Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2021 o 15:35, just_nobody07 napisał:

No świetny jest,  ale ja się będę upierał przy tym jednak :)

Maćku, masz inne zegarki oprócz PAMów 😲

W dniu 14.01.2021 o 20:09, kornel91 napisał:

Ja czytałem pytałem ale przyszedł 

Tu również pogratuluję. Fajny jest. 

Wszystkim pozostałym zakupoholikom również gratuluję. 

Kilka dni człowiek nie zaglądnął do wątku a tu tyle nowinek. Niech się noszą. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, qwerf napisał:

Nareszcie dotarł. Nówka sztuka, folie na żywo jest PRZEPIĘKNY. 

39.5 na nadgarstku 18.5 - 19 prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

Oceńcie proszę i pomóżcie - oddawać / sprzedawać?

Na żywo na nadgarstku wygląda bardzo przyzwoicie, nie jak typowy "ordynarny" nurek, tylko wręcz jak elegancki czasomierz pasujący do ubioru każdego za wyjątkiem bardzo formalnego. Nie zmienia to faktu, że - jak wszyscy wiemy - duży to on nie jest. 

 

PS: czy jest jakiś wątek jak skrócić bransoletę bez specjalistycznych narzędzi (gdybym zdecydował się zostawić?)

 

 

Na zdjęciach wygląda na trochę mały, czyli na żywo będzie za mały.

Ja mam 17,5 i 43,5 na bransie jest ok. 
W bransolecie są zwykle śrubki, u mnie odkręcają się łatwo, jedną nawet kleić musiałem. Trójkątne są przy mocowaniu bransolety i tych bez odpowiedniego narzędzia nie odkręcisz, Oris ma do tego dedykowany śrubokręt.

 

A to jest Clean Ocean? Odpowiednikiem Clean Ocean w 43 jest great barrier reef. Ale tego raczej nowego nie kupisz, w Polsce w każdym razie.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dorian06 napisał:

Maćku, masz inne zegarki oprócz PAMów 😲

Coś tam się znajdzie ;)

A ten CB jest rewelacyjny!!

Edytowane przez just_nobody07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, fanfar19 napisał:

Na zdjęciach wygląda na trochę mały, czyli na żywo będzie za mały.

Ja mam 17,5 i 43,5 na bransie jest ok. 
W bransolecie są zwykle śrubki, u mnie odkręcają się łatwo, jedną nawet kleić musiałem. Trójkątne są przy mocowaniu bransolety i tych bez odpowiedniego narzędzia nie odkręcisz, Oris ma do tego dedykowany śrubokręt.

 

A to jest Clean Ocean? Odpowiednikiem Clean Ocean w 43 jest great barrier reef. Ale tego raczej nowego nie kupisz, w Polsce w każdym razie.

 

Tak, to Clean Ocean i Great Barreier Reef faktycznie jest z tej kolekcji, ale niestety ma GMT, co całkowicie wykluczam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ewentualnie jeszcze możesz zerknąć na Bajkala, moim subiektywnym zdaniem kolorystycznie po Cleanie najładniejszy niebieski i ten akurat występuje jako 43.5.
Na taki nadgarstek to 39.5 będzie za mały, zreszta to tez kwestia jak Ty się z nim czujesz. Jedni lubią trochę za duże a inni czasami wolą mniejsze.
Ja mam 16-16.5cm i na moim nadgarstku Clean jest ok

To ewentualnie jeszcze możesz zerknąć na Bajkala, moim subiektywnym zdaniem kolorystycznie po Cleanie najładniejszy niebieski i ten akurat występuje jako 43.5.
Na taki nadgarstek to 39.5 będzie za mały, zreszta to tez kwestia jak Ty się z nim czujesz. Jedni lubią trochę za duże a inni czasami wolą mniejsze.
Ja mam 16-16.5cm i na moim nadgarstku Clean jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Great Barrier Reef III nie ma przypadkiem datownika po okręgu?

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qwerf napisał:

 

Tak, to Clean Ocean i Great Barreier Reef faktycznie jest z tej kolekcji, ale niestety ma GMT, co całkowicie wykluczam. 

Nie ma GMT, to jest datownik, tak jak pisze kolega @artooro

 

 

0F90FD89-7E5B-4B1D-9A24-F91017FCB7C7.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, qwerf napisał:

...

Oceńcie proszę i pomóżcie - oddawać / sprzedawać?

...

 

12 godzin temu, mario1971 napisał:

Oddać, zdecydowanie za mały.

Mario ma świętą rację. 

Tym bardziej, że ma doświadczenie z zakupem zbyt małego nurka.  :(

13 godzin temu, qwerf napisał:

...

nie jak typowy "ordynarny" nurek,

...

Ale właśnie on ma taki być.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fanfar19 napisał:

Nie ma GMT, to jest datownik, tak jak pisze kolega @artooro

 

 

0F90FD89-7E5B-4B1D-9A24-F91017FCB7C7.jpeg

Ok sorry, faktycznie, to nie GMT tylko datownik - tym niemniej chciałbym "gładką" tarczę .. Zostaje mi chyba faktycznie Baikal. 

