108-165B-4C53-9766-153E21207032.jpeg


dodam, że wersja na gumie była za duża.

99B10F25-A51A-4C44-95EB-321E6164D9FF.jpeg

 

10 godzin temu, rmak napisał:

Moim zdaniem leży bardzo dobrze, ale też u mnie wersja na gumie, na podobnej wielkości nadgarstku również pasuje.

 

Dzięki wszystkim informację! Troszkę się boje, że 41 będzie za mały - mimo, że według specyfikacji dla mojego nadgarstka powinien być idealny. Aktualnie Sumo 45mm jest na styk...

Chyba jednak spróbuję 43, bo są dostępne na rynku wtórnym a 41 to opcja tylko nowego.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nosisz Sumo 45mm to Aquisa szukaj minimum 43,5mm.

 

A ja dzis latam znowu z bronziakiem

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Muzzy napisał:

Jak nosisz Sumo 45mm to Aquisa szukaj minimum 43,5mm.

 

A ja dzis latam znowu z bronziakiem

 

1.jpg

Fajnie mu na tym nato 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kawce skoczyłem na przymiarki... 

Z tych dwóch, 43 wygląda lepiej. Nadal jednak sądzę że 41 byłbym równie ciekawy 😕

I jak żyć... Co wybrać... 

 

 

DSC_5955.JPG

DSC_5958.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, just_nobody07 napisał:

Fajnie mu na tym nato 👌

 

Zgadza się :) Jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, evilym napisał:

Po kawce skoczyłem na przymiarki... 

Z tych dwóch, 43 wygląda lepiej. Nadal jednak sądzę że 41 byłbym równie ciekawy 😕

I jak żyć... Co wybrać... 

 

 39 wygląda na za mały, 43 jak dla mnie wygląda dobrze, ale na granicy akceptowalności.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, evilym napisał:

Po kawce skoczyłem na przymiarki... 

Z tych dwóch, 43 wygląda lepiej. Nadal jednak sądzę że 41 byłbym równie ciekawy 😕

I jak żyć... Co wybrać... 

 

 

 

Na podstawie zdjęcia ciężko ocenić. Zdjęcie jednak mocno przekłamuje i zegar wygląda na większy niż jest.

Moim zdaniem nurek może być duży, po 2 mm bezela z każdej strony i tarcza zegara 43 ma 39. Czyli mniej niż zegarek 41 z wąską lunetą.

Uważam też, że trochę za mały nurek będzie wyglądał gorzej, niż trochę za duży. Inaczej niż np. w takim smart casual.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jogi napisał:

 39 wygląda na za mały, 43 jak dla mnie wygląda dobrze, ale na granicy akceptowalności.

Na granicy akceptowalności jest moje Sumo :P Oris 43 wyglądał na żywo troszkę lepiej, ale faktycznie tu na zdjęciach wygląda na kawał byka. Dlatego ciągle myślę o 41,5mm 😕

14 minut temu, fanfar19 napisał:

Na podstawe zdjęcia ciężko ocenić. Zdjęcie jednak mocno przekłamuje i zegar wygląda na większy niż jest.

Moim zdaniem nurek może być duży, po 2 mm bezela z każdej strony i tarcza zegara 43 ma 39. Czyli mniej niż zegarek 41 z wąską lunetą.

Uważam też, że trochę za mały nurek będzie wyglądał gorzej, niż trochę za duży. Inaczej niż np. w takim smart casual.

Dokładnie tak! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 zdecydowanie za mały. Bierz 43, nie będziesz żałował. Prawdziwy nurek musi konkretnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kawce skoczyłem na przymiarki... 
Z tych dwóch, 43 wygląda lepiej. Nadal jednak sądzę że 41 byłbym równie ciekawy
I jak żyć... Co wybrać... 
 
 
DSC_5955.thumb.JPG.783b2d8bae7af1547a24c7a6f3845b27.JPG
DSC_5958.thumb.JPG.f887c111275600ed0e6bf5823aa0922b.JPG

Uważam ze 43 jest jak najbardziej ok! Również jestem zdania, że nurek powinien być duży!
A u mnie tymczasem
7934d98879e0e3cb3e9f9799479f0543.jpg
54b805d425b7ea324cb9d2db020e00fe.jpg
62af027ed6a8888f1bb476319be08500.jpg

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nurek nie musi być duży. Ja bym chętnie przytulił coś do 38mm o fajnych proporcjach. Co do wersji 41,5mm to ona wizualnie ma świetne proporcje ale według mnie to jest nurek na nadgarstek 16cm maks


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, evilym napisał:

...

I jak żyć... Co wybrać... 

43mm. Tylko dokup gumę do kajdana. Będziesz miał super zestaw. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, anbru napisał:

41 zdecydowanie za mały. Bierz 43, nie będziesz żałował. Prawdziwy nurek musi konkretnie wyglądać.

 

14 godzin temu, Teufel26 napisał:

Uważam ze 43 jest jak najbardziej ok! Również jestem zdania, że nurek powinien być duży!

 

13 godzin temu, Jash napisał:

Nurek nie musi być duży. Ja bym chętnie przytulił coś do 38mm o fajnych proporcjach. Co do wersji 41,5mm to ona wizualnie ma świetne proporcje ale według mnie to jest nurek na nadgarstek 16cm maks

 

44 minuty temu, Dorian06 napisał:

43mm. Tylko dokup gumę do kajdana. Będziesz miał super zestaw. 

 

Jakbym czytał nie to forum :o zazwyczaj komentarze kierują do mniejszego zegarka niż większego. Musiałbym przywołać do tablicy kilku forumowych orędowników mniejszych zegarków, ale nie chce wywoływać zadymy 😜

 

Dzięki wszystkim za poradę, ale chyba faktycznie pożegnam się z Sumo i zabieram za zakup Aquisa w rozmiarze 43,5mm. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na 39,5mm

fae7035be49fdf0b8b4cf8b96bb34c16.jpg

7b63115cc31b9583e7dad9571212e4cb.jpg

ale mój nadgarstek to niecałe 16,5cm wiec nawet do 43,5mm wersji nie startowałem. Poza tym Clean The Ocean występuje tylko w wersji 39.5 wiec nawet nie było wyboru a kolorystycznie na żywo najbardziej do mnie gada.
Oczywiście wtedy jak brałem to nie było w ogóle wersji 41.5 wiec możliwe ze i ta byłaby ok na mojej ręce ale to tylko gdybanie.
Summa Summarum tzw. wersja dla przedszkolaka na mojej ręce wyglada ok przynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej koszuli to jednak 41 mm ale już cokolwiek innego to 43 będzie lepiej, tym bardziej że taki zegarek może być nieco większy. Dla siebie wybrałbym mimo wszystko 43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.