Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Smurf napisał(-a):

Naprawy gwarancyjne  ORISA?

2-3 lata to byle jaki chińczyk wytrzyma. :)

Mój leci na serwis jak tylko znajdę pudełko. 

A ma 2-3 miesiące 😅😂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, evilym napisał(-a):

Mój leci na serwis jak tylko znajdę pudełko. 

A ma 2-3 miesiące 😅😂

To nie może być ORIS.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Mój leci na serwis jak tylko znajdę pudełko. 

A ma 2-3 miesiące 😅😂

 Co jest na rzeczy?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

 Co jest na rzeczy?

Wspominałem chyba tu wczesniej. 

 

Kiepska rozerwa chodu. Czasami nawet 24h nie zrobi (rotor słabo się kręci). Częsty problem Sellity i jak widać Orisa, bo nie jestem jedyny z tym problemem w Aquisie 😟


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, evilym napisał(-a):

Wspominałem chyba tu wczesniej. 

 

Kiepska rozerwa chodu. Czasami nawet 24h nie zrobi (rotor słabo się kręci). Częsty problem Sellity i jak widać Orisa, bo nie jestem jedyny z tym problemem w Aquisie 😟

Swego czasu sporo pojawiało się takich informacji dotyczących Sellity w TAG’ach, nie wiem czy ciągle mają z tym problem.

Swojego nie sprawdzałem, w sumie w rotomacie się kręci, więc sprawdzić trudno.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Swego czasu sporo pojawiało się takich informacji dotyczących Sellity w TAG’ach, nie wiem czy ciągle mają z tym problem.

Swojego nie sprawdzałem, w sumie w rotomacie się kręci, więc sprawdzić trudno.

No niestety, jakość Sellity w tym aspekcie kuleje. Ponoś intensywnie przez cały dzień i zobaczysz :)

 

46 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

U mnie jest git, 41 godz. wytrzymuje po zdjęciu z nadgarstka :)

IMG_20210221_081550.jpg

👍

U mnie taki wynik tylko po ręcznym nakręceniu... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0242.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobały Orisy, ale te najfajniejsze u kogoś na nadgarstku u mnie były zwyczajnie za duże. Parę dni temu wpadł mi w ręce ten o to bąbel i muszę powiedzieć, że Oris potrafi też w mniejsze zegarki :)

153122279_971784813354226_4618477555281443983_n.thumb.jpg.7f3867b353ee4b57f35c0e2bf1d6e052.jpg

Edytowane przez Perezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Gdyby kogoś interesowało kupno bransolety do Aquisa to w Chrono kosztuje 1300PLN i czeka się na nią 6-8 tygodni.

Mój Aquis Relief na regulacji.

Pzdr
MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kazior napisał(-a):

Mój Aquis Relief na regulacji.

Pzdr
MK

A jakie miał odchyłki?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kazior napisał(-a):

+15s/d

To w normie przecież dla tego mechanizmu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kazior napisał(-a):

+15s/d

To sporo. A testowałeś różne pozycje? Różnie będzie chodził w różnych pozycjach. Choć moim zdaniem trzeba ustawiać pod swój sposób użytkowania.

 

47 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

To w normie przecież dla tego mechanizmu?

 

Pewnie w normie, choć raczej to górna granica normy.

Ale koronką co chwila trzeba kręcić, czego ja np. nie lubię. Jeśli to stabilna odchyłka i zegarek nie ma innych problemów, to taka regulacja zajmuje parę minut.

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolete sprawdzałem jak myślałem o tym Jacka. Ile kosztuje regulacja w Janebie oczywiście?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtech, z zegarkiem jak z samochodem, jak stoi/leży nieużywany to nie wpływa to dobrze na niego (przynajmniej ja tak do tego podchodzę). A do ołtarzyka go nie kupiłem ;) aby wyciągać do zdjęć i później chować. Kupiłem, noszę :) 

Druga sprawa ja lubię szybkie akcje i jak nie ma zainteresowania, to nie chce mi się na siłę bumpować ogłoszeń.  Poza tym teraz jakiś pier*olec na bazarku a ja tutaj nie jestem akurat dla niego ;) 

Mam kilka zegarków więc jest w rotacji, ale raczej nie z tych co najczęściej goszczą na nadgarstku bo takim niewątpliwie jest Tudor BB58blue.

W każdym razie w chwili obecnej, jest raczej z tych, który jak się trafi kupiec to raczej 1szy opuści moją kolekcję na zasadzie, redukcji/deduplikacji ( podobieństwo do BB58 blue).

Jestem raczej z tych, którzy wolą mieć mniej niż więcej zegarków.

 

Także w razie co można zagaiać na PW a reszta to wszystko do dogadania :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się jednak zmieniają, bo teraz IMO sprzedać zegarek jest znacznie trudniej, niż np rok temu. W moim przypadku rekordowa ilość zapytań o wymianę, nawet na komputer...  Z drugiej strony cieszy mnie, że ciągle masz Aquisa, wiesz czemu :) 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie w normie, choć raczej to górna granica normy.
Ale koronką co chwila trzeba kręcić, czego ja np. nie lubię. Jeśli to stabilna odchyłka i zegarek nie ma innych problemów, to taka regulacja zajmuje parę minut.
 
 
Pewnie w normie. Ale jak dla mnie trochę za dużo. Wiem że to automat (nie pierwszy zresztą jaki posiadam) ale sorry.. to już moja miyota robi mniej niż 2sek/d. A koronką też nie lubię kręcić default_smile.png




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 14:41, Jash napisał(-a):

 

 

Ooo! 😃 A ja się własnie od kilku dni zastanawiam się czy Aquis Whale Shark nie zostanie moim pierwszym Orisem. Myślę. Chyba że padnie na Doxę Sub lub Sinna.  Zaimponowała mi tarcza w tym Aquise. Nietety tylko z tego co zobaczyłem w internecie bo nie mam gdzie obejrzeć na żywo. 

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Dzisiaj odebrałem
20210226_192034.thumb.jpg.e9cdafc68a92e55000575eb3aa5b65eb.jpg


Ale pudło to dostałeś z epoki dinozaurów ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Dzisiaj odebrałem
20210226_192034.thumb.jpg.e9cdafc68a92e55000575eb3aa5b65eb.jpg


Ale pudło to dostałeś z epoki dinozaurów ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marmach napisał(-a):

Dzisiaj odebrałem

20210226_192034.jpg

Może sie czepiam ale ja na Aquis-y w starych pudełkach bym uważał, szczegolnie z serwisów aukcyjnych 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.