Prześpię się z tym do poniedziałku, bo Clean Ocean na nadgarstku nie wydaje mi się za mały, tylko raczej "sam w sobie".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, qwerf napisał:

Ok sorry, faktycznie, to nie GMT tylko datownik - tym niemniej chciałbym "gładką" tarczę .. Zostaje mi chyba faktycznie Baikal. 

Prześpię się z tym do poniedziałku, bo Clean Ocean na nadgarstku nie wydaje mi się za mały, tylko raczej "sam w sobie".  

Jak przebolejsz "ciemniejszą wersję" to 41,5 powinien być dla ciebie ok :) (u mnie na ~17cm)

DSC_6778.thumb.JPG.05ea35949b6382e7b76e044b13bbdfd4.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



na żywo jest PRZEPIĘKNY. 
39.5 na nadgarstku 18.5 - 19 prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.
Oceńcie proszę i pomóżcie - oddawać / sprzedawać?

Jeżeli Twoj zegarek na Twojej łapie jest przepiękny - to chyba o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wpisów wczesniej dodawałem 39,5 na małym nadgarstku. Tutaj macie 41mm:

 

C10B9A1B-0DD3-416C-949C-1D9BDF738A97.jpeg

Edytowane przez olivjer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olivjer inna perspektywa zdjęcia musisz sam poczuć czy nie za duży masz 15,5 cm to ten clean ocean 39,5 też jest ok. 

Qwerf dobrze przemyśl moim zdaniem trochę mały ale jak Ci się podoba to skracaj bransoletę i niech się nosi. 

Masz dość duży nadgarstek i 43,5 będzie dobrze leżał ale ten kolor wymiata a w wersji 43,5 to tylko caliber 400 ma podobny odcień albo kolegi fanfar19 mega jest 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, olivjer napisał:

Kilka wpisów wczesniej dodawałem 39,5 na małym nadgarstku. Tutaj macie 41mm:

 

C10B9A1B-0DD3-416C-949C-1D9BDF738A97.jpeg

No a czy ten nie jest przypadkiem delikatnie przyduży ? 

Jestem pewien, że zarówno 41.5 jak i 43.5 byłby ok na duży nadgarstek, ale zastanawiam się, czy to nie byłyby "busole".. 

Co do ciemniejszego koloru - rozważałem też Clippertona, ale to chyba jednak nie to (szczególnie zestawiając z Clean Ocean).

 

 

5 godzin temu, paralotniarz napisał:

Jeżeli Twoj zegarek na Twojej łapie jest przepiękny - to chyba o to chodzi?

No właśnie, dokładnie :) Mam wrażenie, że moje wrażenia są zupełnie odwrotne :( Ale przyjmuję, że użytkownicy forum znają się lepiej niż ja, begginer :) więc pokornie przyjmuję sugestie i uwagi i Clean Ocean najpewniej oddaję :( ew. zapraszam na priv chętnych.

 

Edytowane przez qwerf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, qwerf napisał:

No a czy ten nie jest przypadkiem delikatnie przyduży ? 

Jestem pewien, że zarówno 41.5 jak i 43.5 byłby ok na duży nadgarstek, ale zastanawiam się, czy to nie byłyby "busole".. 

Co do ciemniejszego koloru - rozważałem też Clippertona, ale to chyba jednak nie to (szczególnie zestawiając z Clean Ocean).

 

 

No właśnie, dokładnie :) Mam wrażenie, że moje wrażenia są zupełnie odwrotne :( Ale przyjmuję, że użytkownicy forum znają się lepiej niż ja, begginer :)


Może według „zasad” jest za duży, ale zdecydowanie lepiej się czułem z 41,5 na nadgarstku. 
Ma dużo fajniejsze proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zwrócić nowy zegarek z foliami. Musisz przemyśleć bo potem funduszy nie odzyskasz jak po kilku dniach wyda się ze jednak za mały. 

No ale kolor jest piękny. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, olivjer napisał:


Może według „zasad” jest za duży, ale zdecydowanie lepiej się czułem z 41,5 na nadgarstku. 
Ma dużo fajniejsze proporcje.

Właśnie! Czy te zasady to nie powinny się sprowadzać do tego, jak się czujesz z danym zegarkiem na nadgarstku? :) 

Sam nie wiem jakie są kanony tego, jak duży powinien być zegarek. 

Edytowane przez qwerf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, qwerf napisał:

Właśnie! Czy te zasady to nie powinny się sprowadzać do tego, jak się czujesz z danym zegarkiem na nadgarstku? :) 

Sam nie wiem jakie są kanony tego, jak duży powinien być zegarek. 

Jedna z głównych zasad mówi o tym że lug to lug (długość zegarka od ucha do ucha) nie może być większa niż płaska część nadgarstka.

