Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle ten brąz jest fajny. I w bicolorze i w CB tym bardziej
IMG_20210210_153043_979.thumb.jpg.ca115a8faeebe0a49563516e5dc6ac7a.jpg

Jest duże WOW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Aquis ma 39,5 h więc jest ok 😀

Oczywiście mówię o rezerwie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

A mój Aquis ma 39,5 h więc jest ok 😀

Oczywiście mówię o rezerwie. 

Mój ma 42h :o

Szkoda, że tylko jak ręcznie nakręcony 😕

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, evilym napisał(-a):

Mój ma 42h :o

Szkoda, że tylko jak ręcznie nakręcony 😕

 

To ja ręcznie nie sprawdziłem ale te 39,5 jak nie bardzo długo go nosiłem znaczy że dobrze się dokręca. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tommly napisał(-a):


Jest zima, jest fajnie emoji7.png

Przez takie zdjęcia, człowiek kupuje później zegarki, których nie potrzebuje. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jogi napisał(-a):

Przez takie zdjęcia, człowiek kupuje później zegarki, których nie potrzebuje. :P

Potrzebuje, potrzebuje, tylko o tym nie wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo do niczego nie zmuszam, ale też jestem wzrokowcem 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Oris, ale z pewnością nie ostatni :P

A__686C.jpg

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten Morrison, zawsze mi się podobał.

 

Jak wrażenia?
 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Świetny jest ten Morrison, zawsze mi się podobał.

 

Jak wrażenia?
 

Kurde, bajka - naprawdę jakość wykonania i takie "dopieszczenie" na najwyższym poziomie - absolutnie nie mam do czego się doczepić.

W dodatku na mojej olbrzymiej (16,5cm) łapię leży idealnie - nosz cud miód! :D Jestem bardzo zadowolony :)

 

P.S.

Czekam na swój telefon, bo chwilowo w naprawie, ale jak dojdzie - zaspamujue tutaj lekko zdjęciami ;)

Edytowane przez MshR
//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MshRjaki jest L2L tego zegarka? Wygląda na max 45 mm. 
indeksy są nakładane, czy malowane?  Jest efekt trójwymiarowości na indeksach?

Szkiełko wygląda jakby było wypukłe. 
Jak pasek? Na zdjęciu wygląda na twardy?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

@MshRjaki jest L2L tego zegarka? Wygląda na max 45 mm. 
indeksy są nakładane, czy malowane?  Jest efekt trójwymiarowości na indeksach?

Szkiełko wygląda jakby było wypukłe. 
Jak pasek? Na zdjęciu wygląda na twardy?

Oczywiście nie mam suwmiarki chwilowo, ale wg miarki wygląda mi to na 43/44 mm - mowa o l2l. Średnica koperty to 38 mm - wg mnie wizualnie wygląda jak 39.

Cyfry arabskie są malowane, ale za nimi znajdują się takie małe urocze punkty, które są już nakładane. 

To prawda - szkiełko jest wypukłe (piękne!) 

Pasek - mega mięciutki :) 

 

 

_edit..

 

Jeszcze jedno - trójwymiarowość widać na pozłacanych punkcikach, ale to jaką robotę robi tarcza to już kompletnie efekt "WOW". 

Edytowane przez MshR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MshR napisał(-a):

Oczywiście nie mam suwmiarki chwilowo, ale wg miarki wygląda mi to na 43/44 mm - mowa o l2l. Średnica koperty to 38 mm - wg mnie wizualnie wygląda jak 39.

Cyfry arabskie są malowane, ale za nimi znajdują się takie małe urocze punkty, które są już nakładane. 

To prawda - szkiełko jest wypukłe (piękne!) 

Pasek - mega mięciutki :) 

 

 

_edit..

 

Jeszcze jedno - trójwymiarowość widać na pozłacanych punkcikach, ale to jaką robotę robi tarcza to już kompletnie efekt "WOW". 

W opisie jest napisane, że jest luminova na indeksach. Jeśli tak to pewnie znaczy, że indeksy są malowane luminovą, więc muszą być trochę wypukłe.

Tak czy tak, dla mnie bomba. 
 

@Jashjeśli wolno, są one jeszcze dostępne? Znaczy Morrison. Jakbyś był tak uczynny jak zawsze 😉


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fanfar19 napisał(-a):

W opisie jest napisane, że jest luminova na indeksach. Jeśli tak to pewnie znaczy, że indeksy są malowane luminovą, więc muszą być trochę wypukłe.

Tak czy tak, dla mnie bomba. 
 

@Jashjeśli wolno, są one jeszcze dostępne? Znaczy Morrison. Jakbyś był tak uczynny jak zawsze 😉

Nie, nie Panie - indeksy nie są pokrywane :) Tylko wskazówki - godzinowa i minutowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

To ja ręcznie nie sprawdziłem ale te 39,5 jak nie bardzo długo go nosiłem znaczy że dobrze się dokręca. 

No mój niestety nie (i nie tylko mój). Oris wraz z Sellitą dali ciała. Niebawem Aquis poleci na serwis 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, evilym napisał(-a):

No mój niestety nie (i nie tylko mój). Oris wraz z Sellitą dali ciała. Niebawem Aquis poleci na serwis 😕

Mój nosiłem jeden dzień na ręku i po odłożeniu chodził jeszcze po 40 godzinach, zapewne to już końcówka chodu była bo zaczął późnić ale już nie czekałem jak stanie bo ręka świerzbiła :D 

Jak masz rotomat to daj go na karuzele kilka godzin i zobacz jak będzie trzymał, bo może jesteś bardzo spokojnym człowiekiem lub ninja i chodzisz bezszelestnie 🤭

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

już nie czekałem jak stanie bo ręką świerzbiła

 

 

😳😳😳😳😳😳😳😳😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

 

😳😳😳😳😳😳😳😳😳

Jacek jak prawdziwy polityk ... wyrwane z kontekstu z niepełnym cytatem 🤣😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Mój nosiłem jeden dzień na ręku i po odłożeniu chodził jeszcze po 40 godzinach, zapewne to już końcówka chodu była bo zaczął późnić ale już nie czekałem jak stanie bo ręka świerzbiła :D 

Jak masz rotomat to daj go na karuzele kilka godzin i zobacz jak będzie trzymał, bo może jesteś bardzo spokojnym człowiekiem lub ninja i chodzisz bezszelestnie 🤭

Niestety nie. 

Po dwóch dniach intensywnego noszenia i odłożenia zrobił 29h. Słabo. A czasami to nawet nie zrobi 20h. Zresztą jak patrzę na rotor i jego ruchy to ewidętnie słabo się kręci. Ale temat był już poruszany wcześniej (nawet tu na forum). Sellita ma z tym problem. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki werk mamy w Aquis II ? Zawsze taki sam w każdym (oczywiście poza nowym Cal 400) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.