Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, aquacuba napisał:

@kornel91 sęk w tym, że oba mi się bardzo podobają. Niestety nie mam gdzie ich w tych czasach przymierzyć.

A jaki masz nadgarstek?

Aquisy w wersji na bransolecie optycznie wypadają mniejsze niż to wynika z rozmiaru.

Mój głos ze wskazaniem na Aquis'a.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, aquacuba napisał:

Pomóżcie bo już któryś dzień myślę którego wybrać: 65 ( 0173377074055-0742018 ) czy Aquis II Clean Ocean ( 0173377324185SET ) ? 

 

Oba są bardzo fajne i tak naprawdę, kompletnie różne. Zależy w co celujesz. 65 jest delikatniejszy, a na skórze całkiem elegancki, casualowy. Aquis to bardziej kierunek tool watch, również z dodatkowymi smaczkami. Salomonowe wyjście - kupić oba 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmak za 65 przemawia to, że w kolekcji nie mam tak wyglądającego zegarka, za to divery mam, ale nie takie i na pewno nie limitowane.

Edytowane przez aquacuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj i przymierz. 65 po super zdjęciach forumowych fotopstryķów na żywo mnie rozczarował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Rebrov napisał:

Poczekaj i przymierz. 65 po super zdjęciach forumowych fotopstryķów na żywo mnie rozczarował. 

Mam podobne odczucia co do 65-ki, na żywo D..Y nie urywa, choć np. bicolor na bransolecie cały czas za mną chodzi.

Mocno podobny do 65 jest Chr.Ward C65, może zerknij w tą stronę? Jest sporo tańszy, a czy gorszy pod jakimś względem, raczej nie sądzę i żeby nie było to miałem czarnego oraz niebieskiego, bardzo wygodnie mi się go nosiło, zwłaszcza na bransie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommly To muszę czekać, aż otworzą galerie. Co do Warda to ostatnio jak były przeceny to mialem go już w koszyku, ale jakoś nie mogę się przekonać do tej ich nazwy na cyferblacie i zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rebrov napisał:

Poczekaj i przymierz. 65 po super zdjęciach forumowych fotopstryķów na żywo mnie rozczarował. 

 

Godzinę temu, tommly napisał:

Mam podobne odczucia co do 65-ki, na żywo D..Y nie urywa, choć np. bicolor na bransolecie cały czas za mną chodzi.

Mocno podobny do 65 jest Chr.Ward C65, może zerknij w tą stronę? Jest sporo tańszy, a czy gorszy pod jakimś względem, raczej nie sądzę i żeby nie było to miałem czarnego oraz niebieskiego, bardzo wygodnie mi się go nosiło, zwłaszcza na bransie.

 

Mnie akurat nie rozczarował, ale trzeba go chwilę ponosić, żeby docenić. Również bransoleta w pierwszej chwili sprawia wrażenie zbyt delikatnej, a po pewnym czasie okazuje się bardzo wygodna i dobrze wykonana. Z Wardem nie jestem w stanie porównać, ponieważ widziałem go tylko na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie bo już któryś dzień myślę którego wybrać: 65 ( 0173377074055-0742018 ) czy Aquis II Clean Ocean ( 0173377324185SET ) ? 

Mój głos na Aquisa! Miałem podobny dylemat, na żywo wygrał Aquis.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, KRZYSIO napisał:

Taka sobie limitka :) 

Fajny zegar. Tylko szkoda, że 42 bez koronki.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fanfar19 napisał:

Fajny zegar. Tylko szkoda, że 42 bez koronki.

Właśnie z tego powodu sprzedałem swój egzemplarz ;) 

IMG_5067.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb71 a Ty nie masz sporej łapy? Z tego co kojarzę miałeś/masz Eposa 3401, a to nie jest zegar na mniejszy nadgarstek. Mój przytłoczył w każdym razie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dotarł. Nówka sztuka, folie na żywo jest PRZEPIĘKNY. 

39.5 na nadgarstku 18.5 - 19 prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

Oceńcie proszę i pomóżcie - oddawać / sprzedawać?

Na żywo na nadgarstku wygląda bardzo przyzwoicie, nie jak typowy "ordynarny" nurek, tylko wręcz jak elegancki czasomierz pasujący do ubioru każdego za wyjątkiem bardzo formalnego. Nie zmienia to faktu, że - jak wszyscy wiemy - duży to on nie jest. 

 

PS: czy jest jakiś wątek jak skrócić bransoletę bez specjalistycznych narzędzi (gdybym zdecydował się zostawić?)

 

 

IMG_2906.JPG

IMG_2908.JPG

IMG_2909.JPG

IMG_2910.JPG

IMG_2914.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qwerf napisał:

Nareszcie dotarł. Nówka sztuka, folie na żywo jest PRZEPIĘKNY. 

39.5 na nadgarstku 18.5 - 19 prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

Oceńcie proszę i pomóżcie - oddawać / sprzedawać?

Na żywo na nadgarstku wygląda bardzo przyzwoicie, nie jak typowy "ordynarny" nurek, tylko wręcz jak elegancki czasomierz pasujący do ubioru każdego za wyjątkiem bardzo formalnego. Nie zmienia to faktu, że - jak wszyscy wiemy - duży to on nie jest. 

 

PS: czy jest jakiś wątek jak skrócić bransoletę bez specjalistycznych narzędzi (gdybym zdecydował się zostawić?)

Oddać, zdecydowanie za mały.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mario. Zdecydowanie za mały. Powinien być 43.5. Co do skracania bransolety to nie wiem jak i czym oni to skręcają, ale strasznie ciężko ruszyć te śrubki. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przymierzałem Orisa 39,5 na nadgarstek 15-15,5 cm i wydaje mi się, ze dobrze leżał. 
Mam jednak watpliwosci do jego proporcji. Mały grubasek. 
Myślicie, ze 41 będzie za duży? 
 

2DD1CBDB-D7E9-41B0-93FD-41AD8EC24CE0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Oddać, zdecydowanie za mały.

 

 

43 minuty temu, PiotrekL napisał:

Zgadzam się z Mario. Zdecydowanie za mały. Powinien być 43.5. Co do skracania bransolety to nie wiem jak i czym oni to skręcają, ale strasznie ciężko ruszyć te śrubki. 

 

Dziękuję za te opinie. Liczyłem, że jednak powiecie, że jest ok, ale widzę, że zdjęcia nie oszukują :)

Cóż, jestem zdruzgotany, ale chyba będę musiał odesłać, bo nawet na bazarek wystawić nie mogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, qwerf napisał:

Dziękuję za te opinie. Liczyłem, że jednak powiecie, że jest ok, ale widzę, że zdjęcia nie oszukują :)

Cóż, jestem zdruzgotany, ale chyba będę musiał odesłać, bo nawet na bazarek wystawić nie mogę. 

Za dużo się nie znam, ale z twoim nadgarstkiem celował bym w 43,5 np. w wersje limitowaną baikal👍 - zegarek sztos!😊

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 23:17, jackm napisał:

...mojemu Bajkałowi ;) Mechanizm z 120 h rezerwą jest świetny, ale nie tak dobry jak w moim Propilocie 111 bo u mnie 240 h ;)

Świetna parka. Oba  widziałbym w swoim pudełku. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.