Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Selitta SW-200-1


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

 

😳😳😳😳😳😳😳😳😳

Jacek mistrz.  :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Selitta SW-200-1

 

Ok, to chyba w Tagu w niższych Cal jest montowany werk na zasadzie "co się trafi" ? Coś mi się tak kojarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, qwerf napisał(-a):

 

Ok, to chyba w Tagu w niższych Cal jest montowany werk na zasadzie "co się trafi" ? Coś mi się tak kojarzy. 

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że od pewnego czasu TH korzysta już tylko z Sellity? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale od jakiegoś czasu wszyscy z poza SG nie korzystają z Ety. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie jestem pewien, ale od jakiegoś czasu wszyscy z poza SG nie korzystają z Ety. 

https://www.hodinkee.com/articles/swatch-group-comco-analysis

 

"Swatch Group is, in effect, prevented from supplying movements to all firms in 2020, except small companies with 250 or fewer employees". 

 

Tak kojarzyłem właśnie że mikrobrandy nadal mogą korzystać z ETY. Czasami nawet na swoich stronach dają wybór między ETĄ, SELLITĄ a czyms od Japończyków.

Sytuacja miała się rozwiązać w 2020... ale się nie rozwiązała 🤔

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie jestem pewien, ale od jakiegoś czasu wszyscy z poza SG nie korzystają z Ety. 

EPOS, Victorinox ... nie są w grupie Swatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozumienie między ETA a szwajcarskim urzędem antymonopolowym jest nieco bardziej skomplikowane. Kiedyś eta nie chciała dostarczać już mechanizmów ale została do tego zmuszona. W porozumieniu zapisano komu i ile eta musi dostarczać. Oris, TH itd. Problem się zaczął jakiś czas temu kiedy okazało się, że eta może produkować więcej niż SG potrzebuje. Z kolei zewnętrzni producenci tacy jak Oris, masowo zaczęli korzystać z konkurencji, Sellita, Soprod itd. albo robić swoje mechanizmy. W efekcie przestali brać od eta. Porozumienie wymusza bowiem na ETA konieczność dostawy ale nie wymusza na kontrahentach konieczności odbioru. Nie chcą, nie biorą. Pandemia tylko to spotęgowała.

Porozumienie kończy się w tym roku i stąd takie zamieszanie.

Porozumienie nie dotyczyło małych firm i stąd ETA przez cały czas mogła dostarczać mechanizmy do mikrobrandów pod warunkiem, że nie będą modyfikowane. 
Dla mnie wygląda to trochę jakby SG chciało dzielić i rządzić ale ich Szwajcarski Urząd Antymonopolowy przechytrzył.

 

2 godziny temu, evilym napisał(-a):

https://www.hodinkee.com/articles/swatch-group-comco-analysis

 

"Swatch Group is, in effect, prevented from supplying movements to all firms in 2020, except small companies with 250 or fewer employees". 

 

Tak kojarzyłem właśnie że mikrobrandy nadal mogą korzystać z ETY. Czasami nawet na swoich stronach dają wybór między ETĄ, SELLITĄ a czyms od Japończyków.

Sytuacja miała się rozwiązać w 2020... ale się nie rozwiązała 🤔

Tutaj jest to pośrednio napisane, „is prevented” nie znaczy nie chce, tylko nie może. Bo obecnie to właśnie już chce.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Porozumienie wymusza bowiem na ETA konieczność dostawy ale nie wymusza na kontrahentach konieczności odbioru. Nie chcą, nie biorą. Pandemia tylko to spotęgowała.

Nigdy się jakoś szczegółowo w całą akcję ETA vs Szwajcaria nie wczytywałem, ale z materiałów kojarzę właśnie że ETA chciała, ale nie mogła sprzedawać. Po to aby inni producenci (czytaj Sellita) też mieli szansę zaistnieć na rynku. 

Efekt tego taki że Sellita podpisała mnóstwo lukratywnych kontraktów a producenci zegarków zaczęli robić swoje manufaktorowe mechanizmy. 

 

Teraz tak naprawdę zacznie się prawdziwa rynkowa walka między ETĄ i Selittą. Bo do tej pory Sellita miała niezłe fory. 

 

31 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Tutaj jest to pośrednio napisane, „is prevented” nie znaczy nie chce, tylko nie może. Bo obecnie to właśnie już chce.

Dokładnie. 