W skrocie: uszy zegarka nie powinny wystawać / wisieć. 

 

Później są jeszcze kwestie jaki zegarek: garniturowy, klasyczny, sportowy, z wąską lunetą, ze sportowym bezelem... Niektóre powinny być mniejsze, niektóre mogą (ale w cale nie muszą) być większe :)

Na końcu zostaje prezencja zegarka na nadgarstku. Np. wyższe osoby mogą sobie pozwolić, żeby zegarek był troszkę większy (chociaż ja się nie znam, bo mam tylko 180cm :P )

Pewnie są jeszcze inne wytyczne, ale jakoś nie przychodzą mi do głowy. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurek powinien być czytelny. Podobnie jak pilot. Duża tarcza w tym pomaga. Ale oczywiście są wyjątki. A jak wiadomo, wyjatki potwierdzają regułę. 

Reasumując. Na nadgarstku 18 cm nurek 39mm będzie wyglądał jak damka. I nic tego nie zmieni. 

 

Jest to moje i tylko moje zdanie. Każdy może mieć inne. 

 

10 godzin temu, qwerf napisał:

...

pokornie przyjmuję sugestie i uwagi

...

I slusznie. Jednak zawsze decyzja należy do użytkownika zegarka.

 

Zrób, jeśli możesz, fotę całej sylwetki z nim na ręce.Wówczas  widać najlepiej jak się prezentuje. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qwerfna Twoim miejscu oddałbym ten zegarek, jeśli tylko byłaby taka możliwość. Te wątpliwości, które masz, a wydaje się, że masz ich dużo, raczej nie znikną z czasem. Z doświadczenia swojego powiem, że z czasem za każdym razem zakładając ten zegarek, będziesz się zastanawiał czy nie jest zbyt mały. To może być denerwujące i psuć całą zabawę.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jednoznacznie „za mały” zegarek.Tylko ostatnie zdjęcie nasuwa pytanie czy mógłby być większy i tylko dlatego że widać szeroką część przedramienia. Gdyby była koszula już nie byłoby tego efektu. Z drugiej strony ma być dobrze i z koszulą i bez ;-).  Dla jednoznacznej oceny przydałyby się podobne zdjęcia większego rozmiaru zegarka. I najlepiej jak koledzy radzą jedno całej sylwetki ( tam najlepiej widać inne niedopasowanie rozmiaru niż oczywiste L2L vs nadgarstek ) Przy okazji Twoich zdjęć widać jak zmienia się perspektywa odbioru zegarka w miarę odsuwania od niego obiektywu. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał:

Nurek powinien być czytelny. Podobnie jak pilot. Duża tarcza w tym pomaga. Ale oczywiście są wyjątki. A jak wiadomo, wyjatki potwierdzają regułę. 

Reasumując. Na nadgarstku 18 cm nurek 39mm będzie wyglądał jak damka. I nic tego nie zmieni. 

 

Jest to moje i tylko moje zdanie. Każdy może mieć ......

Wielkość tarczy nie ma aż tak dużego wpływu na czytelność.  Bardziej wielkość i  kształt wskazówek i ich kontrast w stosunku do tarczy. No i sam kolor tarczy. w nurkach najczytelniejszy to pomarańcz jak u  Doxy. Piloty to inna para kaloszy wiadomo że piloci zakładali je na udo więc musialy być duże i historycznie jest to słuszna linia. Chociaż IWC czy Oris  robi piękne i czytelne piloty w kopercie 40mm.

Podsumowując BBB58 na bransie i nadgarstku 18cm nie wygląda mało. I to nie jest tylko moje zdanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kompletnie nie sugerowałbym bym się zdjęciami bo one przekłamują wielkość zegarka. Robiłem zdjęcia Aquisow 39,5mm na moim nadgarstku 18,5cm. I na zdjęciach nie wyglada to źle. Na żywo jest tragedia, bo zegarek wyglada jak damski, albo zabrany dziecku komunijnemu. Mnie to przeszkadzało i czułem się w takim zegarku źle. Wszyscy koledzy którzy widzieli ten zegarek na mojej rece stwierdzili zgodnie, ze wyglada u mnie fatalnie. Nawet wersja 41,5mm u mnie niewiele zmienia. Ci co mnie znają, wiedza ze nie lubię dużych zegarów i ze preferuje koperty do 40mm. Ale są wyjątki takie jak Aquis który ma takie proporcje ze w kopercie 43,5mm leży idealnie. Mój Oris 65 ma 40mm ale ma węższy bezel niż Aquis przez co optycznie wydaje się większym niż jest i wolałbym żeby miał nie wiem 38mm.
I na koniec. Jeśli kolega czuje się dobrze w tym rozmiarze niech zostawi, ale tak raczej nie jest bo przecież nie byłoby tych postów.
W Aquisach 43,5mm duża role odgrywają kolory, bo na przykład Baikal wyglada na dużo większy niż jakikolwiek odpowiednik w czarnym czy zielonym kolorze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.