Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co to dokładnie za referencja? Bo jakoś znaleźć tego nie mogę. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01 752 7760 4287-Set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest :) No i ma pełny dekiel zamiast przeszklonego, a to - jak dla mnie - zawsze wielki plus w pilotach.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By był czwarty do brydża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pilot niestety w PL będzie jeden i już jest sprzedany a co do wisienki, jak dla mnie masakra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o tej referencji. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jash napisał(-a):

Pilot niestety w PL będzie jeden i już jest sprzedany a co do wisienki, jak dla mnie masakra emoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Fajna wisienka, w końcu coś innego i ciekawie wyglądającego 😛 

Choć wolałbym bym w macie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wisienka fajna może i jest, ale na damskim nadgarstku. Raz, że kolor, dwa, że rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jash napisał(-a):

Wisienka fajna może i jest, ale na damskim nadgarstku. Raz, że kolor, dwa, że rozmiar.

No wiesz! Połowa posiadaczy Orisów posiada mniejsze zegarki 😛 

Fakt, na zdjęciach wygląda landrynkowo, dlatego macik byłby bardziej na miejscu ale ten bezel... 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor wisienki to zdecydowanie nie mój gust. Ale co do rozmiaru, to już nie byłbym taki radykalny. Nie brakuje przecież facetów z wąskimi nadgarstkami, do których i ja się zaliczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiesz, ja też wolę te mniejsze zegarki, ale tu jest kwestia rodzaju koperty. Mam 65 Movembera 40mm i wolałbym, żeby miał 37-38mm. Ma wąski bezel i większe szkło i tarczę, przez co zdaje się być większy optycznie. W Aquisach znowu bezel jest grubszy i szkło z tarczą mniejsze i chociaż u mnie granica kończy się na 40mm to:

Aquis 43,5mm jest idealny, a wersje 39,5mm i 41,5mm u mnie na nadgarstku 18,5cm wyglądają jakbym je zabrał dziecku komunijnemu ;) na żywo jest fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te 43,5 mm. nosi się jak 42 mm. a budowa taka że uszy krótkie a te niby 43,5 to tak naprawdę sam rant bezela aby łatwo chwycić przy obrocie.

Przed zakupem też się zastanawiałem (mam ok. 18 cm.) a może 41,5 mm. ale to wtedy nosi się jak 40 mm. a to już prawie damka 😉 

Koledzy, w tym też Jacek podpowiedzieli i dzięki 🍻 

Taka budowa i kilku kolegów narzeka że ten 43,5 mm. ciut za mały 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Jash, że też lubisz małe zegarki.

Twój nadgarstek (18,5) jednak wcale nie jest taki mały. Ja mam (zależy jak bardzo ciasno mierzyć) 15,5-16,5 cm. Mam Aquisa 39,5 i jest naprawdę OK. 41 też mógłbym założyć, ale już 43,5 ewidentnie jest za duży.

Także ewidentnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia😉

Przed zakupem Aquisa miałem duży dylemat 39,5 czy 41. Zresztą o radę pytałem też na forum. Ostatecznie tak bardzo chciałem Clean Ocean, że to pomogło mi dokonać wyboru. Nie żałuję!

Ale przyznaję, że na grubszej ręce od mojej, Clean Ocean pewnie mógłby wyglądać komicznie.

Są różne rozmiary, jest z czego wybierać a my przynajmniej mamy o czym rozprawiać😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jash napisał(-a):

dwa, że rozmiar.

Nie chcę być niegrzeczny, ale nie wszyscy mają tłuste łapy :)

 

Moim zdaniem 41,5mm idealny. 

Kolor kwestia osobista. Mi się nawet podoba. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ale ten zielony pilot ze zdjęcia Clusca to hit..
Na żywo penie nie do zobaczenia jak 1 szt. a Polsce

Porobię Wam zdjęcia jak przyjedzie default_wink.png



Nie chcę być niegrzeczny, ale nie wszyscy mają tłuste łapy
 
Moim zdaniem 41,5mm idealny. 
Kolor kwestia osobista. Mi się nawet podoba. 


Kolor, oczywiście kwestia gustu. Może na żywo zmienię zdanie. Na razie nie planuję malować paznokci a tak mi się kojarzy default_wink.png

Co do rozmiaru tak jak pisałem. Lubię małe zegarki ale w mojej opinii małe Aquisy są za małe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisienka jak wisienka, ale tą zieleninkę z chęcią bym przynajmniej pooglądał na żywo ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ma sprzęt i umiejętności, ale nie ma... Aquisa (już - chyba że o czymś nie wiem😉). Ja z tego zestawu to mam tylko Aquisa, ale nie było nawet chwili przez 6 lat, żebym rozważał rozstanie...

 

IMG-0317.jpg

IMG-0328.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek rozstania są trudne jak się lubi bardzo jakiś zegarek. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ledr napisał(-a):

Marek ma sprzęt i umiejętności, ale nie ma... Aquisa (już - chyba że o czymś nie wiem😉 Ja z tego zestawu to mam tylko Aquisa, ale nie było nawet chwili przez 6 lat, żebym rozważał rozstanie...

 

 

Ja mam swojego Aquisa dużo krócej ale też nie rozważam sprzedaży 😁

 

W dniu 11.03.2021 o 15:22, tomaliusz napisał(-a):

Dokładnie, te 43,5 mm. nosi się jak 42 mm. a budowa taka że uszy krótkie a te niby 43,5 to tak naprawdę sam rant bezela aby łatwo chwycić przy obrocie.

Przed zakupem też się zastanawiałem (mam ok. 18 cm.) a może 41,5 mm. ale to wtedy nosi się jak 40 mm. a to już prawie damka 😉 

Koledzy, w tym też Jacek podpowiedzieli i dzięki 🍻 

Taka budowa i kilku kolegów narzeka że ten 43,5 mm. ciut za mały 😉

Ja mam nadgarstek 17,5-18 ale wąski. Na żywo Aquis 43,5 leży bardzo dobrze. Ale tylko wersja na bransolecie, gdzie uszy znikają. Na gumie uszy widać i zegarek zyskuje optycznie na rozmiarze. Choć kiedyś pewnie spróbuję.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam się za tymi Orisami od dawna i jak się kiedyś zdecyduje na nurka (nie mam i może to błąd) to wiem, że będzie to Aquis.

Kwestia rozmiaru do ustalenia po przymiarce ale to chyba jedyny diver, który mi pasuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.