 

PS jak coś pomieszałem to niech mnie poprawi :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małą sesję (już wczoraj zacząłem) Chronorisowi, bo mam wyrzuty sumienia, że go nie noszę... Za duża konkurencja:-( Może ktoś ma pomysł na zamianę - wezmę chętnie jakiegoś Aquisa II, najlepiej limitkę od kolegi @fanfara19...;-)

A ten Chronoris bardzo stylowy, fajne wypukłe szkło, ale raczej na nadgarstki poniżej 18cm.

 

IMG-20210213-142926.jpg

IMG-0269.jpg

IMG-0273.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Nigdy się jakoś szczegółowo w całą akcję ETA vs Szwajcaria nie wczytywałem, ale z materiałów kojarzę właśnie że ETA chciała, ale nie mogła sprzedawać. Po to aby inni producenci (czytaj Sellita) też mieli szansę zaistnieć na rynku. 

Efekt tego taki że Sellita podpisała mnóstwo lukratywnych kontraktów a producenci zegarków zaczęli robić swoje manufaktorowe mechanizmy. 

 

Teraz tak naprawdę zacznie się prawdziwa rynkowa walka między ETĄ i Selittą. Bo do tej pory Sellita miała niezłe fory. 

 

Dokładnie. 

 

PS jak coś pomieszałem to niech mnie poprawi :)

Nie chodziło o producentów mechanizmów, tylko zegarków.

Zaczęło się od tego, że ETA nie chciała dostarczać mechanizmów każdemu kto chciał. Ale mowa o producentach zegarków. I przestali dostarczać. Wtedy przyszedł Szwajcarski Urząd Antymonopolowy i im kazał dostarczać. Urząd uznał, że wobec braku alternatyw musi dać czas producentom zegarków na znalezienie nowych źródeł mechanizmów, a producentom mechanizmów na stworzenie/rozwinięcie produktu. Podpisano porozumienie, które szczegółowo określało komu i ile ETA musi dostarczyć. Problem z tym Porozumieniem jest taki, że ETA nie może dostarczać mechanizmów nikomu spoza porozumienia.

A gdy sytuacja gospodarcza się zmieniła, ETA zaczęlą chcieć dostarczać mechanizmy ale nie może bo blokuje to owe nieszczęsne porozumienie. A ci którym może dostarczać nie chcą brać bo biorą od innych.

Porozumienie kończy się w tym roku, co jest dobre dla ETA. Złe jest to, że Urząd stwierdził w zeszłym roku, że ETA ma ciągle pozycję uprzywilejowaną i chce przedłużyć porozumienie. 
Jaśniej chyba nie umiem 😀

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ledr napisał(-a):

 Może ktoś ma pomysł na zamianę - wezmę chętnie jakiegoś Aquisa II, najlepiej limitkę od kolegi @fanfara19...;-)

A ten Chronoris bardzo stylowy, fajne wypukłe szkło, ale raczej na nadgarstki poniżej 18cm.

 

 

No mój się nigdzie nie wybiera :) przyzwyczaiłem się do niego 😀

 

Swoją drogą na Polskę było 16 sztuk. Wszystkie zostały sprzedane. A tylko jeden, mój pojawił się na forum. 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Propilocik miód, malina. A Aquis to zawsze dobry wybór:) No chyba, że do garnituru, to wtedy nie 😄

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Gratuluję. Propilocik miód, malina. A Aquis to zawsze dobry wybór:) No chyba, że do garnituru, to wtedy nie 😄

 

Do garnituru jest ten ananas😁

2ACF9D06-31B6-4DD6-9F5E-88BA37156D53.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed weekendem taki szaraczek dołączył do kolekcji. 70983ec682ecdbff8eca8d7c4ba83dd7.jpg&key=809e4fa81851c1475daa88976c6fcac541eb066f53e8584143975592cbc872d1ab579a5269c34bca7f7d489044250729.jpg&key=67b2e74402322039a9db87f144d048dd3d3c3465a62b112743a30b1725717aaa

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka






Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, gratulacje, fajny model - nawet jak na wątek Orisa😉 Podrzuć przy okazji na PW ref. tego pierwszego z prawej z małą sekundą, OK?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adrian, gratulacje, fajny model - nawet jak na wątek Orisa Podrzuć przy okazji na PW ref. tego pierwszego z prawej z małą sekundą, OK?
Wrrrr... :P, zmyliła mnie wcześniejszą fota

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zh05GJP.jpg
 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.